Generic selectors
Точні входження
Пошук у назві
Шукати за змістом
Шукати в публікаціях
Шукати на сторінках
product

Застосування петролейного ефіру

Петролейный эфир

Петролейним/нафтовим етером, а також олією Шервуда називають сукупність легких вуглеводнів аліфатичного ряду (пентани + гексани). Виглядає цей матеріал як безбарвна рідка речовина з бензиновим запахом. Буває двох видів: легким і важким. У воді не розчиняється. Густина – 0,650-0,695 г/см3, t кипіння – 40-100 °C.

Зверніть увагу! Назва речовини традиційна, а не номенклатурна, оскільки за хімічним складом вона до ефірів не належить. Також не може вважатися реактивом, у зв’язку з відсутністю в її складі головного елемента для нормування.

Отримують петролейний ефір у процесі відгону легких нафтових фракцій і попутних нафтових газів, синтезуючи водень та вуглекислий газ. У лабораторіях сьогодні користується популярністю спосіб отримання з нафтового газу, створеного під час відгону легкого бензину. Його популярність основана на економічній вигоді.

Застосування

Сучасна промисловість активно задіює олію Шервуда в різних процесах. Воно виступає, передусім, чудовим розчинником значного переліку матеріалів: жирів, олій, смол тощо.

Серед інших робочих напрямків:

– створення палива для бензинових запальничок і каталітичних грілок;

– виготовлення каучуку й поліетилену;

– мікробіологія та фармація (розчинник + екстрагент);

– екстракція тваринного жиру в харчопромі (виступає екстрагуючим агентом);

– лабораторна практика (органічний розчинник для розділення ненасичених кислот і оксикислот);

– рідинна хроматографія (служить елюентом);

– промислове очищення вовни (бере участь у первинних очисних заходах).

Нафтохімія, фармацевтика та косметологія – це галузі, де найбільш часто застосовують важкий нафтовий ефір. У металургійній галузі та на трубопрокатних підприємствах з його допомогою знежирюють різні поверхні, деталі та їх складові.

Техніка безпеки

Незважаючи на всі плюси застосування, цю речовину не можна назвати безпечною. Тому і роботи з нею, і її зберігання, транспортування необхідно виконувати обережно, з дотриманням важливих правил.

Петролейний ефір горить, а поєднуючись з повітрям, несе небезпеку вибуху. Потрапляючи на шкірні покриви, сушить їх, провокує екземи та дерматити, в дихальні шляхи – стає причиною інтоксикації організму, нервових розладів та галюцинацій. Тому в приміщеннях, де перебуває і задіюється ця субстанція, не можна допускати появи відкритого вогню. Подбайте, щоб штучне освітлення було вибухобезпечним. Відкривати ємності допустимо тільки за допомогою тих інструментів, які не дають іскру, тобто створених з кольорових металів або таких, що мають мідне покриття.

Щоб запобігти іскровим зарядам на поверхнях техніки, матеріалів, які переробляються, і на людському тілі, потрібно забезпечити відведення зарядів способом заземлення. Обов’язково треба знати і виконувати правила захисту від статичної електричної енергії.

Не нехтуйте ЗІЗ: захисним костюмом, спецвзуттям, рукавицями та окулярами. Якщо концентрація речовини в робочому просторі вища від допустимої, використовуйте протигаз.

Подбайте про достатнє вентилювання робочої зони. Зберігайте і перевозьте олію Шервуда, згідно з вимогами щодо поводження з хімічними реактивами.

Share this postЗалишити відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Generic selectors
Точні входження
Пошук у назві
Шукати за змістом
Шукати в публікаціях
Шукати на сторінках
product