Діетаноламін для...

Діетаноламін для...

Діетаноламін (ДЕА) – це органічної природи матеріал з класу аміноалкоголів, розчинник, добавка, яка регулює кислотний баланс, має потужні лужні властивості. Зовні є густою прозорою рідкою речовиною маслянистої консистенції без будь-яких додаткових механічних включень. Колір або відсутній, або спостерігається жовтуватий відтінок. Запах – специфічний амінний. При поєднанні з водою змішується в будь-яких пропорціях. Має властивості, характерні для сильних основ. Отримання відбувається при дії нітриду водню на хлоргідрин етиленгліколю або в результаті компонування аміаку та окису етилену. Молярна маса – 105,14 г/моль, густина – 1,0966 г/см ³. Формула: (HOCH2CH2)2NH.

Діетаноламін – це сполука, необхідна для:

- техніки (є емульгатором і поверхнево-активною речовиною);

- газоочисних робіт, зокрема, для очищення природного газу, для вилучення СО2 із пічних газів при створенні сухого льоду (виконує роль сорбенту);

- аграрного комплексу (входить до складу гербіцидів та композицій, призначених для знищення рослин);

- деревообробки;

- створення імінів;

- промислового синтезу ліків, зокрема, таурину (виступає сировинним компонентом);

- виготовлення мийних засобів та матеріалів, що допомагають у боротьбі з корозією;

- виробництва косметики (мила, зокрема, рідкого, шампунів, бальзамів для волосся, пін для ванн і кремів для зволоження шкіри) у ролі емульгатора, оскільки дозволяє створювати рівномірної консистенції суспензії з інгредієнтів, які змішуються один з одним погано або не змішуються взагалі. Плюс стоїть на сторожі розшарування в процесі зберігання косметичних засобів. Як ПАР підвищує утворення піни, покращує якість продукту і запобігає розшаруванню піни, сприяє очищенню та знежиренню. Як pH-регулятор подовжує терміни зберігання продукції зі сфери краси і забезпечує підвищений комфорт для шкірних покривів людини, яка цією продукцією користується. При цьому в чистому вигляді до косметики ДЕА практично не вводиться.

Діетаноламін і безпека

Навколо цієї субстанції існують різні думки з приводу її впливу на людину. Не станемо сперечатися, що вона здатна подразнювати слизові оболонки та шкірні покриви, здійснювати токсичний вплив на серцево-судинну систему і шлунково-кишковий тракт, печінку й нирки, а також на нервову систему. У поєднанні з нітрозуючими агентами утворює канцероген і руйнівно діє на гормони. Ще деякі сумніви стосуються гербіцидного застосування. Але тут варто враховувати, що діетаноламін – не гербіцид, а лише його складова частина.

Незважаючи на всі згадані вище ефекти і страшні міфи, які існують навколо зазначеної речовини, вона залишається популярною в різних сферах і відмовлятися від неї ніхто не планує. Адже якщо дотримуватися елементарних правил застосування, допустимих доз і умов зберігання, шкідливі наслідки можна звести нанівець, а результату, для якого діетаноламін був використаний, досягти найкращого, чого вам і бажаємо!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.