Тіосульфат натрію. Добавка до...
Тіосульфат натрію (гіпосульфіт натрію, натрій сіркуватистокислий) – це сіль Na і H2S2O3, синтетична речовина у вигляді гігроскопічної білої, можливо, з рожевим або жовтим відтінком порошкоподібної маси, що складається з гранул або кристалів. Злежуванню, зазвичай, не піддається. На повітрі при t 120 °С окислюється. Розчинення у воді – добре, в етиловому спирті не розчиняється. Для отримання цієї сполуки використовують різні способи: окислюють полісульфіди натрію, кип’ятять сірку, зокрема і з каустичною содою. Формула: Na2S2O3.
Тіосульфат натрію – це також добавка до їжі Е539, антиоксидант, утворювач комплексів з антиокислювальними властивостями, стабілізатор та емульгатор, що поліпшує смак і споживчі якості продовольчих товарів. Компонується, головним чином, з йодованою сіллю та хлібобулочними виробами.
Тіосульфат натрію виконує важливі завдання як добавка до:
- борошна, борошняної й хлібобулочної продукції в кількості не більше 0,002 відсотка від усієї маси борошна або 50 мг/кг продукту (покращує якість, емульгує);
- йодованої солі в обсязі до 250 мг/кг (стабілізує йод).
Може бути задіяна як самостійно, так і в сукупності з іншими добавками подібного спектру дії. Натрій сіркуватистокислий дозволений для введення в харчові продукти практично в усьому світі, зокрема і в Україні, через свою відносну безпеку.
Гіпосульфіт натрію, крім харчопрому, застосовується і в інших галузях, виступаючи добавкою до:
- медичних препаратів (для дезінфекції шлунково-кишкового тракту, лікування корости, загоєння опіків та запалень, мінімізації токсичного впливу при отруєнні синильною кислотою і її солями, важкими металами, миш’яком, бромом і ртуттю);
- тканин (для видалення хлорних слідів у процесі відбілювання);
- матеріалів, призначених для фіксажу зображень на фотознімках;
- бетонів (для покращення їхніх властивостей).
Замовити тіосульфат натрію ви можете на нашому сайті. Звертайтеся!