Окситетрацикліну гідрохлорид в ветеринарії

Окситетрацикліну гідрохлорид в ветеринарії

Окситетрацикліну гідрохлорид – ветеринарний антибіотик, який ефективно діє на значний перелік бактерій. Випускається у вигляді кристалічної жовтої порошкоподібної маси гіркої на смак, призначеної для створення ін’єкційних розчинів для внутрішньом’язового використання. Крім того, можливий випуск у таблетованій формі, але ін’єкції кращі, оскільки дозволяють більш оперативно створювати високі концентрації діючої речовини в крові. Для порівняння: при прийомі всередину максимальна концентрація досягається через 1-2 години (зі збереженням 8-12 год.), при м’язовому введенні – через 30 хвилин (терапевтичний вплив – до 24 год.). Загалом, як всмоктування, так і збереження в тканинах – високе.

Одиницею дії вважається 1 мкг хімічно чистої основи. В одній таблетці/флаконі об’ємом сто міліграмів повинно міститися 100 тис. ОД.

У воді та деяких органічних середовищах окситетрациклін солянокислий розчиняється добре. У кислих та лужних проявляє стійкість. Однак вона може мінімізуватися за присутності іонів важких металів, зокрема міді. Це важливо враховувати, якщо худобі спільно з препаратом дається пиття, в якому містяться металічні сполуки/мікроелементи.

Зберігання можливе досить тривалий період при кімнатній t (до 20 °С). При цьому необхідно стежити, щоб у приміщенні було сухо, а в місце розміщення лікарського засобу не проникало світло. Термін придатності – 3 роки.

Окситетрацикліну гідрохлорид назначають при таких недугах

Розлади травлення, шигельоз, запалення легень, гортані, трахеї, легеневий мікоплазмоз у птиці, паратиф, кокцидіоз у курчат, геморагічна септицемія, а також тиф у індичок тощо. Не виняток – призначення для стимуляції ростових процесів у молодняка с/г худоби.

Приготування розчину

Готують безпосередньо перед використанням. Для цього препарат змішують з 5-10 мл розчинного матеріалу (ін’єкційна вода/стерильний розчин новокаїну чи хлористого натрію). Зберігати приготовленим або нагрівати не припустимо.

Курс, дозування

Тривалість прийому у більшості випадків становить п’ять-сім діб. Інтервал між внутрішньом’язовими введеннями – 10-12 годин (двічі на добу). На кількість, яку слід використовувати, впливає вид тварини та її вік:

- для телят до 6 місяців, а ягнят до 4 потрібно 9 мг/кг ваги тіла;

- для поросят у віці до півроку – 12 мг/кг;

- для дорослої ВРХ, ДРХ та свиней – 7 мг/кг.

Протипоказання, побічні ефекти

Протипоказаний цей ветеринарний препарат тільки при наявності індивідуальної чутливості до антибіотиків тетрациклінової групи. Що стосується ускладнень, то при дотриманні рекомендованих доз та інших пунктів, зазначених в інструкції, вони, зазвичай, не спостерігаються. Коли, все ж, виникнуть алергійні прояви (свідчать про індивідуальну чутливість до активного компонента), застосування цієї субстанції варто припинити + виконати відповідні терапевтичні заходи.

Зверніть увагу! Забій тварин на м’ясо можна виконувати не швидше, ніж через шість днів від останнього введення. Молоко стає придатним для вживання людиною через 2 дні після завершення лікування.

Гідрохлорид окситетрацикліну – дієвий лікувальний продукт з мінімальними ризиками, чим і пояснюється його активне задіяння у ветеринарії.

Кандидат вет.наук, доцент кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.