Хімічні зв’язки для зміцнення Вашого бізнесу

Механізм дії діамантового зеленого

Механізм дії діамантового зеленого

Діамантовий зелений, відомий більшості з нас під назвою «зеленка» – це синтетичний продукт, представник анілінових трифенілметанових барвників. На вигляд – тверда зелена маса (порошок/грудки) із золотим відтінком. У H2O та етанолі розчиняється важко, в метилтрихлориді легше. Широко використовується як антисептик, яким намазують шкірні покриви при хворобах і пошкодженнях. Випускається у формі 1-2 %-х розчинів на воді або спирті, яким характерне насичене смарагдове забарвлення і розкладання під прямим сонячним випромінюванням. Також випуск можливий у формі олівця.

Як спирт і йод, «зеленка» при місцевому застосуванні (а застосовується цей препарат винятково зовнішньо зі зволоженням пошкоджених ділянок і захопленням здорових тканин, які їх оточують) негайно знищує всі згубні мікроорганізми і стерилізує оброблену зону шкіри. Найбільша чутливість до цієї речовини спостерігається у золотистого стафілокока – найпоширенішого збудника гнійних інфекцій. Вона ефективна стосовно грампозитивних бактерій (насамперед у відношенні до стрептококів, стафілококів і дифтерійної палички), на грамнегативні та віруси діє дещо менше. Фунгіцидно впливає на деякі патогенні гриби. Що стосується стійких до кислот бактерій і бактеріальних спор, то в цьому випадку ефект не спостерігається.

За допомогою діамантового зеленого здійснюють лікування і профілактику піодермії. Ним змазують запалені повіки (блефарит), здійснюють антисептичну обробку саден, порізів, рубців після травм та операцій, пуповин новонароджених й інших ран. Крім того, з його допомогою можна знищити збудників гонореї, сифілісу і навіть СНІДу, в зв’язку з чим ним змащують і статеві органи відразу ж після випадкових інтимних зв’язків.

Щоб цей засіб дав максимальний ефект, необхідно:

- при бактеріальних, грибкових, вірусних ураженнях або присутності найпростіших, тобто з метою стерилізації, тіло повністю зафарбувати спиртовим розчином, найкраще, в два або три шари;

- для позбавлення від гнійників на шкірі і слизових змастити тільки уражені місця. Повторити процедуру після зникнення зеленого забарвлення стільки разів, скільки знадобиться.

Захоплюватися використанням цієї субстанції не варто, оскільки надмірні її кількості можуть спричинити подразнення (особливо у випадку зі спиртовим розчином) і призвести до опіків. При прийомі всередину не є винятком діарея і болі в животі. Якщо існує чутливість до діючої речовини, потрібно використовувати інший антисептик. Крім того, не можна її поєднувати з ліками-дезінфектантами, в складі яких присутні луги, зокрема аміачний розчин, а також активний йод і хлор.

Діамантовий зелений належить до найактивніших і оперативно діючих антисептиків. Уже через кілька хвилин після нанесення шляхом мікробіологічних досліджень можна визначити наявність бактерій на шкірі. Тому він повсюдно використовується у вітчизняній медицині, ветеринарії та є практично в кожній домашній аптечці. Варто зазначити, що механізм дії препарату, тобто як саме він вбиває збудників хвороб, до кінця не вивчений. До сьогодні є загадкою, яка причина загибелі бактерій. Але факт залишається фактом: вони гинуть, а людина незабаром одужує.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.