Як використовувати залізний купорос

Як використовувати залізний купорос

Залізний купорос – це двовалентний сульфат заліза у вигляді порошкоподібної маси, що складається з кристалів, або гранул. Кількість активної речовини – 53 %. Забарвлення – зеленувате. Розчинення у воді – добре. Формула: FeSО4.

Залізний купорос – це чудовий засіб від хвороб рослин грибкової природи, фунгіцид контактної дії. Він підходить для обробки будь-яких культурних дерев та чагарників. Ним заліковують тріщини стовбурів і рани від комах, а також обробляють дупла. Він захищає насадження протягом близько двох тижнів. Також ним обробляють овочеві сховища, зокрема, виготовлені з деревини поверхні, з метою позбутися небезпечних для врожаю паразитів.

Для винограду цей фунгіцид необхідний при оїдіумі, для яблунь – при парші. Крім того, він проявляє ефективність у боротьбі зі сірою гниллю, борошнистою росою (справжньою та несправжньою), клястероспоріозом, альтернаріозом, антракнозом, кокомікозом і хлорозом.

Зверніть увагу! Бактеріальні інфекції – не у функціональних обов’язках сірчанокислого заліза. Від них з його допомогою не позбавляються.

Слушна пора для застосування залізного купоросу – рання весна, поки не розпустилося листя, або пізня осінь. Восени ним обприскують пристовбурні кола з попереднім перекопуванням. Це дозволяє знищити грибки та шкідників.

Використовувати залізний купорос можна по-різному:

  • побілка стовбурів. Необхідно приготувати розчин з цього препарату і води в співвідношенні 100 г/л. Для нанесення знадобиться спеціальний пензель для побілки. Особливу увагу важливо приділити ураженим місцям і ділянкам зрізів. Кількість обробок залежить від віку дерев. Так, молодим буде достатньо однієї побілки перед зимовим періодом, старим знадобиться дві обробки в сезон;
  • лікування грибкових захворювань. Тут потрібно обприскувати дерева менш концентрованим розчином (30 г на 10 л). Курс лікування складається з двох-трьох обробок, кожна наступна виконується через тиждень після попередньої, обов’язково до розпускання листків навесні. В осінній період до лікувальних заходів варто приступати тоді, коли зелена маса повністю опаде. При цьому обприскувати важливо все: стовбур, гілки та пристовбурні кола;
  • лікування хлорозу всіх видів. Сульфат заліза  ефективно заповнює залізодефіцит у формі розчину з концентрацією 50 г на 10 л води. Обприскувати необхідно всі уражені листки неодноразово, приблизно п’ять-сім разів, поки ознаки хлорозу зовсім не зникнуть. Час такої обробки – літо, до того, як почнуть формуватися плоди;
  • позбавлення від мохів та лишайників. Необхідна концентрація розчину – 300 г на 10 л води (для плодових дерев) або 500 г на 10 л (для зерняткових порід). Кількаразове обприскування уражених зон знадобиться і навесні, і восени;
  • захист чагарників (смородини, малини, полуниці, аґрусу). Обробку потрібно здійснювати 3 %-м розчином до вегетаційного періоду.

Застосовуючи залізний купорос, важливо враховувати, що:

  • розчину цього препарату властива висока кислотність. Якщо взяти збільшену концентрацію, тканини рослин можна обпалити;
  • цей засіб не сумісний з тими, у яких – фосфорна основа, а також з лугами, інакше не уникнути хімічної реакції, що робить його непридатним для використання;
  • сульфат заліза не змішують з вапном;
  • одночасне застосування залізного і мідного купоросу неприпустиме;
  • до водного розчину, призначеного для побілки, не потрібно додавати будь-які інші компоненти.

Зберігання. У сухому вигляді цей засіб може зберігатися без обмежень за умови, що будуть забезпечені належні норми зберігання. Необхідно пам’ятати, що вологу сірчанокисле залізо вбирає дуже легко, тому її доступ до цієї речовини варто обмежити. Зберігайте його тільки в герметичних ємностях.

Безпека. Щоб препарат не нашкодив ні рослинам, ні вам, дотримуйтеся деяких нескладних вимог до застосування:

  • ніколи не збільшуйте рекомендовані концентрації;
  • розчини створюйте в пластиковому або скляному, у крайньому випадку, емальованому посуді;
  • не утилізуйте залишки спільно з побутовими відходами;
  • захищайте руки за допомогою рукавичок;
  • якщо сульфат заліза потрапить в очі, гарненько промийте їх проточною водою.

Іноді від залізного купоросу відмовляються на користь інноваційних препаратів подібної дії, вважаючи його чимось застарілим. Однак думка така абсолютно не виправдана. Сірчанокисле залізо не втрачає своєї ефективності, спектр його дії, як і раніше, залишається широким, ціна, при цьому – одна з найдоступніших на ринку фунгіцидів, а небезпека – незначна.

Купуйте залізний купорос! Знаючи, як використовувати його правильно, ви зможете досягти найкращих результатів без шкоди для бюджету!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.