Як почистити праску від накипу і нагару в домашніх умовах
Накип і нагар на прасці – дві проблеми, з якими найчастіше мають справу господині, користуючись цим електроприладом. Нічого дивного, адже праска належить до нагрівальних приладів, експлуатація яких передбачає використання води. А коли вода для роботи береться водогінна (у ній, пам’ятаємо, розчинені солі, які нагріваючись перетворюються в осад), на підошві і в середині праски утворюється накип, який може нашкодити і прасці, і речам, що прасуються.
Від нагару теж не застрахований жодний прилад цієї категорії. Навіть найсучасніша праска рано чи пізно ним покривається. І не важливо, чи ви використовуєте правильний температурний режим і максимально слідкуєте за умовами експлуатації. Тривале використання в будь-якому випадку приведе до утворення нагару.
Якщо накип і нагар на підошві й внутрішній частині праски для вас актуальні, не поспішайте купувати нову техніку. Спробуйте вирішити питання за допомогою легких, але дієвих способів, мова про які – далі.
Як почистити праску від накипу та нагару:
- лимонною кислотою. Розведіть 2 ч. л. кислоти у склянці води до повного розчинення гранул, залийте в праску, ввімкніть її, сильно нагрійте й від`єднайте від електромережі. Далі скористайтеся функцією пароутворення й випустіть таким чином увесь розчин, який є всередині приладу. Будьте обережні й виконуйте зазначені маніпуляції над якоюсь ємністю, адже з праски в цей час будуть вилітати накип і гаряча вода з парою. Крім того, може з’явитися неприємний запах. Після завершення необхідно промити прилад чистою водою, а підошву протерти клаптиком сухої тканини;
- оцтом. 9 %-й оцет чудово підійде для боротьби як із накипом, так і з нагаром. Проте не варто використовувати його для обробки внутрішніх поверхонь, оскільки він більш агресивний, ніж лимонна кислота. Як працювати з оцтом? Просто змочіть ним ганчірку й протріть підошву приладу. Якщо забруднення значні, нагрійте праску, від`єднайте її від мережі та поставте на марлю, змочену в оцтовому розчині;
- харчовою содою. Соду потрібно змішати із зубною пастою в однакових кількостях і нанести на підошву. Після висихання зняти за допомогою м’якої ганчірки, протерти вологою ганчіркою/серветкою, а потім сухою. Зверніть увагу, що цей спосіб не підходить для прасок з тефлоновим покриттям. Для їх очищення краще застосовувати перекис водню.
З-поміж інших популярних домашніх засобів: спеціальний олівець, господарське мило, сіль, парафінова свічка та сірка.
І ще: ніколи не використовуйте для очищення праски ніж або наждак. Вони можуть стати причиною подряпин, які назавжди зіпсують електроприлад.