Йодид калію як ліки

Йодид калію як ліки

Йодид калію (йодистий калій) – це лікарський препарат, що містить йод. Випуск можливий у різних формах. Початкова ж речовина виглядає як біла порошкоподібна маса, що складається з невеликих кристалів. Смак – гірко-солоний, запах відсутній. При перебуванні на вологому повітрі робиться вогким. У воді, спирті та гліцерині розчиняється легко. Формула: KI.

Фармакологія

калій йодистий купитиВиявляє вплив на синтетичну функцію щитовидки (бере участь у формуванні гормонів), уповільнює формування ТТГ передньої долі гіпофізу, приводить до рефлекторного підвищення секреції бронхіальних залоз, здійснює протеолітичний вплив (розщеплює білки). При місцевому використанні виступає антисептиком (знезаражує). Що важливо, попереджає скупчення радіоактивного йоду в щитовидній залозі і захищає її від негативного впливу радіації.

Основні впливи виглядають так: заповнення йододефіциту, тіреостатичний, секретолітичний, відхаркувальний, антигрибковий, розсмоктувальний і антирадіаційний ефекти.

Показання до застосування

Цей препарат як джерело йоду назначають, передусім, при хворобах щитовидної залози: дифузному зобі, тиреотоксикозі (зокрема і при підготовці до операцій, якщо форми цієї хвороби сильно виражені). Також показаний для лікування хвороб дихальних каналів і астми, значного переліку захворювань очей (катаракти, більма, крововиливів в очні оболонки, грибкового ураження кон’юнктиви та рогівки) і стоматологічних недугів (сухості в ротовій порожнині, запалень слинних залоз). З його допомогою ефективно здійснюють профілактичні заходи, спрямовані на протистояння радіоактивному ураженню щитовидки, а також як допоміжний компонент використовують при терапії сифілісу.

Використання та дозування

Цей засіб, як правило, вживають внутрішньо після прийому їжі. Обов’язково при цьому запити ліки значною кількістю рідини.

Застосовувані дози залежать від недуги, на яку спрямоване лікування, а також від віку хворого:

  • зоб. Дорослій людині необхідно 0,2-0,6 мг на добу, підліткам та дітям – 0,05-0,2 мг. Курс лікування становить від півроку до року (іноді і більше). Як муколітичний засіб 1-3 %-й розчин йодиду калію вживають по 2-3 столових ложки три-чотири рази протягом доби. Якщо мова йде про профілактику зобу, то кількості такі: для дітей до 12 років – 0,05-0,1 мг/добу, для дітей, старших за цей вік, і дорослих – 0,1-0,2 мг/добу за один прийом. Курс профілактики – кілька років. У деяких випадках можливий прийом протягом усього життя. Особливо важлива зобопрофілактика для вагітних і жінок, що годують груддю (0,15-0,2 мг/добу). Для запобігання рецидиву після резекції задіюють 0,1-0,2 мг/добу;йодид калію застосування
  • гіпертиреоз. Внутрішнє застосування по 0,25 мг тричі на день;
  • хвороби очей. Одна крапля 3 %-го розчину 3 рази на день протягом двох тижнів;
  • зубні захворювання. Внутрішньо по одній столовій ложці у вигляді 0,5-2 %-го розчину тричі на добу. Курс лікування – місяць;
  • сифіліс (третинний період). Використовується тривідсотковий розчин в обсязі 1 столової ложки тричі на день;
  • боротьба із впливом радіації. Маленьким дітям до двох років необхідно 0,04 г йодистого калію в день за один прийом, усім, хто старший – 0,125 г.

Приймати йодид калію необхідно за призначенням лікаря і чітко дотримуючись зазначених дозувань, оскільки не є винятком побічні дії й існують певні протипоказання.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.