Гігрометри психрометричні ВІТ-1 і ВІТ-2

Гігрометри психрометричні ВІТ-1 і ВІТ-2

Гігрометри психрометричні (психрометри, термометри-гігрометри) – це пристрої, призначення яких полягає у визначенні двох важливих параметрів у приміщенні, таких як температура повітря і відносна вологість. Можуть бути розміщені в складах, матеріальних коморах, теплицях, шовковичних господарствах, на птахівницьких фермах тощо. Необхідні для різних промислових напрямків і сфер життєдіяльності.

Особливою популярністю у наш час користуються психрометри ВІТ-1 і ВІТ-2. Тому розгляньмо їх більш детально.

Моделі типу ВІТ – це прилади, для виготовлення основи яких використовується фенопласт чи інший матеріал з аналогічними властивостями. На основі закріплюються два термометри, присутні шкала температур, психрометрична матриця і живильник зі скла. Термометричною рідиною виступає метилбензол (толуол).

Відносна вологість вимірюється за методом, основаним на залежності між вологістю повітряних мас і психрометричною різницею. Тобто зчитується різниця термометрів, які перебувають у термодинамічній рівновазі з зовнішнім середовищем, один з яких сухий, а інший зволожений. Коли знімають покази градусників і вносять поправки в ці свідчення, визначають, наскільки саме відрізняються цифри. Далі враховують покази сухого термометра і різницю показів обох шкал, на основі чого і виводиться відносна вологість повітря, згідно з психрометричною таблицею.

Обидва варіанти пристроїв мають компактні розміри. Ціна поділки шкали – 0,2 °C. Діапазон визначення відносної вологості – 20-90 %. Головна відмінність полягає в температурному діапазоні вимірювань. Так ВІТ-1 вимірює температури 0-25 °C, а ВІТ-2 – 15-40 °C. Вологість у першому випадку вимірюється при t 5-25 °C, а в другому – при t 20-40 °C. Отже, на якому варіанті зупинити вибір, залежить від умов застосування. Якщо температура в приміщенні, де необхідно здійснювати обчислення, не перевищуватиме 25 °C – найкращим вибором стане ВІТ-1, якщо перевищуватиме, тоді варто купити ВІТ-2.

Рекомендовані місця встановлення ВІТ-1 та ВІТ-2: складські приміщення, комори для зберігання товарів, тари, аптечного та лабораторного посуду тощо, підвали й льохи, теплиці і овочеві сховища, робочі зали на шовковичних господарствах і птахофермах, установи медичного характеру, музеї, житлові кімнати.

Важливо!

Перед тим, як встановити термометр-гігрометр, переконайтеся, що на стовпчиках робочих рідин відсутні розриви. Це не брак, проте, позбутися розривів необхідно. Робиться це просто: обережно підігрійте резервуар до t, яка перевищує верхню межу шкали не більше ніж на 15 °C. Таким чином, толуол підніметься, розриви анулюються, а трубка поступово охолоне і може бути задіяна для роботи.

ВІТ-1 і ВІТ-2, як і інші психрометри, що виступають контрольно-вимірювальними пристроями, необхідно піддавати повірці кожні два роки. Більшість пропозицій, присутніх на ринку, характеризуються свіжою повіркою, тож наступну вам потрібно буде здійснити не раніше ніж через 24 місяці.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.