Де застосовують парафін технічний?

Де застосовують парафін технічний?

Парафін технічний – це твердий нафтопарафін, біла кристалічна маса, можливо, з жовтуватим/сіруватим відтінком, у розплавленому стані малов’язка. Смак і запах відсутні. Це горюча речовина з t спалаху 160 °С і t самозаймання від 300 °С. Розчиненню у водному середовищі, етанолі та метанолі не піддається. Розчинятися може під впливом органічних розчинників та при високих температурних показниках у мінеральних оліях.

Основні компоненти: сполуки, що формуються під час відгону нафти, тверді вуглеводні метанового ряду. Води, розчинених у ній кислот і лугів, сірки, а також механічних домішок у складі немає.

Поряд з іншими класами цього матеріалу, виділяють технічні з індексами Т (Т-1, Т-2, Т-3) і С. Це продукти технічного призначення, що пройшли очищення. Вони служать сировиною для різних промислових галузей: хімії, деревообробки, меблевої сфери, текстильного і паперового виробництва. Задіюються в роботі з гумою й металами.

Технічні парафіни застосовують у таких процесах:

- створення засобів побутової хімії;

- виробництво технічних сортів паперу (виступають просоченням);

- виготовлення свічок;

- сушіння та просочування деревини;

- виробництво різноманітних меблів.

З їхньою допомогою створюють найрізноманітніші технічні композиції (змазки, просочення, що забезпечують стійкість до вологи, антикорозійний захист), лаки, олівці. Ними змащують форми перед тим, як здійснити лиття металу. У гумовому виробництві вони задіюються для пом’якшення суміші.

Ще один значний напрямок – радіотехніка. Тут, по-перше, за допомогою розглянутого продукту просочують електротехнічний папір, необхідний для функціонування конденсаторів і той, що намотується на трансформатори. Іноді задіюється і для просочення картону, застосовуваного в монтажних платах. По-друге, його заливають у безкаркасні котушки індуктивності з метою запобігання негативному впливу вібрацій та захисту від ефекту мікрофона. У деяких випадках може бути залитий весь простір мікрозбірки. По-третє, застосування можливе всюди, де необхідна значна електрична міцність з невеликими втратами на змінному струмі, де важливі доступна вартість і легкість вилучення заливки шляхом нагрівання.

Якщо розглянути кожен різновид окремо, то призначення буде виглядати приблизно так:

- Т-1 – для створення товарів побутової хімії, свічок;

- Т-2 – для того ж, що і попередній вид, плюс використання в хімії та нафтохімії;

- Т-3 – для просочення і покриття технічних сортів паперово-картонної й текстильної продукції, для нанесення на деревину і метали;

- С – для виробництва сірників і отримання синтетичних жирних кислот.

Завдяки технічному парафіну, вдається уникнути тертя поверхонь деталей і технічних вузлів, забезпечити захист матеріалів від вологи і агресивності зовнішніх факторів. Саме набір фізичних і хімічних властивостей парафіну пояснює його чималу популярність.

Маючи справу з цією речовиною, необхідно дотримуватися деяких правил. Склад і робоче приміщення повинні добре провітрюватися. Потрібно стежити за вологістю, запобігаючи потраплянню вологи в тару з парафіном. Щоб уникнути пожежі, важливо не допустити теплового і сонячного впливу, а також потурбуватися про безпечне освітлення.

Термін придатності при дотриманні всіх норм зберігання та перевезення становить 24 місяці від дати виробництва.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.