Де застосовують карбонат калію

Де застосовують карбонат калію

Карбонат калію (вуглекислий калій, поташ) – це середня сіль калію та вугільної кислоти, малотоксична сполука з формулою K2CO3. Зовні це тверда речовина, яка складається з дрібних кристалів, колір має білий, смак – яскраво лужний, запах відсутній. У воді розчиняється без труднощів, при тому зовсім не піддається розчиненню в етиловому спирті. Краще, ніж харчова сода, поглинає сірководень з газових сумішей. Плавлення відбувається при t 891 °C.

Поташу властиві кератолітична та антимікробна дії. Вплив на бактерії забезпечують лужні характеристики. Сила впливу залежить від температури: чим більша t матеріалу, тим його бактерицидність вища.

Отримання цього реактиву можливе декількома способами:

- переробка нефелінів (є побічним продуктом);

- електроліз хлориду калію;

- дія вуглекислоти на розчинений гідроксид калію.

Застосування

Калій вуглекислий активно застосовується в різних галузях у кальцинованому та 1,5-водному вигляді, 1-го, 2-го і 3-го гатунків. Без нього не обходяться хімічна галузь, скловиробництво, аграрний комплекс, пожежогасіння, легка промисловість, фотосправа та інші промислові напрямки. Основні процеси, що відбуваються з його участю:

- створення рідкого мила і чистильно-мийних засобів;

- виробництво фарб;

- виготовлення оптичного, кришталевого і тугоплавкого скла;

- вичинка шкір;

- фарбування;

- приготування проявників для фотознімків;

- синтез інших калієвмісних сполук;

- очищення газів;

- зневоднення.

У сільському господарстві він виступає калійним добривом високої концентрації (солі калію благотворно впливають на різні культури) і ефективним дезінфектантом для приміщень, в яких утримуються худоба та птиця.

У будівництві – добротною протиморозною добавкою-антифризом, завдяки якій цемент можна використовувати на будмайданчику навіть при -50 °С. Цей матеріал відкриває нові можливості в цій сфері. Однак при його залученні необхідно враховувати, що:

- якщо до складу розчину входить активний кремнезем, поташ використовувати не можна;

- якщо можливе контактування з вапном і силікатною цеглою, поташ використовувати не можна;

- не підходить цей матеріал і для споруд, які будуть експлуатуватися в умовах високої вологості;

- в бетонах з великими порами, легких бетонах і бетонних сумішах без піску ефективність буде незначною;

- не рекомендується його використовувати при позитивних температурах або температурних коливаннях, що проходять через 0 °С.

Також цією речовиною з метою пожежної безпеки обробляють конструкції з дерева. У складі мазей, лініментів і розчинів проти корости вона посилює дію основних компонентів.

У харчопромі відома карбонат калію, яка виступає стабілізатором, коригувальником кислотного рівня, розпушувачем і осушувачем. Завдяки карбонату калію, можна змішати в однорідну суміш складники, які без допомоги цієї речовини зробити цього не можуть, наприклад, воду і олію або воду і жир.

У якій би з галузей вам не знадобилося задіяти карбонат калію, не забувайте про важливість дотримання дозувань і забезпечення належних умов – тоді бажаний результат не змусить на себе довго чекати!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.