Дезактін: як приготувати розчин?

Дезактін: як приготувати розчин?

Дезактін

Дезактін – це популярний дезінфекційний засіб з протимікробною дією на широкий перелік мікроорганізмів, з фунгіцидним і спороцидним впливом. Добре змочує, емульгує та миє. Легко справляється із забрудненнями білкової, жирової й механічної етимології, видаляє кров’яні залишки і залишки медикаментів із зовнішніх та внутрішніх поверхонь медичних предметів.

Дезактін характеризується значною широтою використання. Це зокрема очисні та дезінфекційні заходи в навчальних, спортивних і медичних установах (лікарнях, поліклініках, аптеках і т.д.), банківських і торгових закладах, на підприємствах зв’язку та комунальних об’єктах, транспорті, сегменті HoReCa, соціальному і військовому секторі, б’юті сфері (перукарнях, салонах краси, манікюрно-педікюрних і косметологічних кабінетах). З його допомогою виконують як профілактичні дезінфекції, так і генеральні прибирання. Можливі способи використання: зрошення, протирання, замочування і занурення. Достерилізаційну обробку виконують вручну. Механізована можлива струменевим і ротаційним методами, згідно з експлуатаційною інструкцією для кожного виду оброблюваних виробів. Після обробки також має місце ополіскування – спочатку проточною, а потім дистильованою водою.

Безпечно чи ні?

Цей засіб вважається помірно небезпечним при попаданні в шлунково-кишковий тракт і малонебезпечним при контакті зі шкірою. У сухій формі і за умови високих концентрацій розчинів може подразнювати дихальні шляхи і слизові оболонки. Якщо ж розчин має нормальну, відповідну до рекомендацій, концентрацію, і шкіра, і слизові захищені від згубного впливу. Крім того, цьому продукту не характерні шкірно-резорбтивний, сенсибілізуючий, мутагенний та ембріотоксичний впливи. Відтак важливо вміти створювати робочі розчини, бути обізнаними в правильності концентрацій.

Як приготувати і що потрібно знати при створенні робочого розчину?

Для його приготування необхідно взяти тару з нанесеним маркуванням. Матеріал може бути практично будь-яким, використовувати не можна тільки оцинковане залізо. У підготовленій ємності з водою розчинити потрібну кількість речовини, перемішуючи протягом однієї-двох хвилин.

Робочі розчини готують на основі питної води. Якщо мова йде про приготування розчину з концентрацією 0,5-2,5 %, найкраще спочатку створити концентрат у незначному обсязі води, а вже потім довести до потрібної кількості.

Якщо необхідно інтенсифікувати розчинення дезактіну, можна застосувати гарячу воду (нагріту до температури приблизно 60 °С).

Для обробки можуть знадобитися розчини різної концентрації – від 0,05 % до 2,5 %. Щоб приготувати кожен з них на 1 л води потрібно взяти відповідну порцію деззасобу: 0,5 г для концентрації 0,05 %, 1 г для 0,1 %, 2 г для 0,2 % і т.д.

Зберігати приготовлений розчин можна протягом 72 годин за умови, що ємність буде щільно закрита кришкою. Якщо за ці три дні розчин не витратиться, його ще можна брати для передстерилізаційного очищення медичних виробів протягом двох тижнів.

 

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.