Бутанол для хроматографії

Бутанол для хроматографії

Бутанол (бутиловий спирт, н-бутанол, 1-бутанол) – це одноатомний спирт у вигляді безбарвної рідкої речовини в’язкої консистенції. Запах – характерний для сивушної олії. Розчинення у воді – помірне. При контакті з органічними розчинниками змішується. Молярна маса – 74,12 г/моль, густина – 0,81 г/см³. Формула: С4H10O.

Промислове отримання можливе декількома способами:

- гідроформілювання із пропілену з використанням нікеле-кобальтових каталізаторів при 1-1,5 МПа;

- синтез з метилформальдегіду через ацетальдоль і β-метакролеїн з гідруванням на каталізаторах з міді, нікелю або сукупності мідь + хром;

- під час ацетоно-бутилового бродіння харчових матеріалів.

Чистий бутанол, як і інші чисті хімічні речовини, використовують у тонкошаровій хроматографії (хроматографічному аналізі). У тонкому органічному синтезі виступає розчинником, реактивом для роз’єднання натрієвих і літієвих хлоридів.

Також за допомогою бутилового спирту виконують градуювання хроматографів, якщо відсутні державні стандартні зразки (ДСЗУ) або їх використання не є обов’язковим. Для цього завдання він може братися не тільки в чистому вигляді, але й як компонент градуювальних сумішей.

Крім того, ця речовина застосовується для синтезу:

- карбамідо-формальдегідних смол;

- хімічної продукції з деревини;

- пластмас і пластифікаторів;

- розчинників.

Чистий бутанол передбачає наявність у своєму складі не менше, ніж 99,8 % основної речовини. Води, відповідно – не більше 0,02 %.

Поставки цього реактиву здійснюються в ампулах зі скла по 3 мл або наливом у пляшках, каністрах, бочках по 1, 10 і 200 л.

Термін зберігання – 12 місяців від дати виробництва.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.