Азотна кислота і добрива

Азотна кислота і добрива

Азотна кислота – це потужний електроліт і окислювач, сильна одноосновна кислота, яка може бути в твердому і рідкому (безбарвна або жовтувата речовина) стані. Запах – різко-задушливий. Змішування з водою відбувається в різних пропорціях з практично абсолютною дисоціацією на іони. Ця сполука чутлива до світла, тому зберігати її необхідно, захищаючи від світловипромінювання (підійдуть темні ємності). Також варто врахувати, що вона не розчиняє алюміній і залізо, тож тара може бути виготовлена з цих металів. Властивості нітратної кислоти можуть відрізнятися, залежно від її концентрації.

Молярна маса – 63,012 г/моль, густина – 1,513 г/см³, t плавлення – -41,59 °C, t кипіння – 82,6 °C. Формула: HNO3.

азотна кислота застосування

Азотну кислоту часто використовують при створенні мінеральних добрив. Може бути задіяна і як добриво, і як селітра. Також з цією метою застосовують і її солі. Вона – сировина для аміачної, натрієвої та калійної селітр, а також для комплексних МД. Нітратним добривам властиве оперативне розчинення у водному середовищі і добре засвоєння рослинами.

Крім того, азотна кислота – компонент розчинів для гідропоніки. З її участю промивають системи крапельного зрошення та готують розчини для нормалізації кислотності.

Азотні добрива, в основі яких – ця кислота, популярні в тепличному господарстві. Через леткість цієї субстанції, розчини недоцільно розприскувати по поверхні, необхідно закладати безпосередньо в ґрунт.

При використанні азотних добрив важливо чітко дотримуватися дозувань, щоб плоди з насаджень, які оброблялися, не були шкідливими для людей. Адже збільшені дози можуть призвести до скупчення великої кількості нітратів у продуктах.

Потрібна азотна кислота? Звертайтеся! Доставимо необхідну кількість у будь-який куточок України в найкоротші терміни!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.