Пошук

Деззасоби

Магазин

Деззасоби

Деззасоби (дезінфікуючі засоби, засоби для дезінфекції, дезінфектанти) – мийно-чистильні препарати, що застосовуються в промисловості, медицині, наукових і навчальних установах, у лабораторіях, на комунальних об’єктах, у закладах громадського харчування (кафе, ресторанах, їдальнях…) і в побуті (як у житлових, так і в нежитлових приміщеннях) з метою винищення збудників інфекцій, знищення токсичних речовин, виведення гризунів і комах-шкідників, а також з профілактичною метою. Це хім. речовини, біологічні фактори або суміші мед. призначення. Дезінфікуючі хімічні речовини – різноманітні антисептики, альдегідо- та хлоровмісні препарати, засоби без хлору і альдегідів, суміші для оперативної обробки, для знезараження води, кондиціонерів, медтехніки, інвентарю тощо – є невід’ємним елементом усіх дезінфекційних заходів.

Кількості сучасних деззасобів різних видів, обсягів і ефективності від найрізноманітніших виробників не злічити. Більшість з них випускається в зручній для застосування формі і є малотоксичною для людей і тварин. Ці засоби можуть бути виготовлені з природної і штучної сировини.
Дизенфекція передбачає комплекс заходів спрямованих на знищення збудників інфекційних хвороб та їх переносників (комах або гризунів). Певні процеси дезінфекції потребують дезінфекційних засобів. Це хімічні речовини, біологічні чинники або засоби медичного призначення.

Призначення дезінфікуючих засобів

Дезінфікуючі засоби мають велику протимікробну активність. Вони мають широкий спектр протимікробної дії, активні при наявності рідин організму та продуктів тканинного розпаду. Дані препарати швидко діють в кислому та лужному середовищах, добре розчиняються і мають достатню поверхневу активність. Дезінфекційні засоби хімічно стійкі, не викликають корозій медичних інструментів а також подразнювальну дію. Такі препарати не порушують процес загоєння ран. Ціна даних засобів залежить від їхнього призначення.

Що обробляють дезінфікуючими засобами?

Руки, поверхні приміщень (підлоги, стіни, вікна, підвіконня, двері і т.д.), інструменти (медичні, перукарські, манікюрні, косметологічні), посуд, одяг, постільну білизну, перев’язувальні матеріали, інвентар, яким користуються хворі тощо.

Можливі форми випуску: рідини, вміщені у флакони, гелі та пасти, порошкоподібні маси, спреї, вологі серветки.

Деззасоби і безпека

Приступаючи до застосування засобу для дезінфекції, з яким раніше не мали справи, обов’язково ознайомтеся з інструкцією і чітко дотримуйтеся рекомендацій, описаних у ній. Таким чином, зможете уникнути контакту агресивних сполук, якщо такі є в складі, зі шкірою та слизовими.

Не нахиляйтеся над готовими розчинами, не вдихайте їхні пари, використовуйте рукавички, захисний одяг і маску. Якщо проявляться перші ознаки отруєння, відразу ж потрібно виконати низку заходів, описаних в інструкції, що мінімізує дію токсинів. Якщо самостійно дати раду не вдасться, потрібно звернутися до лікаря.
Слід зважати на те, що дані препарати не повинні абсорбуватися у кров у значній кількості, а в разі абсорбції не викликати тяжких побічних реакцій. Дезінфекційні засоби повинні бути нешкідливими для макроорганізму.

Активність дії визначається за допомогою фенолового коефіцієнту. Співвідношення концентрації фенолу, що викликає бактерицидну дію співставляється із концентрацією розчину іншої речовини, в якій вона викликає такий самий ефект.

При оцінці дезінфекційного засобу враховують токсичність речовини для живого організму. У медицині найбільшу цінність мають речовини із найменшою токсичністю. Купити саме такі препарати не складатиме труднощів, адже здійснюється доставка по Україні.

Дезінфекційні речовини класифікують за хімічною будовою. Вони поділяються на органічні і неорганічні сполуки. До неорганічних сполук належать галогени і галогеномісткі сполуки, луги, окисники, сполуки важких металів, кислоти. Органічні сполуки поділяються на сполуки ароматного та аліфатичного рядів і на антибіотики зовнішнього застосування. Органічні сполуки ароматного ряду включають у свій ряд групу фенолу, дьоготь березовий, оксихінолін, похідні нітрофурану та барвники. Альдегіди, спирти, детергенти входять у аліфатичний ряд.
Засоби для дезінфекції підлягають гігієнічній регламентації та державній реєстрації у встановленому законодавством порядку.

Купити дезінфекційні засоби

Купуючи деззасіб, зверніть увагу на терміни придатності й простежте, щоб упакування було цілим та неушкодженим. Зберігати його потрібно в недоступному для дітей та тварин місці при температурі, вологості й ступеню освітленості, зазначеним в інструкції. Після закінчення терміну зберігання використовувати засіб заборонено.

Так, дезінфектанти чудово виконують своє призначення: і патогенну мікрофлору прибирають, і не дають поширюватися інфекціям, розмножуватися гризунам й шкідливим комахам. Але тільки якщо використовувати їх правильно, акуратно і дотримуючись усіх пунктів, зазначених в інструкції.