Колби мірні

30.00 грн (ціна за 1 штуку)

2 клас точності. ГОСТ 1770-74

1-10 мл
1-25 мл
1-50 мл
1-100 мл
1-200 мл
1-250 мл
1-500 мл
1-1000 мл
1-2000 мл

SKU: .
Фаховий персонал <br/> з понад <strong>20</strong>-річним <br/> досвідом роботи в галузі
Фаховий персонал
з понад 20-річним
досвідом роботи в галузі
Значні <br/> складські запаси
Значні
складські запаси
Власний <br/> автопарк
Власний
автопарк
Сертифікована <br/> продукція
Сертифікована
продукція

Знадобилися колби мірні? Купити хочете оптом недорого і з гарантією якості? Компанія «Система Оптимум» пропонує вам взаємовигідну співпрацю. В нашому асортименті мірні колби представлені в різних виконаннях і об’ємах. Як і інший лабораторний посуд, мають високі якісні параметри, чудово справляються зі своїми завданнями, прості в застосуванні та догляді, а ще надійні і довговічні. Купити колби мірні у ПП «Система Оптимум» – значить зробити правильний вибір.

Що таке мірна колба і навіщо вона потрібна?

Мірними колбами (МК) іменується різновид лабораторного посуду, що використовується в процесах, в яких є потреба відміряти точний об’єм розчину або рідкого середовища. Це основне їхнє призначення. Але також колби мірні можуть бути задіяні для приготування р-чинів точної концентрації в них самих або в іншому лабораторному посуді, для створення стандартних р-чинів. Нерідко їх використовують для змішування різних середовищ, точного розведення сполук, розчинення речовин у заданому об’ємі розчинника, зберігання розчинів та інших аналітичних процесів. Взагалі приготовлені р-чини в них, як правило, не зберігають. Однак в органічній хімії можливе аналогічне до ампул застосування: коли отримане потрібне середовище, колба запаюється і відправляється на зберігання.

Виготовлення мірних колб відбувається згідно зі стандартами. Документація регламентує матеріали, формені особливості, розмірні параметри, похибки і низку інших аспектів. З урахуванням класу точності та об’єму, варіюється дозволений відступ від точності (в см³). При випуску МК сертифікат якості може видаватися як на окремі вироби, так і на цілу партію. У першому випадку на стінки виробу наносяться ідентифікувальні дані, як і в документі, наприклад, номерні. Хочемо зазначити, що актуальне українське законодавство (ДСТУ ISO 1042) не відносить МК до вимірювальної техніки, а відтак не вимагає періодичних повірок.

Як виглядають мірні колби і з чого виготовляються?

На вигляд це грушоподібні посудини з плоским дном і вузькою горловиною. На горловину нанесена позначка (намальована, надрізана або шліфована), яка вказує висоту, доки слід наповнювати колбу для отримання встановленого об’єму рідкого середовища при t 20 °С. Цей об’єм ємності вважається номінальним. Іноді можна зустріти мірні колби інших форм, наприклад, сферичні. Але завжди вони плоскодонні, з метою забезпечення стійкості на рівних поверхнях і під нахилом (до 15 °).

Використовувані при виготовленні матеріали можуть відрізнятися, але обов’язково повинні мати незначний коефіцієнт теплорозширення. Як правило, колби мірні виготовляють з високоякісного скла (боросилікатного/натрієвого/кварцового, світлого/темного) або пластичної маси (поліетилену/поліфторопласту/поліметилпентену, прозорої). Матеріал можна вибрати оптимальний, відповідний робочій специфіці. Наприклад, якщо ведуться роботи зі світлочутливими реактивами, то слід зупинитися на темному склі.

Загальні переваги якісних матеріалів: легке миття посудин, термічна і хімічна стійкість, можливість автоклавування (з подальшим контролем номінального об’єму за перевірочною колбою), міцність, надійність, тривалий експлуатаційний період.

Нюанси використання мірних колб у лабораторії

При залученні МК у лабораторії для створення реактивів актуалізується застосування шейкерів, іноді – мішалок (магнітних або лопатевих), а також колбонагрівачів.

Щоб максимізувати точність, використовувати мірні ємності рекомендовано в умовах калібрування. Оптимальна температура навколишнього середовища і наливної рідини – 20 °С (для деяких виробів – 25 °С). Для цих значень встановлюються об’єм, розширення та інші параметри посуду. Якщо потрібні альтернативні температурні показники, характеристики для них визначаються лаборантами самостійно, шляхом проведення калібрування при необхідній t.

Коли забезпечений потрібний температурний режим, можна наповнювати колбу рідиною до зазначеної відмітки на горлечку. Прозорий розчин повинен доходити до нижнього меніска, непрозорий або темний – до верхнього.

Мірні колби не рекомендовано піддавати нагріванню, але як виняток можливо. Можна підготувати третю частину обсягу в посудині з підігрівом рідини до моменту розчинення твердого (порошкоподібного, кристалічного чи іншого) матеріалу. Далі потрібно почекати, поки охолоне, або довести ємність і розчин до стандартних двадцяти градусів Цельсія. Тільки після цього можна доводити суміш до мітки.

Мірні колби бажано очищати відразу після закінчення застосування. Промити і просушити їх, не відкладаючи рутинне завдання надовго, не складно. Потім же можуть виникнути проблеми з позбуттям старих забруднень, з огляду на вузькість горловини. Для сушки оптимальні природні умови. Щоб не нашкодити маркуванню, не слід нагрівати більш ніж до 60 °С. Термостійкі посудини здатні витримувати перебування в автоклаві при 121 °С.

Види мірних колб

Можна виділити кілька основних класифікацій МК. На них ми зараз і зупинимося.

Класи точності:

  1. Перший (А). Призначений для дуже точних процесів. Використовується рідше.
  2. Другий (В). Знаходить застосування в лабораторній практиці найчастіше.

Виконання (тип горловини і вид корка):

  1. Без шліфа під гумовий корок.
  2. Зі шліфом під пришліфований корок зі скла.
  3. З пластмасовим корком.

Призначення:

  • для подачі рідини (з 1 міткою);
  • для зливання (з 2 мітками).

Популярні об’єми мірних колб – 100-1000 см³. Але загалом, діапазон об’ємів набагато ширший, може варіюватися від декількох кубічних сантиметрів до 10 дм³.

Окрім цього, колби мірні можуть бути неградуйованими та градуйованими, не враховуючи однієї чи двох основних міток. Шкала вимірювань може бути нанесена, зокрема, для з’єднання 2-х рідин. Це як 2 в 1: циліндр + мірна колба.

Купівля мірних колб у ПП «Система Оптимум»

До вашої уваги – скляні мірні колби з одною міткою без шліфа, з пластиковим корком і з пришліфованим корком. Діапазон доступних об’ємів – 10-2000 мл. Якість кожного виробу – висока. А умови придбання – вигідні та комфортні.

У нас такий важливий для лабораторії атрибут, як мірні колби, а також інший лабораторний посуд можна купити оперативно, легко й вигідно. Ходові об’єми в наявності на постійній основі. Доставка по Україні – за лічені дні. Стосовно усіх додаткових запитань звертайтеся за контактними номерами.

Вага

Колба мірна з однією міткою

Колба мірна з однією міткою з пришліфованим корком

Колба мірна з однією міткою з пластиковим корком

Поки немає жодного відгуку.

Поки немає жодного коментаря.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Колби мірні за вигідною ціною, також замовити Колби мірні з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Дякуємо за Ваш коментар.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.