Пікнометри для газів і рідин

168.00 грн (ціна за 1 штуку)

ГОСТ 22524-77

Об’єм 100 мл.

Мінімальна сума замовлення - 500 грн

SKU: .
Фаховий персонал <br/> з понад <strong>20</strong>-річним <br/> досвідом роботи в галузі
Фаховий персонал
з понад 20-річним
досвідом роботи в галузі
Значні <br/> складські запаси
Значні
складські запаси
Власний <br/> автопарк
Власний
автопарк
Сертифікована <br/> продукція
Сертифікована
продукція

Пікнометри для газів і рідин

 ПП «Система Оптимум» пропонує купити пікнометри для газів і рідин. Цей мірний лабораторний посуд доступний для придбання у високій якості виконання, з повною відповідністю технічним та функціональним нормам і вимогам. Доставка пікнометрів здійснюється по всій Україні. Ціни – одні з найкращих на українському ринку лабораторного посуду. З інформацією про товар можете ознайомитися в описі або уточнивши необхідні запитання у менеджера.

Пікнометр – це...

Пікнометрами іменуються фізико-хімічні прилади, різновид лабораторного посуду, розроблений для встановлення густини газоподібних, рідких і твердих середовищ в умовах лабораторії. Виглядають пікнометри як скляні ємності спец. форми (відрізняється у виробів для газів та рідин) із кришкою, що щільно прилягає. Мають необхідну місткість (точний об’єм). Неабияк поширені в лабораторній практиці, задіюються в значній кількості досліджень.

Пікнометри примітні тим, що дозволяють здійснювати виміри високої точності (до 5 г/см³), а мінімальна проба, яка може братися в роботу – 0,5 см³. З ними запобігаються такі моменти, як випаровування рідини і вологопоглинання із зовнішнього середовища. Завдяки їм вимірювання можна здійснювати в будь-якому температурному режимі, чого не скажеш, наприклад, про мензурки, що вимагають для вимірювань температуру 20 °С.

Матеріал, який застосовується для виготовлення посудини – міцне скло (хіміко-лабораторне/медичне), стійке до термічних впливів, таке, яке не реагує з хім. реактивами і володіє низкою інших позитивних якостей. Корки повинні виконуватися зі скла тієї самої групи. Як варіант – створення корків з поліетилену, з відповідністю ТУ на конкретний тип корків.

Принцип дії приладу, вимірювання ним густини досліджуваного матеріалу ґрунтується на зважуванні. Це стандартний пікнометричний спосіб встановлення густини, який не передбачає змін складу і густини середовища в ході досліду.

Пікнометр заповнюється речовиною (як правило, рідкою) до певного місця, що вказує номінальну місткість пристрою. Це може бути мітка на горловині або верхній край капіляра. Для полегшення вимірювань на стінки посудини може бути нанесена мірна шкала. Підвищеною зручністю відрізняються моделі з бічною трубкою-капіляром, корком в яких виступає тіло термометра. Для визначення густини твердих тіл їх поміщають у пікнометр з рідиною. У випадку з газами використовуються вироби особливої форми, переважно кулясті, але можуть бути й інші.

Густина аналізованого матеріалу встановлюється за допомогою двох вимірюваних величин. Перша – маса приладу до правильного заповнення середовищем, друга – після. Тобто актуалізується визначення різниці ваг порожнього і заповненого до мітки пікнометра.

Існує низка різновидів пікнометрів:

 • ПГ (для газів);
 • ПЖ1 (для рідин, мають шкалу і притертий корок);
 • ПЖ2 (для рідин, з міткою і притертим корком);
 • ПЖ3 (відрізняються наявністю капілярного отвору в корку);
 • ПЖ4 (мають U-подібну форму, призначені для летких рідких середовищ);
 • ПТ (для твердих і сипких матеріалів).

Найбільш затребувані в сучасних лабораторіях виконання ПГ та ПЖ2.

Особливості пікнометрів для газів ПГ

Цей різновид застосовується для вимірювання густини газоподібних середовищ, чим пояснюється специфіка його конструкції. Об’єм – 100 мл.

На вигляд пікнометр типу ПГ – це невелика куляста ємність з плоским дном, двома тонкими відвідними трубками у верхній частині й двома фіксованими кранами. Одна трубка починається з верхньої поверхні, інша опускається майже до дна посудини. Газ подається в одну з трубок (в яку, залежить від того, чи він легший, ніж повітря, чи важчий) і при відкритому положенні кранів продувається через колбу. Коли закінчується газопропускання, закривається випускний кран, а за ним – впускний. При двох закритих кранах відбувається зважування і триває до того часу, коли спостерігається сталість ваги пікнометра, наповненого газом. Резервуар, в якому перебуває осушене повітря або газ, підлягає послідовному зважуванню при однакових показниках температури та тиску.

Є кілька вимог до газів, які можуть вивчатися в газовому пікнометрі:

 • t не більше 40 °С;
 • мінімальна вологість.

Особливості пікнометрів для рідин ПЖ2

Вироби для вимірювання густини рідких середовищ типу ПЖ2 випускаються місткістю 25, 50 і 100 мл. На вигляд це класичні грушоподібні колби, але з довшою горловиною і круговою вимірювальною міткою в її верхній частині. Закриваються за допомогою пришліфованого герметичного корка. Висота і діаметр ємності варіюються, залежно від об’єму.

Для встановлення густини досліджуваної рідини вимірюють вагу порожнього пікнометра і заповненого до мітки.

Цей різновид також підійде для встановлення густини сипких середовищ.

Переваги пікнометрів:

 • велика точність вимірювань;
 • можливість застосування малих зразків;
 • висока теплоємність, стійкість до термообробки, високих температур і істотних температурних перепадів, актуальність роботи в широкому діапазоні температур;
 • нереагування з хім. речовинами, можливість використовувати агресивні реактиви;
 • високоміцність, стійкість до зовнішніх механічних впливів;
 • герметичність, що запобігає протіканню реагентів;
 • запобігання випаровуванню рідини і поглинанню вологи з повітряного простору, з огляду на невелику ділянку вільної поверхні матеріалу в ємності;
 • роздільність термостатування і подальшого зважування;
 • можливість візуально стежити за ходом процесу, завдяки прозорості стінок;
 • простота і зручність експлуатації;
 • самостійність конструкції, варіанти встановлення в будь-якому зручному місці лабораторії;
 • легкий догляд, безпроблемне очищення після застосування.

Купити пікнометри недорого з доставкою по Україні

Якщо необхідно оснастити лабораторію якісним посудом і приладами для різних досліджень, звертайтеся в компанію «Система Оптимум». У нас – великий перелік товарних найменувань, першокласне виготовлення кожного виробу, доступні ціни на весь асортимент й оперативна доставка пікнометрів, а також іншого лабораторного посуду в будь-який регіон України.

Вага

пікнометр для рідин ПЖ-2

пікнометр для газів ПГ

Поки немає жодного відгуку.

Поки немає жодного коментаря.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Пікнометри для газів і рідин за вигідною ціною, також замовити Пікнометри для газів і рідин з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Дякуємо за Ваш коментар.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.