Витрата сечовини для дизеля – як правильно розрахувати

Витрата сечовини для дизеля – як правильно розрахувати

Витрата сечовини для дизеля

Питання очищення вихлопних газів дизельних двигунів останнім часом набуло особливої актуальності. Реалізується поставлене завдання із залученням сечовини, а якщо бути точнішими, рідини AdBlue, яку формують розчин сечовини високого ступеня очищення та деіонізована вода. Ця рідина дозволяє знизити викиди шкідливих оксидів азоту в повітря, трансформуючи їх у сукупність газоподібного N2 та водяної пари. Розбиратися в тому, яка витрата сечовини для дизеля є оптимальною, і взагалі використовувати рідкий реагент за правилами, важливо для підтримки екологічних стандартів.

Застосовуючись при виробництві авто на такій технічній ділянці, як каталітична система SCR, AdBlue реалізує відповідність новим вимогам та нормам ЄС щодо обсягів викидів газів з каталізатора. Її використання актуальне як у легкових, так само і у вантажних автомобілях, а також у мікроавтобусах та с/г техніці – вона потрібна для кожного транспортного засобу, що функціонує за допомогою дизельного палива. Розміщується в спеціальному баку, шляхом упорскування подається у вихлопні гази в певному обсязі (у якому саме, залежить від навантажень у конкретний момент та обертів мотора) за допомогою електронного БУ.

Крім того, що ця автомобільна рідина шляхом селективної каталітичної нейтралізації здійснює очищення у вихлопних газах, перешкоджаючи забрудненням навколишнього простору, вона ще й забезпечує підтримку системи випуску відпрацьованих газів, чистоту каталітичного нейтралізатора. Тобто, якщо відповідати на запитання «Сечовина для дизеля – що це і якою мірою значуще?», у визначенні гарантовано будуть присутні такі позначення, як «важливо, потрібно і незамінно».

У сьогоднішній статті ми з вами розглянемо, коли має заливатися рідина AdBlue, яким чином можна правильно розраховувати витрати сечовини для дизельного двигуна та деякі суміжні моменти. Це дозволить вам добре зорієнтуватися в темі.

Куди, коли і як часто треба заливати Adblue в ТЗ?

Почнемо зі з’ясування питання, куди здійснювати заливку AdBlue? Або перефразовуючи: де ділянка розміщення заправної горловини бачка рідкого реагенту для очищення вихлопних газів? Варіанти можуть бути різні. Коригуються маркою та моделлю легкового транспорту. Найпоширеніші місця:

  • по сусідству з кришкою, через яку здійснюється заправка бака автомобіля паливом;
  • у багажному відділенні;
  • у підкапотному просторі.

Це не винятково можливі варіанти, але в більшості випадків актуальним є якраз один із них. Шукайте синю кришку та напис AdBlue – це й буде потрібне місце для заливання сечовини.

Тепер перейдемо до питання «Коли?». Це дуже важливий аспект, оскільки від правильного часу заправки залежить ефективність використання автомобільної рідини, що розглядається.

Згідно з європейськими законами, у кожному автомобілі, в якому передбачений бак AdBlue, має бути реалізована система попередження водія про кількість цього рідкого реагенту через приладову панель. Працює ця система за інтервальним принципом, вперше подаючи сигнал попередження за 2500 кілометрів до повної витрати рідини. Далі інтервали можуть відрізнятись на різних автомобілях. Наприклад, наступний сигнал може бути поданий на 1 тисячі 600 км, а за ним – на 800 км від пробігу, що залишився. Крайній раз представляє собою повідомлення-застереження про те, що після закінчення запасу AdBlue транспортний засіб не вдасться завести. Якщо так станеться, то завестися ви зможете, тільки заливши в бак не менше 3,5 літрів рідини, а то й усі 5 л. Логічно, що подібне краще не допускати, а здійснювати заливку в більш ранні моменти оповіщення системи. Рекомендується заправляти бак із сечовиною, коли низький рівень Adblue, але не критичний. Це дозволить уникнути проблем із роботою системи нейтралізації оксидів азоту.

Те, як часто може виникати така необхідність, залежить від низки факторів. Зокрема, від місткості бака, вашої манери водіння, від того, якими є потужність двигуна та сукупні навантаження, котрим піддається машина.

Сечовина та її витрата для легкового авто: якою може бути

Витрата сечовини AdBlue прямо залежить від витрати дизпалива на 100 км. У легкових авто ця кількість рідини коливається, як правило, у межах 3-5 % у відсотковому співвідношенні до дизеля. При цьому на холостих оборотах сечовина не витрачається. А загалом витрата підлаштовується системою управління автоматично.

Враховуючи те, що паливо може витрачатися по-різному, у результаті потрапляння цього процесу під вплив типу та об’єму двигуна, умов його експлуатації (манери водіння, характеру їзди, навантажень на машину та навколишнього середовища), зазначені три-п’ять відсотків можуть варіюватися у літражі. Приблизно це 1-3 л на тисячу км пройденої відстані.

Як порахувати витрату сечовини для вантажівки? Чи є відмінності від легкових автомобілів?

У практиці використання автомобільної рідини, що покладена в основу нашої статті, на вантажному та легковому автотранспорті є деякі відмінності. Тому орієнтуватися на спільні цифри не слід.

Спільним є хіба що те, що на витраті нейтралізатора безпосередньо позначається витрата палива. Але оскільки силові агрегати у вантажівках потужніші й більші, дизеля витрачають значніше, то й AdBlue використовується у збільшених об’ємах. Тоді яка витрата сечовини на 100 км виходить? Може досягати і 6-7 % від витрати дизельного палива, або півтора-два літри на сотню кілометрів шляху. Щоб розрахувати точно, скільки AdBlue потрібно для конкретного вантажного авто, можна скористатися формулою: паливовитрата ⋅ % сечовини / 100.

Тут також слід зазначити, що свою роль відіграє екостандарт, який регулює обсяги шкідливих компонентів у вихлопах. Так, для Євро 4 споживання AdBlue становить близько 4 %, для Євро 5 – 6 %, для Євро 6 – приблизно 3 %.

На скільки км пробігу вистачає цілого бака AdBlue?

Відповідь на це запитання допоможе вам визначитися із актуальною частотою заправки.

Ресурс ходу варіюється, відповідно до місткості бака, марки, моделі та технічних характеристик автомобіля, стилю й умов водіння. Також впливають сумісні навантаження. Усе це позначається на витраті. Відповідно, має значення і в плані терміну експлуатації наповненого резервуара.

На цілому баку AdBlue (на різних моделях авто об’єм перебуває в діапазоні від 5 до 30 л) легковий транспорт може належним чином функціонувати орієнтовно 5-20 тисяч кілометрів пробігу.

Що стосується вантажівок, то їхнє річне споживання сечовини перебуває на орієнтовних значеннях 1500-2500 л. 80-літрового бака достатньо, щоб можна було пройти приблизно 5 тисяч км.

Який Adblue краще купити для свого авто?

Що таке сечовина в авто та навіщо вона потрібна, зрозуміло. Коли потрібно заливати та як правильно розрахувати витрату для легкового і вантажного автотранспорту, розібралися. Залишилося з’ясувати, яку саме рідину купувати, щоб очищення вихлопів реалізовувалося якнайкраще й аби не було ризиків для двигуна.

Ринок пропонує різні марки AdBlue, але важливо вибирати високоякісні продукти. Рекомендується використовувати матеріали, що відповідають міжнародному стандарту ISO 22241-1, щоб гарантувати їх ефективність та безпеку для силового агрегату. Зарубіжний чи вітчизняний продукт це буде, принципової різниці немає. Ключове значення має те, щоб був ліцензійний AdBlue, а не низькопробний аналог. Просто сечовина для дизеля, розведена водою – також не найкращий вибір. У спробах заощадити можна створити сприятливі умови для серйозної шкоди.

Ще зверніть увагу, що не тільки якість рідини має значення, але і те, як ви її заливатимете. Зокрема, при заливці важливо використовувати чисту лійку. Не можна допускати, щоб у бак потрапляло паливо, мастила та будь-які інші середовища.

Знаючи, для чого потрібна сечовина в двигуні, яку купувати і як правильно розраховувати витрату, ви тепер зможете забезпечити не тільки відповідність екологічним нормам, а й оптимальну продуктивність автомобіля. Пам’ятайте: регулярний моніторинг рівня та якості AdBlue є важливим кроком для безперебійної роботи системи нейтралізації оксидів азоту.

Компанія займається реалізацією хімічних реактивів та сировини, лабораторного та хімічного посуду, лабораторного обладнання, меблів та іншої продукції більше 20 років

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.