Теплоносій для системи опалення. Параметри та характеристики

Теплоносій для системи опалення. Параметри та характеристики

Теплоносій в системі опалення – один з основних компонентів всієї загальноінженерної системи. Від його якісних характеристик та правильного застосування залежить тривалість служби кожного елемента опалювальної системи: котла, труб, насосів та радіаторів.

Знадобився теплоносій (незамерзаюча рідина)? Роздумуєте, на якому зупинити вибір? Перед приходом холодів у багатьох виникає таке завдання і кожен вибирає теплоносій, який підходить йому найбільше.

Давайте розглянемо основні незамерзаючі рідини для опалювальних систем, щоб ваш вибір був нескладним і швидким.

Гліцерин. Виглядає цей теплоносій як гігроскопічна солодкувата рідина в’язкої консистенції, позбавлена кольору і повністю розчинна у воді. Застосовується при t в системі -35-105 °С. Експлуатаційний термін становить десять років за умови дотримання температурного режиму. При цьому в промиванні системи від попереднього теплоносія необхідності немає.

Гліцерин підходить для опалювальних систем з оцинкованими трубами, радіаторами з алюмінію, «слабкими елементами», які несумісні з етиленгліколевими антифризами.

Головні переваги теплоносія-гліцерину:

  • ефективність у великому температурному діапазоні;
  • прості заливання і використання;
  • надійність користування опаленням;
  • захист опалювальної системи, всіх її елементів, від корозії;
  • безпека для системи (відсутність негативного впливу на ущільнення і прокладки з гуми, оцинковані труби, циркуляційні насоси, алюмінієві батареї тощо);
  • безпека для людей і тварин (гліцерин не токсичний і не горить).

Пропіленгліколь. Прозора в’язка рідка речовина, яка обґрунтовано належить до універсальних теплоносіїв. Поєднується з більшістю сучасних систем опалення/охолодження, підходить для застосування у відкритих системах (з відкритим розширювальним баком). На фоні інших незамерзаючих рідин вигідно вирізняється своєю екологічністю, безпекою, нетоксичністю і надійністю. Дозволений до застосування в харчопромі, часто є основою еко-антифризів.

Етиленгліколь. Ця прозора безбарвна масляниста рідина без запаху і з солодким смаком підходить для застосування винятково в герметичних системах (із закритим розширювальним баком). Обов’язкова умова використання – відсутність контакту теплоносія і людей/тварин/їжі. Рекомендоване застосування для обігріву нежитлових приміщень. Оскільки ця речовина токсична, то діюча система з нею вимагає постійного контролю.

Переваги теплоносія-етиленгліколю:

  • запобігання розморожуванню системи;
  • високі теплофізичні характеристики;
  • низькі соле- та накиповідкладення.

Дистильована вода. Очищена спеціальним чином вода – також чудовий теплоносій для систем опалення. Вона запобігає виникненню накипу, не завдає шкоди здоров’ю людини, забезпечує високу тепловіддачу і подовжує термін служби як системи в цілому, так і окремих її елементів.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.