Стіл медичний – це...
Спеціалізований медичний стіл – важливий атрибут будь-якого медзакладу, що привносить у роботу лікаря підвищений комфорт та практичність. Звичайно, не один, а різні столи та столики. За допомогою цих багатофункціональних меблів здійснюються різноманітні процедури, на них розміщуються ліки, обладнання, інструменти, матеріали для перев’язок та інші предмети, необхідні для виконання медичних маніпуляцій. Без столу не обійтися і на посту медсестри. Столи присутні в кожній лікарні, клініці, поліклініці, у всіх стоматологічних кабінетах, у анестезіологів, хірургів та ін.
Види медичних столів
Існують різні класифікації цих меблів. Одна з головних основана на призначенні. Крім того, столи можуть відрізнятися дизайном, конструкцією, матеріалами і т.д.
Отже, згідно з призначенням та виконуваними функціями, медстоли бувають таких видів:
- інструментальні (стоматолога, хірурга, анестезіолога). Застосовуються в операційних, стоматкабінетах, перев’язувальних палатах тощо. На них розміщують медикаменти, інструменти та інші речі, які використовуються медичним працівником під час роботи;
- маніпуляційні. Застосовуються для розміщення, зберігання і транспортування ліків, витратних матеріалів та інструментів при здійсненні різного роду процедур;
- сповивальні. Призначені для огляду немовлят, сповивання і виконання з ними гігієнічних заходів;
- столи на медсестринські пости. Нагадують стандартні офісні столи. Можуть комплектуватися різними поличками і шухлядами для розміщення історій хвороб, карт пацієнтів, робочих журналів та іншого;
- приліжкові (столики-тумбочки). У них розміщуються ліки і особисті речі пацієнтів. Можуть бути задіяні і при медичних маніпуляціях, і, наприклад, для вживання їжі.
Вимоги до медичних столів
Медичні меблі, загалом, як і столи, зокрема, повинні бути виконані відповідно до положень стандартів. Матеріали допустимо використовувати винятково якісні, з урахуванням того, що виріб повинен мати полегшену вагу для підвищення транспортабельних характеристик, бути практичним і служити довго без втрати початкових якісних параметрів. Металевий каркас, скляні або сталеві полиці, стільниці з ДСП, полімерні покриття і виконані зі шкірозамінника – це найпопулярніші варіанти матеріалів, що застосовуються при виготовленні цього виду продукції. Одні з них забезпечують міцність і витривалість конструкції, другі – стійкість до негативних впливів хімічних речовин, треті – легке очищення та дезінфекцію.
Важливий ще й такий критерій, як зручність застосування. Він досягається виготовленням за сучасними технологіями, забезпеченням багатофункціональності, можливістю регулювання висоти і положення тощо. Деякі моделі, для яких важлива мобільність, комплектуються коліщатками з гальмами, завдяки чому їх зручно переміщати не тільки по кабінету, але й по всьому відділенню, якщо є така необхідність.
Крім того, медичні столи повинні бути надійними і безпечними. Це стосується і матеріалів, і форм виробів: екологічна сировина + заокруглені по можливості кути – чудова формула, за якою виготовляється високоякісна продукція.
Сьогодні столи є чи не найпопулярнішими і потрібними медичними меблями. Їх ціни – в доступних межах. Вони переважно відповідають нормам і правилам безпеки, забезпечують комфорт роботи, підвищуючи тим самим продуктивність медичних працівників.