Особливості і характеристики шаф ламінарних та боксів стерильних

Особливості і характеристики шаф ламінарних та боксів стерильних

Шафи ламінарні (шафи/бокси стерильні) – спеціальне лабораторне обладнання, призначене для створення стерильного середовища заради забезпечення захисту оператора і продукту. Це невід'ємний атрибут сучасної ефективної лабораторії. Може служити додатковим обладнанням або окремим робочим місцем, як, наприклад, часто буває у фармацевтиці та хімічній галузі.

Усередині шафи, в закритому просторі, створюється і підтримується певний мікроклімат. Це і концентрація пилу, мікроорганізмів, і наявність парів, аерозолів, у деяких моделях це також задана температура, що відрізняється від температури зовнішнього середовища.

Конструкція шафи визначається напрямом потоку повітря, що надходить. Різні дослідження вимагають різних напрямів. Так, якщо досліджуваний об'єкт великий, то для нього підійде бокс із вертикальним потоком. В інших випадках (при мікродослідженнях) – з горизонтальним, щоб руки оператора могли перебувати всередині, а в органи дихання не потрапляли небажані речовини.

Всі ламінарні шафи мають прозорі скляні стіни/стіну. Таким чином, об'єкт, поміщений всередину, і від зовнішніх впливів захищений, і доступний зору оператора. Останній завжди може проконтролювати процес, який відбувається в шафі.

Інші комплектуючі виконуються з якісних міцних матеріалів. Наприклад, для виготовлення каркасу використовують анодований алюміній (алюмінієвий профіль).

Обов'язковий елемент ламінарної шафи – система фільтрів. Через неї проходить повітря, що надходить усередину. Фільтри (кількість може бути різною) підбираються залежно від цілей досліджень і затримують на собі те, що може перешкодити робочому процесу, тому не повинне потрапити всередину: тверді частинки, гази, мікроорганізми тощо.

Також шафи можуть комплектуватися додатковими пристроями, обладнанням і функціоналом (лампи, мікроскопи, деталі з підігрівом) для досягнення максимально ефективних умов роботи.

Сучасний ринок ламінарних шаф багатий різноманітними моделями та модифікаціями. Це як загальноприйняті варіанти, так і індивідуальні розробки. Але кожен з них належить до одного з двох класів захисту, або ББ (біологічної безпеки).

Ламінарні шафи 1-го класу ББ

Мета: створення стерильного середовища в робочій камері, повітря при цьому виводиться в приміщення.

Особливість: захист об'єкту, поміщеного всередину.

Варті уваги моделі: настільна ШЛн-1в, підлогова ШЛ-1.1в.

Ламінарні шафи 2-го класу ББ

Мета: забезпечення біологічної безпеки всередині і в повітряному середовищі. Особливість: взаємний захист продукту і оператора.

Варті уваги моделі: настільна ШЛн-1.2В, підлогова ШЛ-1.2В.

Окремою категорією можна виділити стерильні бокси для обробки робочого інструменту шляхом створення певного середовища. Хороший приклад – компактний стерильний бокс БС-2, максимально комфортний в експлуатації. Бокс стерильний (ПЦР–бокс) БС–2 – це якісний анодований алюмінієвий каркас та найсучасніший дизайн. Бокс стерильний відрізняється наповненням з нержавіючої сталі та хс–пластику, компактними розмірами та зручністю у використані. Крім того, такий бокс стерильний має скляний відкривний екран. Бокс стерильний (ПЦР–бокс) БС–2 призначений для створення сучасного стерильного середовища та якісної обробки інструментів.

Купити шафи ламінарні, ціна і якість котрих Вас повністю влаштують, можна у ПП Система Оптимум. Усі вироби, представлені в каталозі нашого підприємства, перед надходженням у продаж проходять ретельні тестування та регулювання. У виробництві застосовуються новітні технології, можлива комплектація різними корисними доповненнями.

Зробіть замовлення на ламінарну шафу у компанії Система Оптимум – отримаєте якісне обладнання для своєї лабораторії в найкоротші терміни!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.