Шафи для зберігання реактивів

Шафи для зберігання реактивів

Шафа для реактивів – важлива частина будь-якої лабораторії та медичних установ. У лабораторіях постійно виконуються завдання із застосуванням різноманітних хімреагентів, як цілком безпечних, так і тих, яким притаманний певний ступінь небезпеки для людей довкола і зовнішнього середовища. Нешкідливі та небезпечні продукти повинні зберігатися в різних умовах. Якщо для перших цілком підійдуть закриті моделі меблів з ламінованої ДСП, то другі вимагають спеціальної обстановки. Тому важливо не тільки знати потрібні аспекти зберігання того чи іншого реактиву, а й грамотно розташовувати всі, що є у розпорядженні, а для цього необхідно мати правильний посуд і меблі. Так вдасться убезпечити співробітників і подовжити експлуатаційний термін реагентів. Крім того, коли все буде на своєму місці, лаборант не витрачатиме час на пошуки, а в потрібний момент відкриє саме ті дверцята шафи і дістане реактив з конкретної полиці. Тобто, шафа для зберігання реактивів – це спеціальні лабораторні меблі для застосування в масштабі певного приміщення, призначені для зберігання різних робочих речовин, що спрощує і робить безпечнішою роботу лаборанта. Основні вимоги:

- стійкість до впливу агресивних середовищ задля гарантії максимальної безпеки;

- світло-, тепло- і вологонепроникнення, тобто відгородження реактивів від тих зовнішніх впливів, до яких вони чутливі і на які реагують несприятливо.

Шафи для реактивів виробляють з матеріалів, яким характерна висока хімічна стійкість: метали з полімерним покриттям, протикорозійні сплави, стійкі комбінації полімерів. Зокрема, листовий поліпропілен на міцному металокаркасі добре підходить для розміщення навіть концентрованих кислот. Конструктивно лабораторна шафа для зберігання реактивів може мати різні форму, габарити і комплектацію. Поширені елементи: висувні шухляди, полиці, отвір для підключення системи відведення повітря. Розмір залежить від потреб лабораторії і просторових можливостей приміщення.

Особливості експлуатації

Шафу для реактивів необхідно розташовувати далеко від приладів опалення та інших джерел, які можуть негативно вплинути як на самі меблі, так і на вміст. Кожен реактив повинен перебувати в тих умовах, які відповідають вимогам до його зберігання. При цьому кожен з них потрібно поміщати в шафу в щільно закритій ємності/упакуванні. Вибираючи шафу для потреб своєї лабораторії, обов’язково врахуйте, які реактиви і в якій кількості необхідно буде в ній зберігати. 

ШЗР-1 з сейфом. Модель для зберігання агресивних реактивів з міцним каркасом, виготовлена з анодованого алюмінієвого профілю з меламіновим, хс-пластиковим і скляним наповненням. Комплектація: дві дверки, дві скляні знімні полиці, вбудований сейф, фланець для з'єднання з вентиляцією плюс вентиляційні отвори.

ШЗР-2. Чотиридверна модель, вироблена з тих же матеріалів, що і попередня. У нижній частині, замість сейфа, розташовуються полиці з хс-пластику, у верхній – скляні. Також оснащена фланцем для приєднання до загальної вентиляції й вентиляційними отворами.

ШЗР-3. Чотиридверна шафа, виготовлена без застосування скла. Дверцята і полиці виконані з хс-пластику. Фланець для з'єднання із загальною вентиляцією та вентиляційні отвори присутні.  

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.