Хімічні зв’язки для зміцнення Вашого бізнесу

Потрібна чи ні дистильована вода?

Потрібна чи ні дистильована вода?

Дистильованою називають воду, очищену від різних домішок та включень. Тобто її можна описати як абсолютно чисту. Отримують її шляхом випаровування наявної води з подальшим охолодженням пари. У промислових масштабах для цього використовують спеціальну техніку для відгону.

Відповідаючи на запитання про необхідність дистильованої води, потрібно відразу чітко розмежувати застосування. Є сфери, де без неї не обійтися, а є і такі, в яких чистота води не має вирішального значення.

Застосування

До вашої уваги – перелік основних напрямків, де перевагу варто надати очищеному продукту:

  1. Хімічні лабораторії. Процеси, в яких задіюється: створення розчинів, виконання аналізів, ополіскування хімічних ємностей після миття і, власне, миття, різного лабораторного обладнання. Особлива цінність спостерігається для вимірювальних пристроїв (подовження терміну служби і збереження точності вимірювань), а також калібрування таких приладів, як ареометри, спектрофотометри, рефрактометри та ін. Мета – мінімізація похибок при отриманні показань.
  2. Фармацевтика і медицина. Є найкращим варіантом при виготовленні та розчиненні ліків, створенні ін’єкційної води, здійсненні випробувань препаратів лікувального призначення.
  3. Догляд за автомобілем. Тут нею важливо час від часу розбавляти акумуляторний електроліт, щоб уникнути зниження його рівня. Також потрібно розводити антифриз і відновлювати його концентрацію, а при його заміні попередньо прополіскувати охолоджувальну систему. Очищена вода – це, крім усього іншого, найкращий склоомивач. Вона перешкоджає забрудненню механізму очищення скла. До того ж, може виступати розчинником концентрованого розчину для миття автомобільного скла, що використовується задля запобігання погіршенню його властивостей.
  4. Побут. Очищену воду заливають у парову техніку та зволожувачі повітря, оберігаючи їх від утворення накипу і досягаючи тим самим значної ефективності протягом тривалого експлуатаційного періоду.

Дистильована вода: пити чи не пити

Пити чи не пити воду після дистиляції кожен вирішує сам. Єдиної думки в науковому світі з цього приводу немає.

Прихильники вважають її нешкідливою, максимально наближеною до природної, такою, що добре тамує спрагу і виконує призначену роль у різних процесах клітин організму. На її користь наводять і такі аргументи: вимивання токсинів, відсутність смаку, не сприяння відкладенню каменів та солей в нирках.

Що ж з цього приводу кажуть опоненти? По-перше, про негативний вплив на стан зубів шляхом вимивання з тканин корисних елементів, зокрема кальцію, магнію та калію. По-друге, про погану дію на обмінні процеси, травлення, роботу серцево-судинної системи через відсутність у складі корисних мінералів. По-третє, у зв’язку із меншим рН, ніж у звичайної води, на їхню думку, дистильована не забезпечує рідинного балансу в організмі.

Кожен повинен сам вирішити, які аргументи для нього переконливіші. Однак те, що чиста вода не може нашкодити через відсутність серед складових чого-небудь, що згубно впливає на людину – це факт.

Замість висновку. Потрібна чи ні дистильована вода? Потрібна, але не скрізь і не завжди. Якщо мова йде про пиття, тут можлива варіативність рішень стосовно застосування. Якщо про обслуговування автомобілів, техніки, про медицину або науку, то, звичайно, відповідь буде однозначно ствердною.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.