Хімічні зв’язки для зміцнення Вашого бізнесу

Норсульфазол для тварин. Властивості і застосування

Норсульфазол для тварин. Властивості і застосування

Норсульфазол – це популярний ветеринарний сульфаніламідний препарат у вигляді білого, можливо, з жовтим відтінком порошку, сформованого кристалами. Смак і запах відсутні. Розчинення у воді слабке, в їдких і вуглекислих лугах розчиняється краще. Випускається в порошкоподібній (фасування 20 г) і таблетованій (по 0,25, 0,3 і 0,5 г) формах для внутрішнього використання. Для зовнішнього (з метою загоєння ранових осередків) – у вигляді присипок, мазей та емульсій.

Лікувальна дія цього ветеринарного препарату базується на протимікробній активності. Особливо ефективний він стосовно піогенних бактерій (різного роду коків): стрепто-, менінго-, пневмо- і гонококів, а також ешерихій, сальмонел, пастерел та інших мікробів. З огляду на це, широко застосовується для позбавлення від різних недуг як загального, так і місцевого характеру. Його назначають при бронхіті та катаральній пневмонії, ангіні й плевриті, стрептококовому і стафілококовому сепсисах, маститі, гастроентериті, диплококозі телят та інших інфекціях бактеріальної природи у худоби та птиці, якщо збудники проявляють чутливість до норсульфазолу.

норсульфазол ветеринаріяОсобливості застосування. Сульфатіазол натрію діє на мікроорганізми бактеріостатичним методом, тобто сповільнюючи ростові процеси і розвиток. Всмоктування його відбувається зі шлунково-кишкового тракту з рівномірним розподілом органами і системами. Виведення з організму – оперативне (присутній у крові протягом 6-12 годин), головним чином, з сечею. Все це обумовлює необхідність дотримання важливих умов задля досягнення високоефективного застосування.

Перше, про що не можна забувати: щоб у крові була створена бактеріостатична концентрація, перші дози цієї субстанції повинні бути максимально великими (приблизно вдвічі більшими від звичайного обсягу). Подальша ж підтримка концентрації забезпечується меншими кількостями цього ветеринарного засобу, який варто вводити за певною системою.

Друге: курс лікування повинен бути безперервним і становити від 2 до 8 днів, залежно від тяжкості хвороби, з введенням препарату кожні 5-6 годин (у середньому тричі на добу).

Третє: щоб збільшити терапевтичний ефект, норсульфазол можна комбінувати з антибіотиками і засобами на основі йоду.

Обмежувати прийом води при лікуванні норсульфазолом не потрібно.

Рекомендовані дози. Для різних видів тварин це свої цифри. Так, великій рогатій худобі та коням на кожну особину необхідно давати по 10-20 г препарату, МРХ і свиням – по 2-5 г, собакам – 0,3-1 г, котам – 0,25-0,5 г, птиці – 0,5 г.

Побічні явища, зазвичай, відсутні. Іноді можуть з’явитися блювання і пронос. Якщо лікування тривале, а дози використовуються збільшені, не виняток – дерматити, порушення діяльності нервової і серцево-судинної систем.

При наявності хвороб, пов’язаних з кровотворенням, печінкою та нирками, цей ветпрепарат протипоказаний.

Забій худоби і птиці на м’ясо можливий тільки після закінчення п’ятиденного терміну після останнього введення речовини. Якщо забій необхідно здійснити раніше, м’ясо можна задіяти в годуванні тварин або при виготовленні м’ясо-кісткового борошна. Молоко для вживання людиною стає придатним тільки через дві доби після останнього застосування норсульфазолу. Але раніше його можна використовувати при годуванні тварин з попередньою термообробкою.

Застосовуйте норсульфазол для тварин правильно і не забувайте про належне зберігання: темне сухе приміщення, t – 5-25 °С, щільно закриті ємності. Тоді він буде максимально ефективним, а ваше поголів’я – здоровим.

Кандидат вет.наук, доцент кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.