Колби плоскодонні – це...

Колби плоскодонні – це...

Колби плоскодонні – це вид хіміко-лабораторного посуду, спеціальні реакційні посудини, невід’ємна частина різних процесів, які виконуються в лабораторії. З їх участю здійснюють фільтрування, випарювання, відгін, розгін, дистиляцію і синтез хімічних речовин. Як правило, вони служать приймачами для відгону різноманітних компонентів органічного синтезу і лабораторних заходів. Можуть задіюватися спільно з дефлегматорами, зворотними холодильниками та іншими робочими пристосуваннями. Також чудово підходять для зберігання використовуваних у дослідженнях речовин.

Застосовуються такі вироби повсюдно: будь-яку лабораторію складно уявити без однієї, а то й кількох колб цього виду. Ці технічні вироби – обов’язковий атрибут кожної установи (медичної, фармацевтичної, хімічної, навчальної, парфумерної, промислової...), де здійснюються дослідження, аналіз, синтез тощо. Кожен з нас бачив такі на уроках хімії в школі, де їх залучення пояснюється зручністю, міцністю та безпекою експлуатації.

Конструкція, форма, розміри

Зовні колби плоскодонні мають вигляд сферичних ємностей з тонкими стінками, вузькою шийкою різної довжини (найчастіше, подовженою) і, що є їх основною особливістю, з рівним плоским днищем. Їх розміри, а відтак і об’єм, варіюються в широкому діапазоні: 50-1000 мл (стандартний спектр розмірів).

Можуть поставлятися, залежно від модифікації, зі шліфом (виконання П-1) або без нього (виконання П-2). П-1 призначені спеціально для вакуумних робіт і дають можливість задіювати в дослідженнях агресивні реагенти, зокрема концентровані кислоти (сірчану і азотну).

Плоске дно – запорука максимальної зручності експлуатації виробів, фактор, що підвищує стійкість і довговічність посуду.

Матеріали

Виготовляються плоскодонні колби переважно з прозорого скла груп ХС і ТС, передусім борсилікатного. Тобто характеризуються вони хімічною і термостійкістю, що дозволяє застосовувати їх для роботи з різними хімічними реагентами і в широкому температурному діапазоні. І, звичайно ж, забезпечується високоміцність до механічних впливів. Слід зазначити ще й такі переваги борсилікатного скла:

- непоглинання видимої частини спектру;

- можливість використовувати ємності для різних типів фотохімічних реакцій, у зв’язку з відсутністю кольору та прозорістю;

- витримка перепадів температур.

Скло – найпопулярніший матеріал у цьому напрямку, але далеко не єдиний. Колби також можуть бути зроблені з кварцу, пластику (поліпропілену) та ін.

Плоскодонні колби за умови виконання у високій якості, мають значну кількість переваг. Вони підвищують зручність роботи лаборанта, забезпечують можливість використовувати хімічні сполуки різної складності. Завдяки їм досягається ефективність процесу, своєчасність отримання результатів, гарантується надійність і безпека при значних температурах.

Компанія займається реалізацією хімічних реактивів та сировини, лабораторного та хімічного посуду, лабораторного обладнання, меблів та іншої продукції більше 20 років

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.