Колби плоскодонні – це...

Колби плоскодонні – це...

Колби плоскодонні – це вид хіміко-лабораторного посуду, спеціальні реакційні посудини, невід’ємна частина різних процесів, які виконуються в лабораторії. З їх участю здійснюють фільтрування, випарювання, відгін, розгін, дистиляцію і синтез хімічних речовин. Як правило, вони служать приймачами для відгону різноманітних компонентів органічного синтезу і лабораторних заходів. Можуть задіюватися спільно з дефлегматорами, зворотними холодильниками та іншими робочими пристосуваннями. Також чудово підходять для зберігання використовуваних у дослідженнях речовин.

Застосовуються такі вироби повсюдно: будь-яку лабораторію складно уявити без однієї, а то й кількох колб цього виду. Ці технічні вироби – обов’язковий атрибут кожної установи (медичної, фармацевтичної, хімічної, навчальної, парфумерної, промислової...), де здійснюються дослідження, аналіз, синтез тощо. Кожен з нас бачив такі на уроках хімії в школі, де їх залучення пояснюється зручністю, міцністю та безпекою експлуатації.

Конструкція, форма, розміри

Зовні колби плоскодонні мають вигляд сферичних ємностей з тонкими стінками, вузькою шийкою різної довжини (найчастіше, подовженою) і, що є їх основною особливістю, з рівним плоским днищем. Їх розміри, а відтак і об’єм, варіюються в широкому діапазоні: 50-1000 мл (стандартний спектр розмірів).

Можуть поставлятися, залежно від модифікації, зі шліфом (виконання П-1) або без нього (виконання П-2). П-1 призначені спеціально для вакуумних робіт і дають можливість задіювати в дослідженнях агресивні реагенти, зокрема концентровані кислоти (сірчану і азотну).

Плоске дно – запорука максимальної зручності експлуатації виробів, фактор, що підвищує стійкість і довговічність посуду.

Матеріали

Виготовляються плоскодонні колби переважно з прозорого скла груп ХС і ТС, передусім борсилікатного. Тобто характеризуються вони хімічною і термостійкістю, що дозволяє застосовувати їх для роботи з різними хімічними реагентами і в широкому температурному діапазоні. І, звичайно ж, забезпечується високоміцність до механічних впливів. Слід зазначити ще й такі переваги борсилікатного скла:

- непоглинання видимої частини спектру;

- можливість використовувати ємності для різних типів фотохімічних реакцій, у зв’язку з відсутністю кольору та прозорістю;

- витримка перепадів температур.

Скло – найпопулярніший матеріал у цьому напрямку, але далеко не єдиний. Колби також можуть бути зроблені з кварцу, пластику (поліпропілену) та ін.

Плоскодонні колби за умови виконання у високій якості, мають значну кількість переваг. Вони підвищують зручність роботи лаборанта, забезпечують можливість використовувати хімічні сполуки різної складності. Завдяки їм досягається ефективність процесу, своєчасність отримання результатів, гарантується надійність і безпека при значних температурах.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.