Карбюризатор деревновугільний – це...

Карбюризатор деревновугільний – це...

Карбюризатор деревновугільний – це мікропористий високовуглецевий продукт, твердий матеріал у формі зерен (гранул) розміром 3,6-10 мм, покритих плівкою карбонату барію. За певних умов здатний віддавати вуглець іншим речовинам. Основне призначення – цементація виробів зі сталі. Задіюючи такий карбюризатор у циркуляційному вакууматорі, можна в рази збільшити засвоєння вуглецю, а відтак підвищити якість включень кордової сталі.

Ця речовина горюча, важко плавиться, у водному середовищі не розчиняється. У своєму складі має велику кількість вуглецю. Утворюється під час піролізу деревини (при впливі високої t і відсутності кисню).

Дуже добре справляється з карбюризуючою роллю, у зв’язку з поєднанням таких факторів, як значна чистота і специфічна внутрішня будова.

Найбільшого ефекту від застосування вдається досягати під час легування маловуглецевої напівпродукції, початкова концентрація якої становить 0,06-0,15 %. Завдяки унікальним властивостям цього матеріалу досягається неймовірна точність процесу (±0,02 %) у значному спектрі витрат: 0,05-1 кг на 1 т продукту при 92-95 %-му засвоєнні. Замінюючи стандартні матеріали, наприклад, електродний бій або кокс деревновугільним карбюризатором, підвищують ступінь засвоєння вуглецю, в середньому, з 62 % до 94 %. Додатково, таким чином, максимізують якість кордової сталі, яка особливо чутлива до неметалічних включень.

Серед інших напрямків застосування: кузні, активація, підготовка і очищення вод, приготування їжі на відкритому вогні (гриль, барбекю, мангал...).

Техніка безпеки

Маючи справу з цією речовиною, обов’язково потрібно дотримуватися низки правил, оскільки вона належить до продуктів третього класу небезпеки (помірно небезпечних).

Перше, що потрібно запам’ятати, це горючі властивості цього продукту. Пил, що утворюється при його виготовленні та використанні, небезпечний виникненням пожежі. Нижня концентрація займання в повітряному середовищі – 128 г/м³. Загоряння можливе від відкритого полум’я. Горіння супроводжується димом.

Другий, не менш важливий момент – токсичний вплив на людський організм при вживанні всередину. Вдихання парів загрожує печінням у горлі, кашлем, сльозотечею і больовими відчуттями в шлунку.

Тому не нехтуйте ЗІЗ, використовуйте не тільки спецодяг, а й респіратор, рукавиці. А після завершення робіт добре мийте руки.

У випадку аварійної ситуації обмежте до осередку доступ людей, дотримуйтеся правил пожежної безпеки, в жодному разі не паліть. Витік, розлив, розсип карбюризатора – надважлива причина для усунення вогневих та іскрових джерел. Зберіть розсипаний матеріал і акуратно спаліть. При пожежі, якщо є така можливість, приберіть вантаж із зони горіння. Для гасіння використовуйте тонкорозпилену воду або повітряно-механічну піну.

Упакування, перевезення, зберігання

Найкращий варіант для пакування цієї речовини – стандартні мішки, виготовлені з паперу. Також можуть бути використані мішки з поліетилену.

Транспортування допустиме автомобільними і залізничними ТЗ, але вагони обов’язково повинні бути закритими.

Зберігання потрібно здійснювати в закритому приміщенні, обмежуючи доступ вологи до продукту. Термін зберігання – 1 рік.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.