Гіпохлорит натрію для очищення води

Гіпохлорит натрію для очищення води

Гіпохлорит натрію, або натрій хлорнуватистокислий (ГПХН) – це сполука неорганічної природи з формулою NaOCl. У безводному стані виглядає як тверда маса з безбарвних кристалів, якій не характерна стійкість. У воді розчиняється добре. У вигляді водного розчину зі специфічним хлорним запахом, а також значним корозійним впливом і застосовується найчастіше.

Гіпохлорит натрію – це потужний окислювач, в якому кількість активного хлору становить 95,2 %. Застосовується як антисептик і дезінфектант, побутовий та промисловий відбілювач, засіб для очищення і знезараження води, окислювач для хімічних виробництв. У медицині, харчопромі та сільському господарстві виступає бактерицидним матеріалом.

Натрій хлорнуватистокислий і питна вода. Хлор, що входить до складу цієї сполуки, ефективно знезаражує і очищує воду, призначену для пиття. Кількість ГПХН розраховується в співвідношенні 0,3-0,5 мг залишкового хлору на 1 літр води, яка надходить до споживачів. Збільшення дози можливе при наявності закисного заліза і підвищеному обсязі гумінових речовин.

Цей реактив має добре змішуватися з водою і діяти на неї не менше півгодини до подачі. Місця хлорування: спеціальні резервуари або трубопроводи за умови їх достатньої довжини без забору води.

Серед переваг обробки гіпохлоритом натрію: великий відсоток чистого активного хлору, стійкість і висока якість, простота реакції та легке визначення необхідної дози, доступність і невимогливе зберігання.

ГПХН і знезараження води в басейнах. Тут ця речовина реагентним способом знезараження задіюється не менш часто через такі плюси:

- епідеміологічна безпека, що забезпечується впливом на грибки, віруси та бактерії;

- пролонгована дія;

- не нанесення шкоди при дотриманні дозувань хімічному складу басейної води і людському організму;

- відповідність естетиці води (мутність, забарвлення, запах і присмак).

Особливість обробки полягає в таких несприятливих умовах:

- низький рівень рН;

- малий час контактування;

- часто висока t води;

- підвищена кількість органічних речовин.

І незважаючи на все це, речовина зі своїм завданням справляється «на ура». Максимального результату, крім того, можна досягти при компонуванні ГПХН з іншими хім. сполуками.

Гіпохлорит натрію для обробки стоків. Мета – знешкодження + знезараження. Розглянутий матеріал застосовується для обробки і побутової, і промислової стічної води. Перед цим її освітлюють.

Хлор бездоганно справляється з різними мікроорганізмами, прибирає зайві запахи, знешкоджує, для прикладу, ціанисті сполуки. Ефективний він і при наявності у водному середовищі ентеровірусів, амонію, фенолів та ртуті. Вводиться пропорційним дозуванням із задіянням насосів-дозаторів.

Як бачимо, гіпохлорит натрію активно використовується для очищення різної води: і питної, і басейної, і стічної. Пояснюється така широта застосування високою ефективністю, зручністю використання і доступністю. Зупинити вибір на цій речовині – без сумнівів, обдумане рішення!

Компанія займається реалізацією хімічних реактивів та сировини, лабораторного та хімічного посуду, лабораторного обладнання, меблів та іншої продукції більше 20 років

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.