Гіпохлорит натрію для очищення води

Гіпохлорит натрію для очищення води

Гіпохлорит натрію, або натрій хлорнуватистокислий (ГПХН) – це сполука неорганічної природи з формулою NaOCl. У безводному стані виглядає як тверда маса з безбарвних кристалів, якій не характерна стійкість. У воді розчиняється добре. У вигляді водного розчину зі специфічним хлорним запахом, а також значним корозійним впливом і застосовується найчастіше.

Гіпохлорит натрію – це потужний окислювач, в якому кількість активного хлору становить 95,2 %. Застосовується як антисептик і дезінфектант, побутовий та промисловий відбілювач, засіб для очищення і знезараження води, окислювач для хімічних виробництв. У медицині, харчопромі та сільському господарстві виступає бактерицидним матеріалом.

Натрій хлорнуватистокислий і питна вода. Хлор, що входить до складу цієї сполуки, ефективно знезаражує і очищує воду, призначену для пиття. Кількість ГПХН розраховується в співвідношенні 0,3-0,5 мг залишкового хлору на 1 літр води, яка надходить до споживачів. Збільшення дози можливе при наявності закисного заліза і підвищеному обсязі гумінових речовин.

Цей реактив має добре змішуватися з водою і діяти на неї не менше півгодини до подачі. Місця хлорування: спеціальні резервуари або трубопроводи за умови їх достатньої довжини без забору води.

Серед переваг обробки гіпохлоритом натрію: великий відсоток чистого активного хлору, стійкість і висока якість, простота реакції та легке визначення необхідної дози, доступність і невимогливе зберігання.

ГПХН і знезараження води в басейнах. Тут ця речовина реагентним способом знезараження задіюється не менш часто через такі плюси:

- епідеміологічна безпека, що забезпечується впливом на грибки, віруси та бактерії;

- пролонгована дія;

- не нанесення шкоди при дотриманні дозувань хімічному складу басейної води і людському організму;

- відповідність естетиці води (мутність, забарвлення, запах і присмак).

Особливість обробки полягає в таких несприятливих умовах:

- низький рівень рН;

- малий час контактування;

- часто висока t води;

- підвищена кількість органічних речовин.

І незважаючи на все це, речовина зі своїм завданням справляється «на ура». Максимального результату, крім того, можна досягти при компонуванні ГПХН з іншими хім. сполуками.

Гіпохлорит натрію для обробки стоків. Мета – знешкодження + знезараження. Розглянутий матеріал застосовується для обробки і побутової, і промислової стічної води. Перед цим її освітлюють.

Хлор бездоганно справляється з різними мікроорганізмами, прибирає зайві запахи, знешкоджує, для прикладу, ціанисті сполуки. Ефективний він і при наявності у водному середовищі ентеровірусів, амонію, фенолів та ртуті. Вводиться пропорційним дозуванням із задіянням насосів-дозаторів.

Як бачимо, гіпохлорит натрію активно використовується для очищення різної води: і питної, і басейної, і стічної. Пояснюється така широта застосування високою ефективністю, зручністю використання і доступністю. Зупинити вибір на цій речовині – без сумнівів, обдумане рішення!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.