Фіксанали – це…

Фіксанали – це…

Фіксанали (первинні стандарти, стандарт-титри) – це хімічні реактиви, випуск яких здійснюється в запаяних ампулах зі скла. Кількість реактиву в кожній ампулі точно відома. Як правило, це 0,1 моль. Фасування відбувається в коробки здебільшого по 10 штук.

Призначення фіксаналів полягає в створенні розчинів різних речовин (наприклад, солей і кислот) певної концентрації. Для цього ампулу (попередньо вимиту від написів теплою водою і протерту насухо) розбивають, використовуючи спеціальний бойок, поміщений в завантажувальну лійку. Далі вміст переміщують у мірну колбу, туди ж додають дистильовану воду в необхідному обсязі. В якому саме? Щоб склад дійшов до позначки на колбі. Таким чином, і досягається потрібна точна концентрація стандартного розчину. Процес створення робочого середовища при цьому нескладно контролювати. З метою полегшення і гарантії правильності приготування робочих розчинів, у кожній коробці продукції присутня інструкція.

Найчастіше отриманий розчин застосовують в аналітичній хімії, при титруванні як титрант. Також з його допомогою можна визначати концентрації інших титрантів. Фіксанали є незамінними помічниками в лабораторіях, які не можуть похвалитися максимальним оснащенням, а також якщо дослідження потрібно виконувати в польових умовах. Вони максимально спрощують процедуру приготування робочого розчину, забезпечуючи, в той же час, його високоточність.

Дуже добре, що з більшістю отриманих розчинів можна працювати багаторазово, поки вони не помутніють (аж до декількох тижнів). Однак, варто знати, що лугам характерний обмежений термін придатності.

Популярні стандарт-титри: гідроксид калію, калій двохромовокислий, перманганат калію, калій йодистий, калій фталевокислий кислий, тетраоксалат калію, роданистий амоній, кристалічний йод, гідроксид натрію, натрій тетраборнокислий, натрій тіосульфат, хлористий натрій, азотнокисле срібло, сіль Мора, щавлева, сірчана і соляна кислоти, трилон Б та інші.

Вимоги до первинних стандартів:

- сполука, що використовується при виготовленні, має бути гранично чистою;

- має проявляти стабільність при зберіганні в умовах звичайної кімнатної температури;

- не повинна вбирати вологу і вуглекислий газ з повітряного середовища.

Важливо, щоб виробник приділив увагу не тільки наповненню, але й оболонці, тобто і речовині, і ампулі, в яку вона поміщається. Ампули необхідно виготовляти з особливо інертно-стійкого скла. Його потрібно піддавати термообробці для підвищення міцності. Так вдасться забезпечити реагентам надійність у процесі зберігання.

На ампулах повинна міститися певна інформація, щоб за написами можна було ідентифікувати матеріал, який розміщений всередині. Ще один важливий інформаційний пункт – кількість речовини.

Зберігати фіксанали необхідно в закупорених скляних або пластикових ємностях при температурі, що не перевищує 25 °С. При цьому слід уникати контакту з вуглекислотою і запобігати попаданню світла.

Що стосується цін на стандарт-титри, то вони варіюються від виробника до виробника. Крім того, залежать від сполуки, яку собою являють.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.