Для чого використовують мідний купорос

Для чого використовують мідний купорос

Мідний купорос – це п’ятиводний сульфат двовалентної міді, мідна сіль сірчаної кислоти, діючим компонентом якої виступає сірчанокисла мідь. Має вигляд гігроскопічної блакитної кристалічної маси. Запах і присмак металу відсутні.

Мабуть, найбільше поширення мідний купорос отримав у садівництві. Особливо ефективний при грибкових хворобах плодових дерев, ягідників, овочевих та квіткових культур. Захищає їх після застосування близько місяця. А механізм впливу виглядає так: іони міді вступають в реакцію з грибковими/бактеріальними клітинами, а точніше з їх ліпопротеїнами та ферментами, в результаті чого протоплазма піддається незворотнім трансформаціям, а білки спіткає неспецифічна денатурація.

Цей фунгіцид використовують шляхом обприскування на садових і городніх ділянках для профілактики і позбуття значного переліку хвороб: сухої та білої плямистості, аскохітозу, плодової гнилі, парші, несправжньої борошнистої роси, іржі, фітофторозу та ін. Також він підходить для боротьби зі шкідниками. Підвищення ефекту досягається додатковими позакореневими підживленнями.

Найбільший дефіцит міді відчувають рослини, які ростуть на кислих пісках і торфах. Недостатню кількість цієї речовини в такому ґрунті важливо регулярно (раз в 5-6 років на початку весни або восени в кількості 1 г/м2) поповнювати. На чорноземах, що містять мідь у достатньому обсязі, цього робити не потрібно. Якщо мова йде про некореневі підживлення, на допомогу прийде розчин 1-2 г мідного купоросу на 10 л води.

Варто враховувати, що якщо цей препарат був активно використаний навесні-влітку, то пізньою осінню від нього краще відмовитися, щоб ґрунт не перенаситився іонами міді.

Сульфат міді також можуть застосовувати як антисептик, що добре справляється з цвіллю та гниллю конструкцій з деревини (стін теплиць, парників, льохів, альтанок, парканів тощо), зі знежиренням ґрунту. Наносити його на дерев’яні елементи можна способом обприскування або за допомогою інвентарю (пензлів чи губок). Щоб результат був досягнутий максимально високий, необхідно двічі повторити обробку після висихання. І так кожні 3-4 місяці. Ще один спосіб підвищення ефекту – поєднання розчину сірчанокислої міді з глиною. Якщо ж ураження значні, цю речовину краще не використовувати – вивести цвіль, що глибоко проникла в матеріал, мідний купорос не зможе.

Інші сфери його застосування:

  • - тваринництво (мінеральна добавка до комбікорму);
  • - металургія (в гальваніці, зокрема нікелюванні);
  • - хімічна галузь (сировинний матеріал для синтезу низки хімічних речовин);
  • - ремонтно-будівельний напрямок (ліквідація цвілі, іржі, наслідків протікання, запобігання гниттю і надання вогнетривких властивостей);
  • - лакофарбова промисловість (компонент мінеральних фарб);
  • - харчопром (добавка до їжі-консервант E519);
  • - медицина (як антисептик в’яжучий препарат, а також для припікання).

Мідний купорос – чудовий матеріал, що дозволяє добре впоратися з різного роду завданнями в різних галузях. Застосовуйте його з дотриманням дозувань і рекомендованих способів – залишитеся задоволені ефектом на 100 %!

 

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.