Для чого потрібен вазелін медичний?

Для чого потрібен вазелін медичний?

Вазелін – це важливий медичний продукт у вигляді рідкої речовини з мазеподібною консистенцією. Запах і смак йому не властиві. Що стосується колірних характеристик, то вони варіюються, залежно від ступеня очищення: при частковому колір може бути від жовтого до чорного, при повному – напівпрозорим. За своєю суттю це суміш мінеральної олії і твердих парафінів. Розчиненню у воді та спирті не піддається, в метилтрихлориді й ефірі розчиняється, з усіма оліями, за винятком касторової олії, змішується. Окисленню не піддається, на повітрі не стає гірким, а під впливом лужних розчинів не омилюється. В’язкість матеріалу при 50 °C становить 28-36 мм²/с, t плавлення – 27-60 °C.

Отримання і види

Вазелін може мати натуральне і синтетичне походження.

Перший отримують із залишкових матеріалів розгону листяних парафінових смол. Їх очищають за допомогою сульфатної кислоти і відбілюють. Натуральний вазелін більш естетичний на вигляд. При змінах температури його консистенція менше піддається трансформаціям. При контакті зі шкірою залишає на ній липкий шар, який складно змивається.

Що стосується штучного вазеліну, то він є сукупністю церезин + парафін + очищена медична олія (парфумерна або вазелінова олія). Відсоткова кількість складових, тобто їх співвідношення, залежить від точки плавлення церезину або парафіну. Джерела цього виду продукту – деревообробна і косметична галузі.

Застосування

Вазелін медичний – це популярний фармацевтичний матеріал, який посідає почесне місце серед різних мазей та кремів. При зовнішньому використанні він здійснює поверхневий захист шкіри і пом’якшує різні впливи на неї. Головний діючий компонент – м’який білий парафін (власне вазелін). Випуск препарату здійснюють у банках і тубах різного об’єму і з різних матеріалів.

Цей засіб ефективний проти шкірних подразнень, добре справляється з пом’якшенням верхніх загрубілих ділянок (колін, ступнів, ліктів), відновлює природну водно-жирову змазку. Він добре утримує вологу в шкірних клітинах, що приводить до поліпшення обмінних процесів, підвищення пружності та еластичності. Захищає шкірні покриви і слизові оболонки від агресивної дії зовнішнього середовища і ліків.

Медицина використовує вазелін як проносне. Він служить лубрикантом для клізм. Входить до складу дерматопротекторних мазей, різних кремів косметичного призначення. Є жировою основою низки кремів для відлущування і масажу, а також призначених для позбавлення від тріщин. Добре, наприклад, показує себе при змазуванні обвітрених потрісканих губ.

Може служити засобом-захистом перед фізичними навантаженнями, спортивними тренуваннями тощо.

Іноді використовується як змазка в секс-індустрії. Однак тільки там, де не задіюється латекс, оскільки здатний руйнувати цей матеріал.

Знаходить також застосування при нанесенні тату: не тільки пом’якшує шкіру, але й оберігає ділянки, де не передбачається нанесення малюнка, від забруднень фарбою. Крім того, сприяє загоєнню і пом’якшує коринку, що формується.

Зверніть увагу! Вазеліну не властивий вплив на організм загалом, він діє локально, не проникаючи в глибокі тканини і кровоносну систему.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.