Чим небезпечна хлорка?

Чим небезпечна хлорка?

Хлорка (хлорне вапно) використовується сьогодні часто й повсюдно: і на промислових об’єктах, і в громадських місцях, і в побуті тощо. Вона є чудовим дезінфектантом та бактерицидним засобом. Добре справляється з очищенням і знезараженням питної води для населення, а також стоків у комунальних системах водопостачання. ЇЇ застосовують у закладах громадського харчування і в медичних установах. Вона входить до складу значного переліку побутової хімії. Нею обробляють помийні та сміттєві ями, приміщення, де утримують тварин і де зберігають сировину тваринного походження. Не обходяться без хлорки і в інших сферах та процесах, зокрема, в металургії, хімії та ін.

З огляду на таке значне застосування, вважаємо необхідним розглянути зворотній бік медалі, тобто те, чим небезпечна хлорка і чи взагалі вона несе небезпеку.

Найбільша ймовірність зазнати негативного впливу хлорки існує від контакту з водогінною водою: під час миття посуду, прийому душу, пиття тощо. Тож слід знати, що може трапитися, коли концентрація цієї речовини у воді буде більшою від рекомендованих доз.

ϟ Згубний вплив на волосся (стає ламким, сухим, надмірно випадає і втрачає привабливий вигляд).

ϟ Негативні прояви на шкірі (пересихання, почервоніння, свербіж, передчасне старіння та ін.).

ϟ Пошкодження системи дихання. Під час вдихання не є винятком хімічні опіки, спазми бронхів, пневмонія та набряк легень.

ϟ Небезпека для серцево-судинної системи. Сприяння появі атеросклерозу, анемії й гіпертонії.

ϟ Загальна шкода для організму. Хлорка чудово справляється зі шкідливими для організму бактеріями, саме тому її і використовують для дезінфекції. А з іншого боку, потрапляючи в організм людини, вона здійснює той самий вплив, тільки тепер на клітини не бактерій, а людського тіла.

З-поміж інших небезпек хлорки:

- різь в очах, сльозо- та слинотеча;

- кашель, що супроводжується болем у горлі та грудях;

- нудота, блювота й діарея;

- алергійні реакції;

- онкологічні захворювання;

- смерть.

Цікавий факт

В роки Першої світової війни хлор (а саме хлор є основою хлорки) використовувався під час бойових дій як отруйний газ. Згодом його шкідливість вдалося зменшити, однак не анулювати повністю.

Що ж робити? Відмовитися від використання хлорки взагалі? Як варіант, але можна цього не робити. Застосовуйте матеріал правильно, слідкуйте за дозами – й негативні впливи вдасться звести до мінімуму.

 

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.