Аналізатор якості молока: особливості застосовування

Аналізатор якості молока: особливості застосовування

Аналізатори якості молока – це спеціальні пристрої, покликані за незначний час визначати якісні показники молока і молокопродуктів. З їх допомогою можна дізнатися таке: густину, частку жиру, білка, лактози, солей, води, кількість сухих компонентів і сухий знежирений молочний залишок, а також кислотність, температуру, провідність і точку замерзання. Це максимальний перелік вимірюваних показників. Він може варіюватися, залежно від моделі.

Ці прилади користуються надзвичайною популярністю в фермерських господарствах, пунктах прийому молока і ветеринарних лабораторіях, на підприємствах харчової промисловості, заводах, що спеціалізуються на молокопереробці, і т.д. Крім того, у наш час вони активно беруть участь у науково-дослідних процесах. Дослідження з їх допомогою не менш поширені, ніж класичні лабораторні методи. Однак, у порівнянні з останніми, в аналізаторів є одна незаперечна перевага: вони функціонують без задіяння будь-яких хімічних реактивів. Завдяки цьому досягаються екологічна та гігієнічна складові процесу аналізу продукції.

Більшість сучасних аналізаторів є малогабаритними приладами, легкими і зручними в користуванні, а ще надійними. Можуть бути переносними й стаціонарними. Характеризуються високоточністю вимірювань і дають можливість виконувати значну кількість аналізів в обмежені терміни.

Моделям різних виробників властиві свої особливості та специфіка застосування. Давайте розглянемо це питання на основі аналізаторів молока «Ekomilk» («Екомілк»).

«Екомілк» – це ультразвукові пристрої болгарського виробництва. Крім основного переліку функцій, в них передбачена низка додаткових можливостей, зокрема:

- підключення рН-електрода для визначення іоноводневої активності в пробі, яка піддається вивченню (відображення результатів відбувається не тільки в рН, а й в значеннях титрованої кислотності молока ºТ);

- контроль фальсифікату цільного молока за обсягом провідності;

- коригування градуювання приладу способом внесення правок у величини.

Крім того, в ці аналізатори впроваджені чудові системи:

- самодіагностика (відповідні помилки після виявлення виводяться на дисплей);

- автоматичний забір проб;

- промивання із задіянням помпового насоса (якщо ж раптом станеться поломка, це можна буде легко зробити в ручному режимі).

За допомогою RS-232 роз’єму є можливість підключати прилад до ПК і компактного термопринтера. Синхронізація з комп’ютером, у свою чергу, дозволяє накопичувати і систематизувати дані, а з принтером – виводити необхідну інформацію на папір.

Зверніть увагу, що аналізатори «Ekomilk» запам’ятовують більше сотні вимірювань, а точніше цілих 120. Час, необхідний для одного вимірювання, становить всього 3 хвилини. Похибки в результатах – мінімальні, а сфера використання – найширша.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.