Алюмінієва пудра для бетону
Алюмінієва пудра – це сріблясто-сірий високодисперсний порошкоподібний матеріал з лускатих пластинок, який легко мажеться, проявляє стійкість до УФ випромінювання і не містить сторонніх включень при візуальному огляді. Хоча, по суті, включення присутні, як правило, це Cu, Mn, Si, Fe і волога. Частинкам алюмінію, що розміщуються в пудрі, властиві незначна товщина, пластичність і покриття тонкою оболонкою, яка складається з оксидів та жирів.
Якщо порівняти цей продукт з компактними матеріалами, то його якості будуть специфічними. Це пояснюють поверхневі властивості багатокомпонентних матерій.
Кількість активного алюмінію в пудрі становить 85-93 %, насипна густина – приблизно 0,15-0,3 г/см3. Що стосується розмірів, то лусочки мають товщину близько 0,25-0,5 мкм, а лінійний розмір дорівнює 20-30 мкм. Варіативність характеристик обумовлена відсутністю регламентацій як за насипною густиною, кількістю Al, так стосовно розмірних параметрів.
Зверніть увагу! Алюмінієва пудра – це не алюмінієвий порошок. Це два різних матеріали, у яких різні і характеристики, і застосування.
Розрізняють три групи розглянутого продукту: піротехнічну, пігментну і дисперсну. Чи не найбільшого поширення набула друга з них, яка розділяється на ПАП-1 (крупного помелу) і ПАП-2 (дрібного помелу). Її задіють у різних галузях, зокрема в якості пігменту при виготовленні лакофарбової продукції. Крім того, широким є застосування і в будівельній сфері, а саме у виробництві газобетону (пористого бетону). Тут пудра виконує роль газоутворювача.
Такий бетон легкий, пористий і, разом з тим, міцний. Він забезпечує значну ізоляцію, як звукову, так і термічну. Тому нерідко застосовується як утеплювач і звукоізолятор. Його властивості можна описати як 2 в 1: якості, властиві одночасно каменю і дереву. З нього допустимо виготовляти дрібні (звичайні) і великі вироби. Все це пояснює його активне використання при спорудженні несучих і самонесучих стін.
Говорити, що алюмінієва пудра належить до спеціалізованих газоутворювальних речовин, неправильно. Тим не менш, якщо цю гідрофільну добавку при створенні алюмінієвої суспензії використовувати як потрібно – стабільний будівельний продукт з високою якістю, значними фізичними та економічними параметрами гарантований.
При роботі з пудрою варто враховувати деякі нюанси, щоб уникнути негативних наслідків. По-перше, її значне розпорошення. Щоб матеріал не став шкідливим для людини, його потрібно перемішувати або пересипати (механічний вплив вкрай важливий). По-друге, її концентрацію. При підвищених показниках (40 г/м3 і більше) існує небезпека виникнення пожежі та вибуху.
Врахування зазначених особливостей дозволяє ефективно і безпечно задіювати алюмінієву пудру в будівельних цілях. Шукати їй заміну немає необхідності, адже настільки міцний і довговічний матеріал, який можна отримати завдяки їй, ніщо інше не забезпечить.