Пошук
Гідрокарбонат натрію (сода харчова, бікарбонат натрію, натрій вуглекислий кислий)

15.00 грн

Гідрокарбонат натрію (сода харчова, бікарбонат натрію, натрій вуглекислий кислий)

15.00 грн (ціна за 1 кг)

Сода харчова NaHCO3 (гідрокарбонат натрію, питна сода, бікарбонат натрію, натрій двовуглекислий) – кристалічна сіль або порошок дрібного помолу білого кольору.

Очистити
Знайшли дешевше?
Ми знизимо ціну
спеціально для вас*
*достатньо вказати, яка
компанія пропонує кращі умови
Артикул: Невідомо. Категорії: , , .

Гідрокарбонат натрію – це тверда сполука з формулою NaHCO3, кисла сіль вугільної кислоти і натрію. За звичайних умов виглядає як біла порошкоподібна маса, сформована дрібними кристалами, зі солонуватим мильним смаком. І такою ця речовина застосовується в різних галузях, напрямках життєдіяльності. У медицині ж, головним чином, використовується гідрокарбонат натрію розчин. У водному середовищі, особливо теплому, порошок, до речі, розчиняється легко в співвідношенні 9,59 г на 100 мл.сода харчова гурт
Поряд зі систематичним найменуванням для цієї речовини використовують й інші. Найбільш поширені в побуті: сода харчова, або питна. Інші: бікарбонат натрію, натрій двовуглекислий, сода двовуглекисла.
Молярна маса – 84,007 г/моль, густина – 2,159 г/см³, t розкладання – 60-200 °C.
Реагуючи з кислотами, ця сполука приводить до формування солей, зокрема хлористого або сірчанокислого натрію, а також вугільної кислоти, яка без зволікань розділяється на воду і вуглекислоту. Відома побутова реакція такого типу – гасіння соди оцтом (оцтовою кислотою), під час якого з’являється натрію етаноат.
При нагріванні до 60 °C гідрокарбонат натрію піддається розпаду (термічному розкладанню) на такі складові, як вуглекислий натрій, вугільний ангідрид та вода. Максимальна інтенсивність розкладання досягається при t 200 °C. До слова, в процесі випаровування водяної пари і CO2 продукт втрачає у вазі близько 37 %.
Отримання. Промисловий синтез здійснюють аміачно-хлоридним способом. Для цього в концентрований розчин натрієвої солі соляної кислоти, який насичений нітридом водню, вводять під тиском вуглекислий газ. З урахуванням того, що речовина малорозчинна в холодній воді, її вдається від’єднати від решти маси шляхом фільтрації. А отриманий розчин хлористого амонію, в свою чергу, знову ж використовується для виготовлення аміаку, який повторно спрямовується на виробництво.
Безпека. Натрій вуглекислий кислий належить до нетоксичних продуктів. Небезпеки пожежі і вибуху не несе. Однак при контакті зі слизовими оболонками здатний їх подразнювати. Якщо на постійній основі працювати в просторі, наповненому пилом цієї субстанції, не є винятком подразнення дихальних шляхів.
Зберігання. Зберігати цей реактив необхідно в добре закритій тарі, щоб унеможливити проникнення всередину вологи. Найкраще місце – сухе, віддалене від джерел вогню.
Гарантійний термін зберігання становить 1 рік від дати виробництва. Термін придатності, загалом – без обмежень.

Застосування соди харчової (бікарбонату натрію)

Гідрокарбонат натрію, як було сказано вище, застосовують у різних напрямках і процесах. Великі його обсяги виробляють для промислових цілей (зокрема, легкої й хімічної промисловостей), кольорової металургії та поставок у роздрібний продаж. У харчопромі він відомий як зареєстрована добавка до їжі E500 (використовується і на різних масштабів харчових підприємствах, і в закладах громадського харчування, і в побутовій кулінарії). У медицині та фармацевтиці з його допомогою нейтралізують шкірні опіки та опіки на слизових, якщо ті виникли через кислоти, а також задіюють при зменшенні кислотності шлункового соку. Крім того, цей матеріал вводять в буферні розчини, оскільки його pH не сильно змінюється в значному діапазоні концентрацій розчинів.
Розгляньмо трохи детальніше ті сфери, де сода харчова (ціна якої сприяє масовому поширенню) застосовується найбільше:

 • Хімічна галузь. Тут двовуглекислий натрій застосовують при виготовленні барвників, спінених пластичних мас та інших органічних продуктів, а також реагентів для хімічного аналізу, побутової та промислової хімії. З його допомогою здійснюють нейтралізацію діоксиду вуглецю і сірчистого водню з газових сумішей. Поглинання газу відбувається при збільшеному тиску і зменшених температурних показниках, відновлення розчину – при нагріванні та зменшенні тиску.
 • Легка промисловість. У текстильному і шкіряному виробництві також часто використовують гідрокарбонат натрію. Він бере участь в обробці шовкового і бавовняного текстилю. З його допомогою створюють підошовні гуми, штучну шкіру, виконують дублення і нейтралізацію шкіри натуральної.
 • Пожежогасіння. Ця сполука є складником порошкоподібних композицій, якими наповнюють вогнегасники, використовують в порошкових системах пожежогасіння. Вона допомагає утилізовувати тепло і відстороняти кисень від центру осередку горіння шляхом виділення вуглекислого газу.
 • Харчопром та кулінарія. Тут ця речовина найчастіше виступає розпушувачем при створенні хлібобулочної продукції і кондитерки (нагріваючись, виділяє двоокис вуглецю). Крім того, її використовують при приготуванні шипучих напоїв. Може бути задіяна як самостійний харчовий матеріал, так і входити до складу розпушувачів-комплексів, наприклад, пекарського порошку (разом з вуглекислим амонієм). Як варіант – входження до складу готових сумішей для випічки кексів, тортів та інших смаколиків. У деяких випадках виступає основним розпушувачем, в інших – додатковим.
  Застосування соди в цьому напрямку має супроводжуватися точністю дозування. Якщо перебрати міру, продукція набуде специфічного неприємного смаку вуглекислого натрію. Важливо дотримуватися і порядку внесення, поєднання інгредієнтів. Так, замішування тіста має відбуватися з додаванням соди до борошна, а кислих компонентів (оцту, кефіру або інших) – до рідини.
 • Медицина. Гідрокарбонат натрію розчин купити нерідко виникає необхідність за медичними показаннями. Він служить антисептичним засобом для полоскань, коли необхідна дезінфекція зубів і ясен при зубних болях. Полощуть ним також ротову порожнину і горло у випадку сильного кашлю, ангіни або фарингіту. Допомагає оперативно усувати метаболічний ацидоз, що має неабияке значення для реанімаційних заходів. До того ж, як традиційний кислотонейтралізатор знижує кислотність шлунка при печії й шлункових болях. З цією метою застосовувати його варто обережно (а сучасна медицина взагалі не рекомендує), позаяк можливі побічні прояви, зокрема «кислотний рикошет», тобто ще більша кислотність після закінчення дії ліків.

У нетрадиційній медицині гідрокарбонат натрію вважається засобом від онкологічних захворювань. Однак науково це не доведено, підтверджень ефективності подібних лікувальних заходів немає.
Протипоказання:

 • підвищена чутливість організму до речовини;
 • стани, які супроводжує розвиток алкалозу (збільшення pH крові та інших тканин організму через накопичення лужних компонентів);
 • гіпокальціємія (у іншому випадку можливий алкалоз і розвиток спазмофілії);
 • гіпохлоремія (втрата Cl-, зокрема спровокована блювотою або ж тривалим зменшенням всмоктування в шлунково-кишковому тракті, може стати причиною все того ж важкого алкалозу).

Обмежено ці ліки слід застосовувати при набряках і гіпертонічній хворобі, щоб не погіршити стан, а також при відсутності або зменшенні кількості сечі (інакше не є винятком ризик надлишку затримки натрію).

Де купити харчову соду?

Хочете натрій вуглекислий кислий купити якісний і на вигідних умовах? Можете пошукати пропозиції в інтернеті або розпитати у знайомих, колег, партнерів, де вони купують цей хім. продукт оптом. А можете не гаяти часу і звертатися до компанії «Система Оптимум». У нас на складі – завжди достатня кількість продукції чудової якості, тож ваше замовлення буде гарантовано відповідати вимогам, побажанням і виконається в оптимальні терміни, в який регіон України не знадобилася б доставка.
Але не тільки завдяки наявності власних складів, комплектованих продукцією, досягається оперативність поставок. Також у розпорядженні нашого підприємства – великий автопарк, чим може порадувати клієнтів далеко не кожен український постачальник аналогічної продукції.
Потрібен гідрокарбонат натрію від виробника в Україні? «Система Оптимум» – до ваших послуг!

Ціна соди харчової

Хочемо звернути вашу увагу на те, що гідрокарбонат натрію розчин купити оптом у нас можна за ціною однією з найкращих на вітчизняному ринку. Кінцева вартість варіюється. Залежить, передусім, від обсягів закупівель. При великих оптових замовленнях можливе надання додаткових знижок у персональному порядку.
Щоб дізнатися, у скільки обійдеться та чи інша партія продукції, зверніться до наших менеджерів за контактними номерами або через електронну пошту.
Гідрокарбонат натрію, ціна якого не “кусається” – це за нами.

Гідрокарбонат натрію від виробника в Україні

Чому купувати найбільш доцільно в Україні і саме у виробника? Тому що, таким чином, досягаються не тільки оперативність виконання замовлення і доступна вартість товару, згадані вище. На додачу ви отримуєте повну впевненість у високій якості продукції. Гідрокарбонат натрію від ПП «Система Оптимум» має сертифікат якості. Додаткова інформація про якісні параметри та характеристики міститься в лабораторному висновку.
Увага! Наш асортимент дуже великий і розглянутою речовиною не обмежується. Тому також ви можете замовити у нас реактиви неорганічні та органічні. Хочете ще й карбонат натрію купити? Не проблема, як і у випадку з багатьма іншими хімікатами.
Щоб хімічні реактиви купити просто зараз, зв’яжіться з нами (зателефонуйте або напишіть) за контактами, вказаними на сайті. Фахівці нашої компанії допоможуть швидко вирішити будь-які питання, пов’язані з поставками хімічної сировини на ваше підприємство.

Додаткова інформація, зокрема показники  якості, лабораторний висновок, міститься у СЕРТИФІКАТІ ЯКОСТІ.

Вага

мішок 25 кг, фасування 1000 кг

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Сода пищевая

Залишіть відгук до товару “Гідрокарбонат натрію (сода харчова, бікарбонат натрію, натрій вуглекислий кислий)”