Пошук
Нітрат натрію (натрій азотнокислий, селітра натрієва)

18.90 грн

Нітрат натрію (натрій азотнокислий, селітра натрієва)

18.90 грн (ціна за 1 кг)

Натрій азотнокислий (нітрат натрію, натрієва/чилійська/натронна селітра) – тверда неорганічна речовина, сильний окисник, натрієва сіль азотної кислоти у вигляді безбарвних прозорих довгих кристалів. У цілому, колір цієї речовини – білий, іноді сіруватий або жовтуватий. Запах відсутній, смак – різко-солоний, гіркий. Добре розчиняється у воді, має гігроскопічні властивості. Формула – NaNO3.

Очистити
Знайшли дешевше?
Ми знизимо ціну
спеціально для вас*
*достатньо вказати, яка
компанія пропонує кращі умови
Артикул: Невідомо. Категорія: .

На складах ПП Система Оптимум завжди є в наявності натрієва селітра. У нас можна купити нітрат натрію оптом за доступною ціною. Натрієва селітра має сертифікат якості. Якість, умови придбання і ціна натрієвої селітри Вас приємно здивують. Наявність власних складів та автопарку забезпечує оперативність у виконанні замовлень, доставку нітрату натрію по всій території України. Ціна натрієвої селітри також залежить від об’ємів закупівлі. При купівлі натрієвої селітри оптом наші менеджери нададуть Вам персональні знижки.натрієва селітра гурт

Натрій азотнокислий у природних умовах зустрічається як мінерал чилійської селітри, піддається при подальшій переробці вилуговуванню, кристалізації та іншим процесам. У лабораторних умовах отримання нітрату натрію відбувається кількома способами: взаємодія металевого натрію/його оксиду з нітратною кислотою, нітрату срібла з харчовою сіллю, гідроксиду натрію/кислих солей натрію з азотною кислотою/нітратом амонію.

Очищений нітрат натрію має вигляд білого або злегка жовтуватого кристалічного порошку, добре розчинний у воді, за зовнішніми та смаковими ознаками схожий на звичайну кухонну сіль. У природі натрієва селітра зустрічається у вигляді мінералу чилійської селітри (ітронатріт).

Застосування натрію азотнокислого

У промисловості використовуються дві марки азотнокислого натрію, залежно від сфери застосування: А і Б. Марка А призначена для виробництва різноманітних реактивів, піротехніки, оптичного скла, кришталевих виробів, флюсів при здійсненні пайки і зварювання металів тощо. Марка Б, в свою чергу – для травлення металів, освітлення технічного скла, сплавляння шматків вольфраму в одне ціле, а також для роздрібної торгівлі.

Загалом, застосування нітрату натрію широке, в деяких галузях промисловості цей реактив взагалі незамінний.

Натрієву селітру активно використовують у сільському господарстві. Це азотне добриво підходить для всіх типів ґрунтів. Ним підживлюють картоплю, буряк, різні овочі, ягоди і фрукти, а також декоративні рослини. У зв’язку з притаманними лужними властивостями, за його допомогою дещо підлужують ґрунт, що робить найбільш помітним ефект від його застосування на кислих ґрунтах. Форма і час внесення добрива – основне підживлення ранньою весною при сівбі та в ході вегетації.

Також нітрат натрію використовують у харчовій промисловості як консервант, наприклад, при переробці м’яса.

Інші процеси, здійснювані при безпосередній участі чилійської селітри:

  • кислотне травлення трубних виробів з нержавійки (виступає компонентом розчину);
  • плющення на станах труб з нержавіючої сталі (є інгредієнтом сольового мастила);
  • виробництво скла (прискорює варіння, освітлює і знебарвлює);
  • металообробка (входить до складу гартівних ванн);
  • виготовлення ракетного палива та матеріалів, що акумулюють тепло, і піротехнічних;
  • створення рідких сольових холодоагентів.

Нітрат натрію є компонентом рідких сольових холодоагентів, гартівних ванн у металообробній промисловості, теплоакумулятивних реактивів, використовується як окислювач у вибухових речовинах, є складниом ракетного палива, входить до складу піротехнічних виробів. Ця субстанція застосовується у виробництві скла і солей натрію, в харчовій промисловості.

 

При дослідженнях Е251 (натрієва селітра) було встановлено, що при нагріванні понад 120 ° C утворюються канцерогени й похідні речовини. Отже, при вживанні продуктів харчування із вмістом нітрату натрію, які зазнали теплової обробки, виникає потенційна ймовірність виникнення онкологічних змін в організмі.

Нітрат натрію широко використовується в медицині як судинорозширювальний та бронхолітичний засіб, знімає спазми кишечників, використовується як проносне і як антидот при отруєнні ціанідами.

Натрієва селітра і безпека

Азотнокислому натрію характерний 3-й ступінь токсичності. Він не горить, але є пожежонебезпечним окисником. При його сприянні можливе займання горючих сумішей і матеріалів, а при безпосередньому нагріванні – детонація. Процес горіння продукує токсини.

Вдихання нітрату натрію, попадання його на шкірні покриви і в очі може викликати подразнення та хімічні опіки. Тому при роботі з цією сполукою необхідно використовувати захисний спецодяг: костюм, взуття, протигаз/респіратор, рукавички.

Якщо Вам потрібно купити оптом нітрат натрію, зверніться до компанії Система Оптимум. Питання щодо ціни на натрієву селітру, а також умов оплати та доставки по Україні Ви можете оперативно вирішити з фахівцями компанії телефоном або через e-mail.

Додаткова інформація, зокрема показники  якості, лабораторний висновок, міститься у СЕРТИФІКАТІ ЯКОСТІ.

 

 

Вага

мішок 50 кг, фасування 1000 кг

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

натриевая селитра

Залишіть відгук до товару “Нітрат натрію (натрій азотнокислий, селітра натрієва)”