Моноамонійфосфат (амоній фосфорнокислий однозаміщений)

94.80 грн (ціна за 1 кг)

ПП «Система Оптимум» пропонує купити амоній фосфорнокислий однозаміщений з доставкою в усі регіони України. Для застосування у якій із галузей (сільському господарстві, харчопромі, металургії абощо) вам би не знадобилася ця речовина, поставки будуть виконані оперативно і з забезпеченням належної якості. Товар – у постійній наявності на складах компанії, відповідає високим вимогам і доступний для придбання за хорошими цінами.

Моноамонійфосфат: характеристики та властивості

Моноамонійфосфат, він же амоній фосфорнокислий/фосфат однозаміщений, біфосфат/дигідрофосфат амонію, фосфат моноамонію і monoammonium phosphate, а скорочено МАФ – це сполука неорганічної природи, що є кислою амонієвою сіллю ортофосфорної к-ти. Випускається у вигляді білої малогігроскопічної порошкоподібної маси, сформованої великими безбарвними прозорими кристалами тетрагональної сингонії, з незначним запахом аміаку. Володіє хорошими фіз.-хім. властивостями. Не пилить і не злежується. Має рівний гранулометричний склад і характеризується фізіологічною нейтральністю (рН 5,5-6,5). Добре розчиняється у воді та сильних кислотах, погано – в спиртах, не піддається розчиненню в кетонах, зокрема й у ацетоні (диметилкетоні). Коли нагрівається до 140 °С і вище, розкладається, виділяючи при цьому воду. Реагуючи з лугами, вивільняє аміак (нітрид водню), воду і фосфат. Крім цього, взаємодіє зі солями більш сильних кислот, з аміачними водними р-чинами.

Молярна маса – 115,03 г/моль, густина – 1,803 г/см³.

Термовластивості: t кипіння – 158 °C, t плавлення (під тиском) – 190 °C.

Формула: NH4H2PO4.

Синтез цієї речовини виглядає, як реалізація реакції між концентрованою фосфорною кислотою і водним аміачним р-чином (реакція нейтралізації) у співвідношенні один до одного, плюс забезпечення затвердіння в грануляторі. Це основний спосіб, є й інші, наприклад, за допомогою реактора з перехресним з’єднанням труб, де в ході реакції виділяється тепло для водовипаровування і затвердіння матеріалу. Обсяг пентаоксиду фосфору в кінцевому продукті може відрізнятися, залежно від кількості домішок у кислоті, але завжди перебуває в діапазоні 48-61 %.

Техніка безпеки. Дигідрофосфат амонію – речовина з 4-го класу небезпеки, не отруйна, не горюча і не вибухова. Стабільна при кімнатному температурному режимі в закритій тарі при дотриманні нормальних умов застосування та зберігання. При дії на слизові оболонки, дихальні шляхи і шкірні покриви, здатна їх подразнювати. Іноді провокує алергії, астматичні напади і асфіксію. Тому при роботі з нею важливо дотримуватися запобіжних заходів.

Приміщення для фасування та обробки моноамонійфосфату повинні бути обладнані системою примусового вентилювання. Працівникам слід застосовувати ЗІЗ: спецодяг, рукавиці, маски і окуляри. У випадку лабораторного використання маніпуляції з реактивом необхідно виконувати у витяжній шафі.

Оптимальне місце для зберігання – сухий прохолодний склад з вентиляцією і t 2-8 °С, захищений від попадання прямого сонячного випромінювання. Задля запобігання контакту з вологою (а це дуже важливо, тому що матеріал боїться вогкості) зберігати потрібно в герметичній упаковці.

Застосування однозаміщеного фосфорнокислого амонію

Речовина, що розглядається, має ключове значення для низки галузей. Загалом, її застосування досить широке.

Основні сфери залучення моноамонійфосфату:

√ Сільське господарство. Тут популярний цілий перелік добрив, до складу яких входить фосфат моноамонію. Його вводять в позбавлені хлору фосфорно-азотно-калієві удобрювальні композиції, в калієві, біоорганічні та гуміномінеральні суміші, в концентровані й змішані комплексні МД, в товарні найменування, розроблені спеціально під конкретні культури (овочеві, фруктові, квіткові та ін.). Мабуть, найвідоміший і найбільш часто задіюваний з усього цього переліку агропродуктів – амофос.

Моноамонійфосфат, по суті, і є амофосом, його основою, ключовим компонентом добрива. Амофос – легко засвоюване всіма культурними насадженнями гранульоване азотно-фосфорне комплексне складне мінеральне добриво, придатне для всіх видів ґрунтів (особливо добре для ґрунтових сумішей з нейтральним і високим pH). Це ефективне, екологічне та високоякісне добриво нового покоління. Це джерело фосфору і азоту – двох надважливих поживних елементів для рослин. Відмінна риса – найбільший вміст фосфору, в порівнянні з іншими звичайними твердими добривами.

МАФ довгі роки перебуває в лідерах з с/г використання. Завдяки чудовому водорозчиненню, він оперативно розчиняється у вологому ґрунті й стає доступним для рослин у вигляді двох компонентів (амонію і фосфату), необхідних для здоров’я та належного росту культур. Фермери, які активно використовують його у своїй сільськогосподарській практиці, легко досягають підвищення ефективності та економічності.

Це добриво може вноситися концентрованими лініями під ґрунтовою поверхнею поблизу зростаючих коренів. Також актуальні поверхневе внесення смугами і розподіл по полю зі змішуванням з поверхневою землею в ході її обробки. Не варто боятися близького розташування речовини до проростаючого насіння – аміак йому не зашкодить. Крім того, МАФ додають в поливальну воду і задіюють при краплинному зрошенні. Поширена фертигація в польових умовах і торф’яних субстратах, де нітрифікація відбувається досить ефективно, а небезпека інтоксикації рослин аміаком мінімальна. Підходить зазначене добриво і для основного внесення (навесні при сівбі, восени під переорювання), і для підживлення протягом усієї вегетації. На початку вегетаційного періоду сприяє поліпшенню розвитку кореневої системи. Може використовуватися в умовах захищеного ґрунту.

Але описаним вище сільськогосподарське застосування не обмежується. Біфосфат амонію – це ще й популярний інгредієнт кормів для тварин, важлива мінеральна добавка до них. Роль амонію полягає в його здатності трансформуватися в білок. За фосфатом – підтримка всіляких метаболічних процесів у тваринному організмі.

√ Харчопром. У цьому напрямку речовина, що розглядається, відома як харчова добавка під кодом Е342(i). Серед її технологічних функцій: регулювання кислотності, розпушення, поліпшення якості борошна і хліба, посилення й фіксація забарвлення, виконання ролі антиокислювача, антиоксиданту, живлення дріжджів (є живильним середовищем для їх вирощування).

Е342(і) використовують виробники молокопродуктів, сирів, морозива, маргаринів, спредів, хлібобулочних і макаронних виробів, рибної та м’ясної продукції, кондитерки і десертів. Цю добавку нерідко вводять в сухі порошкові суміші, борошно, солезамінники, бульйонні та супні концентрати, БАДи, рідкі дріжджі й житні закваски, цукрову пудру, соуси, консерви, картопляні продукти і жувальну гумку. З її участю виробляють напої, як алкогольні, так і безалкогольні, в т.ч. пиво, спец. спортивні питні добавки, швидкорозчинні чаї та трав’яні суміші.

Е342(і) дозволена для застосування при створенні продовольчої групи товарів у більшій частині світу. Вона покликана сприяти досягненню технологічних цілей, біологічної цінності не має. При перевищенні надходження до організму дозволених обсягів може бути небезпечною. Макс. допустима добова доза – 70 мг/кг ваги тіла.

Інші напрямки:

 • фармацевтика;
 • косметична галузь;
 • паперове виробництво;
 • легка промисловість;
 • деревообробка;
 • металургія;
 • електротехніка;
 • радіоелектроніка;
 • оптика;
 • аналітична хімія.

За допомогою МАФ:

 • здійснюють пайку кольорових металів, зокрема олова, бронзи, міді та цинку (є компонентом флюсу);
 • захищають папір, текстиль, деревину від загоряння (виступає антипіреном, вогнезахистом);
 • обробляють і фарбують текстильні волокна (служить диспергувальним агентом);
 • виготовляють сухі хім. вогнегасники для офісів, будинків, навчальних закладів...;
 • отримують п’єзоелектрики і сегнетоелектрики для техніки;
 • одержують спеціальні оптикоматеріали з нелінійними параметрами тощо.

Вигода купити моноамонійфосфат у ПП «Система Оптимум»

Якщо вам знадобилося купити амоній фосфорнокислий 1-заміщений, зверніться до компанії «Система Оптимум». Звичайно, можна розглянути й інші пропозиції – це ваше повне право. Але якщо мета – заощадити час та гроші, отримавши ще й масу супутніх переваг, оформити замовлення на моноамонійфосфат у нас – гарантовано виграшне рішення.

Наші постійні клієнти цінують нас за завжди якісні й відповідні вимогам товари, за можливість придбати їх в будь-яких обсягах у зручний час з оперативною доставкою по Україні. Чимале значення має і доступна ціна – одна з найкращих на хімічному ринку країни. А ще надання всієї необхідної інформації про продукцію, кваліфіковане та своєчасне консультування, зручна навігація по ресурсу, а відтак можливість знайти і замовити всі необхідні хім. речовини в рамках однієї поставки. Одним словом, усе що важливо для клієнта, наш штат професійних працівників реалізує на найвищому рівні.

Замовляйте однозаміщений фосфорнокислий амоній у компанії «Система Оптимум»! Заявки приймаємо онлайн, телефоном та через електронну пошту.

Вага

фасування 1000 кг

фасування 25 кг

Поки немає жодного відгуку.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Моноамонійфосфат (амоній фосфорнокислий однозаміщений) за вигідною ціною, також замовити Моноамонійфосфат (амоній фосфорнокислий однозаміщений) з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.