Моноамонійфосфат (амоній фосфорнокислий однозаміщений)

82.50 грн (ціна за 1 кг)

Фаховий персонал <br/> з понад <strong>20</strong>-річним <br/> досвідом роботи в галузі
Фаховий персонал
з понад 20-річним
досвідом роботи в галузі
Значні <br/> складські запаси
Значні
складські запаси
Власний <br/> автопарк
Власний
автопарк
Сертифікована <br/> продукція
Сертифікована
продукція

ПП «Система Оптимум» пропонує купити амоній фосфорнокислий однозаміщений з доставкою в усі регіони України. Для застосування у якій із галузей (сільському господарстві, харчопромі, металургії абощо) вам би не знадобилася ця речовина, поставки будуть виконані оперативно і з забезпеченням належної якості. Товар – у постійній наявності на складах компанії, відповідає високим вимогам і доступний для придбання за хорошими цінами.

Моноамонійфосфат: характеристики та властивості

Моноамонійфосфат, він же амоній фосфорнокислий/фосфат однозаміщений, біфосфат/дигідрофосфат амонію, фосфат моноамонію і monoammonium phosphate, а скорочено МАФ – це сполука неорганічної природи, що є кислою амонієвою сіллю ортофосфорної к-ти. Випускається у вигляді білої малогігроскопічної порошкоподібної маси, сформованої великими безбарвними прозорими кристалами тетрагональної сингонії, з незначним запахом аміаку. Володіє хорошими фіз.-хім. властивостями. Не пилить і не злежується. Має рівний гранулометричний склад і характеризується фізіологічною нейтральністю (рН 5,5-6,5). Добре розчиняється у воді та сильних кислотах, погано – в спиртах, не піддається розчиненню в кетонах, зокрема й у ацетоні (диметилкетоні). Коли нагрівається до 140 °С і вище, розкладається, виділяючи при цьому воду. Реагуючи з лугами, вивільняє аміак (нітрид водню), воду і фосфат. Крім цього, взаємодіє зі солями більш сильних кислот, з аміачними водними р-чинами.

Молярна маса – 115,03 г/моль, густина – 1,803 г/см³.

Термовластивості: t кипіння – 158 °C, t плавлення (під тиском) – 190 °C.

Формула: NH4H2PO4.

Синтез цієї речовини виглядає, як реалізація реакції між концентрованою фосфорною кислотою і водним аміачним р-чином (реакція нейтралізації) у співвідношенні один до одного, плюс забезпечення затвердіння в грануляторі. Це основний спосіб, є й інші, наприклад, за допомогою реактора з перехресним з’єднанням труб, де в ході реакції виділяється тепло для водовипаровування і затвердіння матеріалу. Обсяг пентаоксиду фосфору в кінцевому продукті може відрізнятися, залежно від кількості домішок у кислоті, але завжди перебуває в діапазоні 48-61 %.

Техніка безпеки. Дигідрофосфат амонію – речовина з 4-го класу небезпеки, не отруйна, не горюча і не вибухова. Стабільна при кімнатному температурному режимі в закритій тарі при дотриманні нормальних умов застосування та зберігання. При дії на слизові оболонки, дихальні шляхи і шкірні покриви, здатна їх подразнювати. Іноді провокує алергії, астматичні напади і асфіксію. Тому при роботі з нею важливо дотримуватися запобіжних заходів.

Приміщення для фасування та обробки моноамонійфосфату повинні бути обладнані системою примусового вентилювання. Працівникам слід застосовувати ЗІЗ: спецодяг, рукавиці, маски і окуляри. У випадку лабораторного використання маніпуляції з реактивом необхідно виконувати у витяжній шафі.

Оптимальне місце для зберігання – сухий прохолодний склад з вентиляцією і t 2-8 °С, захищений від попадання прямого сонячного випромінювання. Задля запобігання контакту з вологою (а це дуже важливо, тому що матеріал боїться вогкості) зберігати потрібно в герметичній упаковці.

Застосування однозаміщеного фосфорнокислого амонію

Речовина, що розглядається, має ключове значення для низки галузей. Загалом, її застосування досить широке.

Основні сфери залучення моноамонійфосфату:

√ Сільське господарство. Тут популярний цілий перелік добрив, до складу яких входить фосфат моноамонію. Його вводять в позбавлені хлору фосфорно-азотно-калієві удобрювальні композиції, в калієві, біоорганічні та гуміномінеральні суміші, в концентровані й змішані комплексні МД, в товарні найменування, розроблені спеціально під конкретні культури (овочеві, фруктові, квіткові та ін.). Мабуть, найвідоміший і найбільш часто задіюваний з усього цього переліку агропродуктів – амофос.

Моноамонійфосфат, по суті, і є амофосом, його основою, ключовим компонентом добрива. Амофос – легко засвоюване всіма культурними насадженнями гранульоване азотно-фосфорне комплексне складне мінеральне добриво, придатне для всіх видів ґрунтів (особливо добре для ґрунтових сумішей з нейтральним і високим pH). Це ефективне, екологічне та високоякісне добриво нового покоління. Це джерело фосфору і азоту – двох надважливих поживних елементів для рослин. Відмінна риса – найбільший вміст фосфору, в порівнянні з іншими звичайними твердими добривами.

МАФ довгі роки перебуває в лідерах з с/г використання. Завдяки чудовому водорозчиненню, він оперативно розчиняється у вологому ґрунті й стає доступним для рослин у вигляді двох компонентів (амонію і фосфату), необхідних для здоров’я та належного росту культур. Фермери, які активно використовують його у своїй сільськогосподарській практиці, легко досягають підвищення ефективності та економічності.

Це добриво може вноситися концентрованими лініями під ґрунтовою поверхнею поблизу зростаючих коренів. Також актуальні поверхневе внесення смугами і розподіл по полю зі змішуванням з поверхневою землею в ході її обробки. Не варто боятися близького розташування речовини до проростаючого насіння – аміак йому не зашкодить. Крім того, МАФ додають в поливальну воду і задіюють при краплинному зрошенні. Поширена фертигація в польових умовах і торф’яних субстратах, де нітрифікація відбувається досить ефективно, а небезпека інтоксикації рослин аміаком мінімальна. Підходить зазначене добриво і для основного внесення (навесні при сівбі, восени під переорювання), і для підживлення протягом усієї вегетації. На початку вегетаційного періоду сприяє поліпшенню розвитку кореневої системи. Може використовуватися в умовах захищеного ґрунту.

Але описаним вище сільськогосподарське застосування не обмежується. Біфосфат амонію – це ще й популярний інгредієнт кормів для тварин, важлива мінеральна добавка до них. Роль амонію полягає в його здатності трансформуватися в білок. За фосфатом – підтримка всіляких метаболічних процесів у тваринному організмі.

√ Харчопром. У цьому напрямку речовина, що розглядається, відома як харчова добавка під кодом Е342(i). Серед її технологічних функцій: регулювання кислотності, розпушення, поліпшення якості борошна і хліба, посилення й фіксація забарвлення, виконання ролі антиокислювача, антиоксиданту, живлення дріжджів (є живильним середовищем для їх вирощування).

Е342(і) використовують виробники молокопродуктів, сирів, морозива, маргаринів, спредів, хлібобулочних і макаронних виробів, рибної та м’ясної продукції, кондитерки і десертів. Цю добавку нерідко вводять в сухі порошкові суміші, борошно, солезамінники, бульйонні та супні концентрати, БАДи, рідкі дріжджі й житні закваски, цукрову пудру, соуси, консерви, картопляні продукти і жувальну гумку. З її участю виробляють напої, як алкогольні, так і безалкогольні, в т.ч. пиво, спец. спортивні питні добавки, швидкорозчинні чаї та трав’яні суміші.

Е342(і) дозволена для застосування при створенні продовольчої групи товарів у більшій частині світу. Вона покликана сприяти досягненню технологічних цілей, біологічної цінності не має. При перевищенні надходження до організму дозволених обсягів може бути небезпечною. Макс. допустима добова доза – 70 мг/кг ваги тіла.

Інші напрямки:

  • фармацевтика;
  • косметична галузь;
  • паперове виробництво;
  • легка промисловість;
  • деревообробка;
  • металургія;
  • електротехніка;
  • радіоелектроніка;
  • оптика;
  • аналітична хімія.

За допомогою МАФ:

  • здійснюють пайку кольорових металів, зокрема олова, бронзи, міді та цинку (є компонентом флюсу);
  • захищають папір, текстиль, деревину від загоряння (виступає антипіреном, вогнезахистом);
  • обробляють і фарбують текстильні волокна (служить диспергувальним агентом);
  • виготовляють сухі хім. вогнегасники для офісів, будинків, навчальних закладів...;
  • отримують п’єзоелектрики і сегнетоелектрики для техніки;
  • одержують спеціальні оптикоматеріали з нелінійними параметрами тощо.

Вигода купити моноамонійфосфат у ПП «Система Оптимум»

Якщо вам знадобилося купити амоній фосфорнокислий 1-заміщений, зверніться до компанії «Система Оптимум». Звичайно, можна розглянути й інші пропозиції – це ваше повне право. Але якщо мета – заощадити час та гроші, отримавши ще й масу супутніх переваг, оформити замовлення на моноамонійфосфат у нас – гарантовано виграшне рішення.

Наші постійні клієнти цінують нас за завжди якісні й відповідні вимогам товари, за можливість придбати їх в будь-яких обсягах у зручний час з оперативною доставкою по Україні. Чимале значення має і доступна ціна – одна з найкращих на хімічному ринку країни. А ще надання всієї необхідної інформації про продукцію, кваліфіковане та своєчасне консультування, зручна навігація по ресурсу, а відтак можливість знайти і замовити всі необхідні хім. речовини в рамках однієї поставки. Одним словом, усе що важливо для клієнта, наш штат професійних працівників реалізує на найвищому рівні.

Замовляйте однозаміщений фосфорнокислий амоній у компанії «Система Оптимум»! Заявки приймаємо онлайн, телефоном та через електронну пошту.

Міжнародна назва monoammonium phosphate
Хімічна формула NH4H2PO4
Назви-синоніми моноамоній фосфат, амофос, амонія монофосфат, однозаміщений фосфат амонію, МАФ, біфосфат амонію, дигідрофосфат амонію, Е342(i)

Вага

фасування 1000 кг

фасування 25 кг

Поки немає жодного відгуку.

Поки немає жодного коментаря.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Моноамонійфосфат (амоній фосфорнокислий однозаміщений) за вигідною ціною, також замовити Моноамонійфосфат (амоній фосфорнокислий однозаміщений) з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Дякуємо за Ваш коментар.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.