Хлорид паладію: як використовувати

Хлорид паладію: як використовувати

Хлорид паладію (паладій хлористий) – це речовина неорганічної природи, що складається з хлору та паладію. Це сіль у вигляді гігроскопічної темно-червоної порошкоподібної маси. Розчиненню піддається у воді, хлористому водні та органічних розчинниках. Отримання відбувається, безпосередньо, з Cl і Pd.

Основне завдання цієї сполуки – каталізувати різні процеси, наприклад, гідрогенізацію жирів та нафтовий крекінг. З її допомогою в ролі каталізатора виявляють мікроскопічні кількості монооксиду вуглецю в повітряних середовищах або газових сумішах. Як виявити чадний газ, який не має колірно-смако-ароматичних характеристик? Необхідно взяти папірець і змочити його в розчині хлориду паладію. Відповідь буде отримана, без сумнівів. Якщо кількість СО в повітрі буде більшою від допустимої дози 0,02 мг/л, папірець стане чорним унаслідок відновлення паладієвої черні.

Загалом, ця речовина прискорює не тільки трансформацію ненасичених вуглеводнів у ефіри, а й перевінілювання. Для цього сукупність вінілацетат + вища карбонова кислота підігрівають за участю хлориду паладію.

Найбільший попит на хлористий паладій-каталізатор існує в автомобільній промисловості, у зв’язку з його застосуванням в каталітичних нейтралізаторах вихлопного газу машин. А також важливий він при виявленні тріщин у газових трубах, які перебувають під землею.

Крім того, задіюється цей реактив і в гальванотехніці. Тут він виступає активатором гальванічної металізації діелектриків, перш за все, при осадженні міді на шаруваті пластики для виготовлення друкованих плат в електроніці.

Ще одна царина застосування – фотосправа, де з його допомогою створюють розчини для тонування і незмивні чорнила. До того ж, часто не обходяться без нього при перенесенні малюнків на порцеляну. Більше інформації – за контактними номерами. Звертайтеся!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.