Для чого використовують оцтову есенцію

Для чого використовують оцтову есенцію

Перед тим, як розглянути питання, де і для чого використовується оцтова есенція, вважаємо за потрібне дати визначення цьому матеріалу.

Оцтова кислота, оцтова есенція, оцет – у чому різниця?

Всі ці продукти відрізняються концентрацією основної речовини. Так, кислота – це, власне, практично 100 %-й крижаний концентрат, есенція – 70-80 %-й водний розчин цієї кислоти, а столовий оцет, добре відомий кожному і активно застосовуваний у побутових цілях – це 3-15 %-а рідка субстанція зі сильними кислими характеристиками.

Тобто оцтовою есенцією називають хімічний продукт, переважно 80 %-й розчин оцтової харчової кислоти, яку одержують у промисловості шляхом бродіння оцтовокислих рідких речовин, до складу яких входять спирти.

Застосування оцтової есенції

оцтова кислота гуртомРізні концентрації оцтової кислоти (Е260), зокрема, і есенцію, широко використовують у різних промислових галузях, головним чином, у харчопромі. Крім того, цей матеріал активно задіюється і в побуті при приготуванні їжі. Його застосовують при створенні маринадів, у консервуванні. З його допомогою різним стравам надають гостроту і кислий присмак. Також за необхідності з нього створюють менш концентрований оцет при відсутності такого під рукою.

Задіюють оцтову кислоту, її концентрати і в інших галузях для досягнення різних цілей. З неї виробляють ліки, наприклад такі, що знижують кислотність шлункового соку і, таким чином, сприяють травленню. Нею в певних випадках замінюють нашатир при виведенні людини зі стану непритомності, завдяки різкому подразнювальному запаху. Що стосується використання цієї речовини для схуднення, то це міф, який, до речі, може призвести до значних проблем зі здоров’ям, аж до летального результату.

Також її використовують у друкуванні книг і фарбуванні, при створенні запашних речовин, як розчинник (виготовлення ацетилцелюлози і ацетону), антисептик, засіб від накипу. Тут варто згадати про роль оцтової кислоти в домашньому прибиранні. Дзеркала, вікна, каструлі та інший посуд з нержавіючої сталі, холодильники й інші побутові прилади, кахель, шпалери, що миються, ламінат, кухонні стільниці, сантехнічні поверхні – все це і багато іншого можна легко і ефективно очистити за допомогою відповідної концентрації етанової (вона ж – оцтова) кислоти.

Ну і, звичайно, це добре лабораторне та промислове реакційне середовище, що застосовується, коли потрібно окислити різного роду органічні речовини.

Оцтова есенція і техніка безпеки

Маючи справу з цим продуктом, необхідно пам’ятати, що він є токсичним і неїстівним. При недотриманні рекомендацій використання може призвести до тяжких інтоксикацій, отруєнь і опіків. Тому важливо дотримуватися певних правил. Вони нескладні, але дуже важливі:

- зберігати його потрібно в місці, куди немає доступу у дітей і домашніх тварин;

- ємність повинна бути підписаною;

- вживати в їжу в нерозбавленому вигляді заборонено;

- важливо акуратно поводитися з речовиною і уникати контакту зі шкірними покривами й очима, щоб запобігти сильним опікам;

- якщо контакту зі шкірою уникнути не вдасться, слід промити уражену ділянку великою кількістю проточної води, після чого обробити її слабким розчином бікарбонату натрію (він же – харчова сода);

- при попаданні в очі також негайно потрібно промити їх водою, але цього не буде достатньо, без зволікань зверніться за медичною допомогою;

- зверніть увагу, що небезпеку несуть і пари речовини, тому вдихати їх не варто.

Тепер ви знаєте, як використовувати оцтову есенцію правильно, для чого вона необхідна і що потрібно робити в разі ураження цією речовиною. Якщо залишилися запитання, звертайтеся – з радістю допоможемо знайти на них відповіді!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.