Виготовлення парафінових свічок

Виготовлення парафінових свічок

Виготовлення парафінових свічок – інструкція для початківців

Виготовлення свічок з парафіну – це цікаве заняття, яке може стати вашим хобі, додатковим або навіть основним джерелом доходу. Створення свічок ручної роботи дозволить вам надавати їм унікальних дизайнів, а також вибирати аромати, які тішитимуть вас і ваших близьких. Те, що вам хотілося б бачити реалізованим в свічці, але ви так і не можете знайти серед пропозицій у різних магазинах, ви зможете втілювати в життя самостійно. Розмір, форма, колір, аромат – все буде ідеальним, адже ви самі попрацюєте над кожним аспектом.

Оригінальні свічки в цілому чудово допомагають створювати певний настрій та домашній затишок. Однак, якщо порівнювати вироби масового виробництва в чималому асортименті представлені у продажу, й свічки, створені власними руками, крім того, що другі повністю відповідатимуть вашим побажанням, так ви ще й знатимете, що в них присутнє, які інгредієнти використані при виготовленні. Далеко не всі виробники можуть похвалитися якісними натуральними компонентами, які не несуть шкоди людям під час застосування свічки. Одна і та ж композиція ароматів комусь може подобатися, а в інших викликати неприємні відчуття. І начебто платиш за свічку недешево, а впевненості у складі не отримуєш, яким буде запах – залишається сюрпризом до моменту першого застосування. Виходять суцільні нюанси, передбачити кожен із яких при купівлі готової свічки практично нереально.

Інша справа – виготовлення парафінових свічок в домашніх умовах власноруч. Створювати ароматичні парафінові свічки самостійно куди бюджетніше. Коли розберешся у суті справи, виробничий процес стає ще й до елементарності простим і зрозумілим. Підготовка місця роботи, інгредієнтів та інвентарю, реалізація необхідних робочих етапів плюс контроль процесу – й на виході без надмірних складнощів з’являється чудова свічка. Причому ще й впевненість у задіяних матеріалах виходить 100 %-ва. Тобто самостійне виробництво свічок = суцільні плюси і жодних мінусів.

Давайте ж детально розберемося, що потрібно для функціонування такого напрямку, як виробництво свічок із парафіну (свічковий бізнес), яка сировина та інвентар можуть знадобитися. Розглянемо докладніше етапність процесу виготовлення: що за чим і як слід виконувати. Іншими словами, поринемо в суть створення свічок із парафіну і спробуємо охопити всі аспекти від «А» до «Я».

Що потрібно для виготовлення парафінових свічок – інгредієнти та інвентар

Свічки самі по собі бувають дуже різноманітні. Це не в останню чергу пояснює варіативність використовуваних матеріалів та робочого приладдя. Якщо розглядати відмінність по базовій сировині, то існують парафінові, гелеві й воскові свічки (найчастіше у свічкарів-початківців виникає запитання, що вибрати – бджолиний віск чи парафін). Залежно від варіацій форми, вони можуть бути тортовими (у вигляді цифр і паличок), подарунковими та інтер’єрними (різних декоративних форм), господарськими (у вигляді класичних подовгастих циліндрів), для аромаламп (таблетовані, що поміщаються у фольгові підсвічники), церковними (як правило, тонкі та довгі) та ін. У святкових, подарункових, декоративних свічках можуть використовуватися різні доповнення-прикраси: блискітки, намистини, черепашки, стрічки, кавові зерна… Технологія створення литих виробів привертає увагу спрощеною роботою. Магія різьблених свічок зачаровує унікальністю та неповторністю. Максимізувати оригінальність дозволяють барвники й ароматизатори. Є навіть такі свічки, що горять різнобарвним полум’ям завдяки застосуванню кристалів солей.

Давайте для початку систематизуємо інформацію щодо застосовуваних матеріалів та розхідників.

Те, без чого не уявити свічку – база, основа, головний матеріал, ключовий інгредієнт. І в нашому випадку, коли ми говоримо про виготовлення парафінових різновидів, це, звичайно, парафін (воскові створюються з бджолиного воску, гелеві свічки – зі свічкового гелю/з воску гелевого і т. д.).

Парафін є воскоподібною субстанцією, яка видобувається з нафти. Для створення якісних свічок краще використовувати спеціальний парафін, який призначений саме для виробництва свічок. Він має більш високий ступінь очищення і не містить домішок, що гарантує тривале горіння та відсутність неприємних запахів. Як варіант, щоб парафін для свічок купити такий, який не підведе – вибирати продукт надійного виробника та уважно вивчати при купівлі заявлені характеристики матеріалу. На сайті компанії «Система Оптимум» ви можете замовити необхідні обсяги чудового свічного парафіну, який послужить ідеальною базою для формування свічок.

Іноді парафін комбінують зі стеарином – твердим матеріалом у вигляді мікрогранул. Зазвичай, стеарин задіюється при виробництві насипних свічок, з огляду на естетику, що забезпечується гранульованою формою. Але непоганим рішенням є також і парафіново-стеариновий тандем (у співвідношенні 4:1), що дає підвищену щільність структури свічки і забезпечує пролонговане горіння.

Невід’ємний елемент свічкового виробництва – ґніт для свічки. Ґніт – це серцевина свічки, яка горить, подаючи полум’я. Дуже важливо правильно підібрати її характеристики (матеріал, плетіння, товщину). Бавовняні ґноти з обмазкою із парафіну є хорошим вибором для свічок парафінових. Вони забезпечують стабільне довге горіння та тривалий термін служби свічки. Непоганий функціональний елемент ґноту – гнототримач. Виглядає він як невеликий тягарець, розміщується на кінці готової деталі, при створенні свічки робить так, щоб заливка основним матеріалом не провокувала зміщення ґноту (запобігає підйому серцевини). Поширені підручні альтернативи – джутовий шпагат і бавовняна нитка, скручена в кілька разів.

Ось, втім, те, що маючи у розпорядженні, свічки можна вже створювати своїми руками. Але це будуть звичайні вироби, хіба що над формою «почаклуєте» – й тоді вийде щось особливе. Якщо ж хочете творити щось справді оригінальне, що варте не просто уваги, а навіть майстер-класів, подбайте, щоб у вас для роботи було ще дещо, а саме:

  • барвники. Хочете додати яскравих фарб у свої творіння? Барвники для свічок (спеціальні свічкові або подрібнена воскова крейда, а не харчові барвники, гуаш чи інші підручні фарбувальні матеріали) дозволять надати вашим свічкам різних відтінків і створити унікальні комбінації кольорів. Пам’ятайте, що при використанні барвників необхідно дотримуватися правильних пропорцій, щоб не порушити якість горіння свічок. Важливо враховувати, підбираючи кількість барвника, і такий момент, що парафін з барвником має іншу інтенсивність забарвлення, залежно від своєї температури (розплавлений парафін буде яскравішим, а коли охолоне, колір стане менш інтенсивним);
  • ароматизатори. Однією з головних переваг самостійного виробництва свічок є можливість надання їм аромату – монозапаху чи унікальної багатої ароматичної композиції. Ефірні олії або спеціальні ароматизатори для свічки освіжають приміщення, трансформуючи ваші відчуття під час перебування у ньому. Деякі здійснюють антисептичну дію. Всі ароматичні свічки дозволяють створювати приємні аромати, які наповнять ваш будинок затишком та спокоєм, забезпечать умови для релаксу, романтичної вечері або навпаки сформують атмосферу бадьорості, дадуть потужний енергозаряд, підвищать активність та працездатність;
  • декор. Та складова, з якою кожна ваша свічка претендуватиме мало не на статус витвору мистецтва. Декоративні елементи при формуванні свічок можуть задіюватися найрізноманітніші та найрізноплановіші. Їхній перелік обмежується хіба що межами вашої фантазії. Робити свічки з парафіну ще красивішими та оригінальнішими можна за допомогою бісеру, намистин, блискіток, глітеру та безлічі інших речей для творчості. Дуже красиво виглядають в ролі свічкового декору кавові зерна, бодян, кориця, сушений лимон і апельсин, а також інші естетичні харчові компоненти. Ті, хто люблять морські мотиви, створюють свічки, використовуючи різноманітні мушлі. Поціновувачі квіткових тем творять неймовірні композиції із задіянням засушених квітів, квіткових бутонів, іноді компонуючи їх із декоративною травою, шишками та іншими дарами природи. Одним словом, за допомогою декору можна зробити дійсно щось неймовірне. Кожна свічка не тільки виділятиме приємний аромат, а й тішитиме око незвичайним підходом до реалізації.

Тепер, коли з інгредієнтами розібралися, слід з’ясувати, що знадобиться з обладнання та інвентарю.

Таким чином, якщо ви збираєтеся самостійно виготовляти свічки, окрім отримання відповіді на запитання, де можна купити парафін і ґніт, барвники, ефірні олії та інші інгредієнти, витратні матеріали для свічок, потрібно ще й зробити підбірку робочих інструментів. Необхідно підібрати та скомплектувати свій робочий процес надійними функціональними помічниками.

Даємо перелік-орієнтир по інвентарю:

  1. Форма/форми для лиття. Якщо ви маєте намір виготовляти литі свічки (найекономічніший і найпростіший варіант), вам знадобляться для цього спеціальні форми. Вони можуть бути металевими, силіконовими та пластиковими, одиничними (для вироблення одного екземпляра за раз) та комплексними (наприклад, для заливання одразу десяти таких свічок, які мають стандартну конструкцію). Форми можна купити готові у спеціалізованих магазинах, а можна проявити оригінальність і винахідливість й створити щось зовсім незвичайне, своє. Або, як варіант, використовувати як форму і будь-які цікаві ємності, що є під рукою (скляні, керамічні, пластикові баночки, коробочки у вигляді куль, зірок або, наприклад, сердець, склянки різних конфігурацій…).

Щоб мати можливість використовувати такі форми повторно, важливо, аби готову свічку можна було легко дістати, не пошкодивши ні її, ні форму. Тому рекомендовано початково брати ємності з широкою шийкою та/або вистилати дно харчовою плівкою. Так свічка не прилипатиме до стінок, її, коли закінчиться процес застигання, буде легше вийняти, а форма залишиться придатною для подальшого застосування.

  1. Технічні ємності. Таких знадобиться кілька штук: для розміщення основи, що плавиться, для водяної бані, для охолодження ливарних форм. Сформуйте окремий набір посуду для роботи з парафіном і вже не використовуйте його при приготуванні їжі. Нехай це буде відокремлений робочий інвентар.

Зверніть увагу! Плавити парафін потрібно саме на водяній бані, а не в мікрохвильовій печі або іншими подібними способами, при яких матеріал може швидко перегрітися й спалахнути.

  1. Вимірювальні пристрої. Насамперед для вимірювання маси, об’єму (ваги для зважування компонентів, піпетки для відбору невеликого об’єму речовин) та температури (термометр).
  2. Інструменти для творчості, зокрема палички для розмішування, змішування інгредієнтів, для пересування декоративних елементів, пензлики та ін.
  3. Захисні рукавиці (як от латексні чи поліетиленові). Вони захищають руки під час роботи від забруднень, дії барвників, підвищують зручність, практичність та надійність робочого процесу.

 Як зробити якісну свічку своїми руками – покрокова інструкція

Саме час розповісти про основні кроки виготовлення парафінових свічок у домашніх умовах.

Крок 1, з якого ми рекомендуємо розпочинати роботу – це розумна та зручна організація робочого простору, підготовка місця роботи, облаштування зони для творчості.

Захистіть усі поверхні, на яких працюватимете, від забруднень та пошкоджень. Для цього підійде як плівка, силіконовий килимок, так і папір, газета, навіть непотрібне покривало (тільки чисте). Завдяки виконанню цього етапу після закінчення робіт вам не доведеться відчищати з поверхонь столу парафін, плями барвників та інше.

Пропрацюйте момент вентиляції у приміщенні. Переконайтеся, що вам буде достатньо свіжого повітря. Не допускайте надмірного накопичення запахів парафіну.

Продумайте, у чому ви будете одягнені. Одяг має бути зручним. Руки найкраще захистити рукавицями, одяг – фартухом. Волосся бажано тримати зібраним, щоб не заважало працювати і не відволікало від процесу, а ще щоб волосинки випадково не опинилися в структурі свічки.

Відразу підготуйте всі необхідні матеріали для виготовлення свічок та інвентар, щоб у процесі роботи вам не довелося відволікатися і витрачати багато часу на пошуки то одного, то іншого. Парафін, ґніт, спеціальні барвники, ароматизатори, декор, форми, ємності, прилади для вимірювання та інструменти для творчості – все має бути під рукою.

Крок 2. Коли все продумано та зібрано, необхідно виконати ще низку підготовчих заходів:

  • підготувати форми. Виберіть відповідну форму для свічки. Можете використовувати спеціальні свічкові форми або звичайні предмети, такі як старі склянки, чашки або банки. Обробіть форми розділювальною речовиною, наприклад, рослинною олією або силіконовою змазкою, щоб було легше діставати готову свічку (ось вам ще один варіант до використання харчової плівки);
  • підготувати ґніт. Попередньо просочіть нитку розплавленою свічковою масою й у витягнутому положенні дайте охолонути. Визначте потрібну довжину ґнота і відріжте його із запасом. Помажте кінець ґноту парафіном й акуратно закріпіть його в центрі дна форми. Можете використовувати спеціальні тримачі для ґнотів, щоб фіксувати їх вертикально.

Крок 3, або основний – робота з парафіном, приготування парафінової суміші шляхом плавлення. Наповніть каструлю наполовину водою і помістіть її на плиту. Наріжте дрібні шматочки парафіну або зробіть з нього стружку і покладіть в металевий контейнер (ємність для плавлення). Поставте контейнер з парафіном у каструлю з водою (на водяну баню) й, регулярно помішуючи для забезпечення однорідності, нагрівайте основний матеріал на середньому вогні до його повного плавлення (рідкого стану). Дочекайтеся, поки температура свічної маси досягне значень 70-80 ℃ (оптимального температурного режиму для виливання свічок) і можете знімати з вогню. Для контролю температури парафіну не забувайте використовувати термометр.

Будьте обережні, працюючи з гарячим розтопленим парафіном. Його розплавлена маса, випадково опинившись на шкірі, цілком здатна спровокувати опіки.

До речі, на цьому ж етапі слід подбати про колір та аромат майбутньої свічки. Якщо ви хочете зробити свічку в котрийсь колір пофарбованою або виготовити її із певним запахом, зробіть це зараз. Додайте барвник в розплавлений гарячий парафін і добре перемішайте. Дайте масі злегка охолонути й додайте кілька крапель ефірної олії, стільки, щоб запах не був дуже різким.

Крок 4 – встановлення ґнота. Помістіть ґніт чітко по центру форми. Якщо ви працюєте зі звичайною ниткою, притисніть її низ до дна монетою, щоб перешкодити спливанню. Для фіксації верхньої частини ґнота використовуйте прищіпки, олівці, палички для їжі – варіанти є різні.

Крок 5 – заливка та застигання. Обережно вилийте парафінову суміш у форму (вже підготовлену) навколо ґнота, не зрушивши його з місця і залишивши трохи місця зверху. Дайте свічці повністю охолонути й застигнути перед переходом до наступного кроку.

Враховуйте, що в міру застигання у формах парафін трохи втрачає в об’ємах, тому його слід заливати із запасом або через кілька хвилин після заливання здійснити долив до потрібного рівня.

Процес застигання може зайняти години. Скільки саме, залежить від температури навколишнього середовища, від розмірів свічки, що виготовляється, і низки інших факторів. Якщо є потреба зробити так, щоб парафін застиг швидше, форму можна помістити в холодну воду. Але найкраще, щоб парафінова свічка застигала природним шляхом, без навмисного прискорення, повільно. Таким чином максимізується ймовірність того, що парафін не розтріскається, що форма, вигляд свічки не будуть зіпсовані.

Слід враховувати, що під час застигання парафіну у верхній частині виробу може утворитися неглибока виїмка. Щоб її не було, зробіть в свічці відведення повітря за допомогою спиці та у сформовані порожнечі влийте рідкий парафін.

Крок 6 – виймання свічки. Коли парафін повністю охолоне, зверху можна прибирати зайву частину ґноту і акуратно витягати свічку з форми.

Як бачите, створення свічок парафінових способом лиття зовсім не назвеш чимось надмірно складним, заплутаним чи незрозумілим. Навпаки, процес досить простий і може бути реалізований без зайвих складнощів в домашніх умовах. Завдання, цілком посильне навіть новачкам, які не мають особливих навичок свічкового виробництва. Єдине, що потрібно враховувати деякі нюанси (про всі ми згадали вище), а ще відповідально ставитися до вибору матеріалів та інгредієнтів. Парафін обов’язково має бути належної якості. Отримати відповіді на будь-які запитання завжди можна, знайшовши інформацію в інтернеті, на спеціалізованих ресурсах, у тематичних блогах. Великим попитом сьогодні користуються майстер-класи з виробництва свічок для дітей і дорослих, що дають відповіді на всі запитання, які актуалізуються.

Як було зазначено вище, виготовлятися свічки можуть не лише способом лиття. Відповідно, існують деякі технологічні нюанси, що відрізняються від наведеної покрокової інструкції. Наприклад, довгі імерсійні свічки створюються занурювальним способом. Ґніт фіксується на паличці і за принципом риболовлі на вудку занурюється в свічкову масу.

Різнокольорові декоративні свічки з парафіну також можуть створюватися занурювальним способом. Для цього занурення в парафін різних кольорів чергуються із опусканням у холодну воду. Так виходить заготовка з різнокольоровими шарами, над якою можна попрацювати різцем і створити оригінальної форми виріб – унікальну декоративну різьблену свічку. Як варіант, додаткові деталі (пелюстки, листочки, завитки тощо) можна створювати окремо в міні-формочках або вирізати потрібні елементи з напівзастиглої суміші, роблячи орнамент, декоруючи блискітками, намистинами або іншими прикрасами, а потім кріпити їх до підготовленої основи за допомогою того ж розплавленого парафіну.

У будь-якому випадку надмірних труднощів процес виготовлення свічки позбавлений. Якщо виникло бажання спробувати, як зробити свічку, обов’язково спробуйте!

 Де краще купити парафін для виготовлення свічок

Хочете купити парафін для свічок якісний та за вигідною ціною? Можете спробувати помоніторити ринок країни, пошукати на інтернет-ресурсах, постаратися вийти на компанії, які виробляють парафін або реалізують його поставки клієнтам – варіантів, де і як, вистачає. Але гарантій, що висока якість зрештою буде поєднана з найкращою ціною – мінімум. Знайти пропозицію, яка справді влаштує у всіх значеннях, не так вже й просто. Добре, що ви читаєте цю статтю і перебуваєте саме на нашому сайті. Вам можна пропустити пошуковий етап і одразу переходити безпосередньо до покупки.

Зверніться в компанію «Система Оптимум», щоб купити якісний та водночас недорогий парафін! Ми пропонуємо широкий асортимент хімічної сировини та органічних реактивів. Усі товарні найменування – у повній відповідності до заявлених параметрів та якостей. Наш парафін має чудові властивості й підходить як для свічкарів-початківців, так і для виробників свічок, які займаються зазначеним напрямком на професійному рівні. Купуючи у нас, ви отримуєте гарантовану якість та можливість втілити свої творчі ідеї у життя.

Виготовлення свічок з парафіну, свічковий бізнес – це захопливе та творче заняття, яке не лише дозволить створити затишок у вашому домі, а й подарує вам радість творчості. Завдяки нашій покроковій інструкції та якісному парафіну від компанії «Система Оптимум» ви зможете легко освоїти мистецтво виробництва свічок власними руками. Не відкладайте свої творчі плани на потім – почніть створювати унікальні свічки просто зараз!

Компанія займається реалізацією хімічних реактивів та сировини, лабораторного та хімічного посуду, лабораторного обладнання, меблів та іншої продукції більше 20 років

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.