Що ми знаємо про сульфанол

Що ми знаємо про сульфанол

Є хімічні речовини, при першій згадці про які у багатьох людей, навіть у тих, які не мають спеціальних знань, відразу виникають асоціації і пригадується певна інформація. Є й такі сполуки, які поширені менше, і щоб хоч щось для себе прояснити про них, необхідно звернутися хоча б до інформаційних запасів інтернету. Саме до інших належить сульфанол. Мало хто що про нього знає, але ця речовина дуже важлива. Давайте розберемося, чим вона є, де застосовується і в чому полягає її роль.

Сульфанол – це алкілбензолсульфонат, синтетична поверхнево-активна речовина, композиція, що складається з ізомерів натрієвих солей. На вигляд є сипкою порошкоподібною масою, сформованою гранулами. Забарвлення може варіюватися від жовтого до брунатного. Запах або відсутній, або трохи нагадує гас. Розчинення у воді – добре (якщо вода тверда, з випаданням осаду). При наявності хлориду натрію спостерігається помутніння розчину.

Сульфанол об’єднує різні ізомери, до шести, крім оптичних. Випускається промисловістю не тільки в формі порошку, але й у вигляді водної пасти, густої коричневої рідкої речовини.

До основних його властивостей належать: миття, змочування та емульгування. Це обумовлює залучення цього матеріалу в різних галузях.

Застосування сульфанолу

У текстильній галузі ця речовина бере участь при підготовці та переробці волокон, при фарбуванні й обробці текстилю. В побутову хімію її вводять з метою зробити той чи інший засіб більш ефективним у плані вилучення бруду з різного роду поверхонь. Спільно з активними добавками сульфанол можна бачити, наприклад, у складі багатьох порошків, призначених для ручного прання. Як піноутворювач його також додають до пінно-мийних побутових засобів, плюс до автокосметики. Чистильні пастоподібні суміші, засоби-дезінфектанти, рідини для миття посуду, матеріали для позбуття жиру – тут всюди часто без нього не обходяться, у зв’язку з його високою поверхневою активністю та добрим відмиванням. Може бути задіяний спільно з деззасобами або перед їх застосуванням. Крім того, його використовують у ЛФ-промисловості, при виготовленні латексів та пінобетонів.

Алкілбензолсульфонат натрію беруть для миття посуду не тільки побутового призначення, а й промислового. Молочну тару, цистерни, доїльні установки, дерев’яні агрегати для виробництва масла обробляють його 0,2-0,5 %-ю концентрацією при t 50 °С. У лабораторіях з його допомогою миють лабораторний посуд і прилади, виготовлені зі скла.

Якщо необхідно позбутися личинок шкірного гедзя, 1 %-й розчин цієї субстанції компонують з 1,5 %-м розчином хлорофосу. Так вдається підвищити активність останнього і вдвічі зменшити потребу в ньому. Крім того, в сільському господарстві сульфанол можна використовувати замість мила для худоби, не переживаючи про жодні негативні наслідки: він не завдає шкоди ні тваринам, ні людям.

При зберіганні цього продукту важливо забезпечити йому оптимальні умови: сухе місце, надійний захист від вологи, відсутність поблизу приладів опалення. І так не більше шести місяців з дня виготовлення.

Тепер на запитання, що ви знаєте про сульфанол, ви зможете відповісти не просто одним реченням, а цілою розповіддю про його суть та застосування. Якщо залишилися запитання, звертайтеся!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.