Застосування синтанолу ДС-10

Застосування синтанолу ДС-10

Синтанолами називаються оксиетильовані спирти, сукупності поліетиленгліколевих ефірів, у яких можуть відрізнятися кількість оксиетильних груп та величина радикалу R. Це неіоногенні ПАР, що випускаються промисловістю під різними марками. Особливою популярністю з-поміж них користується синтанол ДС-10.

ДС-10 – середньо пінний емульгатор та змочувальна речовина (число 10 визначає ступінь етоксилювання). На вигляд – пастоподібний матеріал. Колір або відсутній, або є незначний жовтуватий відтінок. Цей продукт добре розчинний у водному середовищі. Об’єм основного компоненту – не менше 98 %.

Молярна маса – 362,54 г/моль, густина – 0,95 г/см³. Термовластивості: t плавлення – 1,67 °C, t кипіння – 100 °C, t помутніння – 64-74 °С (1 % H2O розчин). Формула: RO(СН2СН2О)10Н.

Отримують синтанол шляхом дії етиленоксиду на ациклічні спирти. Важливі моменти процесу: ретельне, інтенсивне перемішування, температурний режим – 140-160 °С, наявність допоміжних компонентів (5 % лужного розчину, алкоголятів лужних металів, тетрахлорстанату чи фториду бору).

Застосування

Синтаноли, загалом, як і ДС-10, зокрема – надважливі компоненти мийних засобів. Ці поверхнево-активні речовини застосовують на багатьох підприємствах, що виготовляють очищувальні композиції на синтетичній основі. Завдяки ним досягається чудове відмивання/очищення, здійснюється утворення емульсій середнього ступеня, робочі суміші стабілізуються і диспергуються.

Переваги синтанолу ДС-10 в СМЗ:

- висока очисна дія + затримування відчищеного бруду в розчині (так, відпадає необхідність додатково використовувати будь-які добавки);

- хімічна стійкість у твердій воді, тобто ефективність, незалежно від зазначеного параметру;

- злагоджена взаємодія з іншими речовинами, що входять до складу мийного засобу;

- оперативний біологічний розпад у стоках.

Інші сфери використання:

- текстильна та шкіряна галузі (участь у варінні, відбілюванні та фарбуванні текстилю). Для мінімізації статичної електризації цією субстанцією як антистатиком обробляють штучні волокна. Щоб вирівняти забарвлення, використовують при нанесенні кольору на целюлозну сировину кубовими барвниками. Часто не обходиться без цієї ПАР великий перелік робочих процесів, спрямованих на обробку шкіри, хутра, вовни. Це, головним чином, знежирення, змочування та ін.;

- гальванотехнічне виробництво. Ефективне очищення різноманітних металоповерхонь, зокрема видалення з них жирів. Як результат – на поверхні заготовок з металу вдається наносити якісні блискучі покриття.

Як бачите, у ДС-10 – багато функцій: стабілізація, емульгування, антистатичний вплив, змочування, диспергування, формування блиску тощо. І з кожною з них він при правильному використанні й дотриманні умов застосування справляється на «відмінно». Враховуйте запобіжні заходи й реалізуйте їх на практиці – тоді результати задіяння цього матеріалу потішть у всіх сенсах.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.