Очистка металу від іржі, способи видалення іржі в домашніх умовах

Очистка металу від іржі, способи видалення іржі в домашніх умовах

У побуті використовуються різноманітні металеві вироби. Усі вони через певний термін експлуатації вкриваються іржею. Спочатку вона з’являється на незначних ділянках, але дуже швидко розповсюджується по всій поверхні. І тоді боротися з іржею набагато складніше, тому краще починати видаляти незначні прояви. Та все ж, якщо час упущено, не потрібно поспішати викидати виріб у смітник. Існує декілька способів, які допомагають ефективно повернути до життя металеві вироби з різним ступенем покриття іржею. З ними ми вам і пропонуємо ознайомитися.

Один із найбільш популярних способів позбавлення від іржі в побуті полягає в обробці ортофосфорною кислотою. Це класичний розчинник, який вводять до складу численних засобів, призначених для боротьби з іржею. Його 20-30 %-й розчин потрібно розпорошити на ураженій корозією поверхні й дати висохнути на відкритому повітрі (реакція триває приблизно півгодини). На завершення слід протерти оброблені ділянки насухо.

Ортофосфорна кислота не лише видаляє іржу, а й утворює фосфатну плівку, що відштовхує вологу, завдяки чому гальмуються окислювальні процеси металу й корозія не розповсюджується поверхнею. Порівняно з іншими кислотами, вплив ортофосфорної на метал більш щадний, що є її незаперечною перевагою.

Також для видалення іржі можуть використовуватися:

- молочна кислота + вазелінова олія;

- хлорид цинку + гідротартрат калію;

- харчова сода та інші матеріали.

Зверніть увагу!

Якщо будете застосовувати для знищення корозійних проявів кислоти, зокрема і розглянуту ортофосфорну, чітко дотримуйтеся пропорцій та правил безпеки. В інакшому випадку не є винятком шкода як для оброблюваного виробу, так і для вас самих, і для людей, що можуть у той момент перебувати поруч з вами.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.