Капіляр (піпетка) Панченкова – це...

Капіляр (піпетка) Панченкова – це...

Піпетка/мікропіпетка до ШОЕ-метра, або, як її ще називають, капіляр Панченкова – це компактний скляний виріб медичного призначення, невід’ємна частина ШОЕ-метра (апарату Панченкова). Загальна мета цієї установки – вимірювання висоти стовпа плазми крові як важливий етап визначення клінічного показника крові «швидкість осадження еритроцитів» (характеристика седиментації, яку обумовлюють фізичні процеси, що підкоряються законам Стокса).

Конструкція

Конструктивно пристрій виглядає дуже просто. Це елементарна трубка невеликих розмірів (довжина – 17,2 см, внутрішній діаметр – 1,2 мм ± 0,2, зовнішній – 5-6 мм, вага – не більше 0,01 кг), зашліфована з одного або двох торців. Як правило, шліфують тільки нижній торець. Кут обробки – 20°, висота – 6-7 мм.

Градуювання

Мірна шкала наноситься на бічну поверхню брунатною фарбою з метою забезпечення чіткої видимості. У верхній частині розміщується позначка «0», максимально близько до нижнього закінчення (на відстані 1 см) – «9» (см) або «90» (мм). Такий діапазон вимірювань, що охоплює, загалом, 10 см. Ціна поділки – 1 мм. Ширина відміток – до 0,3 мм.

Крім того, ця піпетка може доповнюватися літерними позначеннями. На рівні цифри «0» може стояти буква «К», що означає кров. Навпроти ділення «5» або «50» – буква «Р», тобто реактив.

Матеріали

Піпетки до ШОЕ-метрів виготовляють з прозорого скла, стійкого до дії різних хімічних речовин. Матеріал градуювання – аналогічно з підвищеними якісними параметрами. Завдяки цьому виріб можна стерилізувати і дезінфікувати різними способами, не переживаючи про завдання йому шкоди.

Застосування

Лікарні, клініки, хімічні та біологічні лабораторії – в кожному з цих місць є доцільним застосування капілярів Панченкова для визначення, з якою швидкістю осідають еритроцити.

Як же виглядає цей процес? Спочатку готують 5 %-й розчин цитрату натрію і наносять його на годинникове лабораторне скло, а потім з його допомогою промивають капіляр. Далі в капіляр здійснюють забір капілярної крові, яку з нього переміщують на скло. Забір і переміщення матеріалу повторюються. Після цього сукупність кров + цитрат натрію, що перебуває на годинниковому склі, перемішують, а капіляр повторно наповнюють кров’ю і встановлюють у штатив.

Вимірювання тривають одну годину. Після завершення цього часу ШОЕ визначають за висотою стовпа прозорої плазми. Час для кожного капіляра (а їх в апараті поміщається до 20) важливо засікати окремо.

Зверніть увагу! При розміщенні піпетки в апараті необхідно використовувати гумовий ущільнювач.

Особливості повірки

Як і будь-який інший вимірювальний прилад, цей підлягає повірці. Здійснюють її разово, при випуску, відповідно до затвердженої методики. Для повірочних робіт використовують штрихову міру довжини, вимірювальну лупу й відповідні граничні калібри.

Капіляри Панченкова реалізуються, як правило, фасованими в упаковки по 50-100 штук. Вони повинні бути сертифікованими і виготовленими, відповідно до чинних стандартів.

Якщо у вас залишилися запитання про товар або умови його придбання, звертайтеся – з радістю на них відповімо!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.