Йод кристалічний в медицині

Йод кристалічний в медицині

Йод кристалічний – це пластинки або гранули чорно-сірого кольору, що мають металевий відблиск і специфічний запах. Нагріваючись, ця речовина стає джерелом фіолетових парів. Розчинення у воді – слабке, а ось у водних натрієвих і йодидкалієвих розчинах, навпаки, легке. Виготовляють кристалічний йод з нафтових бурових вод і морських водоростей.

Йод кристалічний – це дезінфектант і антимікробний препарат. У медичній та фармацевтичній галузях цей матеріал має велике значення і широко застосовується. Його наносять зовнішньо і приймають внутрішньо. Він – компонент таких ліків, як розчин для місцевого застосування Люголь, спиртовий йодний розчин, йодисті мазі та пластирі. Ці лікарські препарати, що використовуються зовнішньо, служать антисептиками, прибирають запалення шкірних покривів і слизових оболонок. Ними обробляють ранові (рвані та різані) поверхні, руки хірургів і операційні ділянки.

Внутрішнє застосування (не самостійно, а в складі спеціально розроблених препаратів) дозволяє заповнити дефіцит йоду в організмі, а відтак, забезпечити такі позитивні впливи:

- інтенсифікація роботи щитовидки (при діагнозі гіпотеріоз);

- правильна діяльність гормональної системи;

- нормалізація обмінних процесів;

- поліпшення ліпідного обміну;

- підвищення працездатності та мозкової діяльності.

Йод кристалічний показаний при атеросклерозі, оскільки ефективно знижує кількість холестерину в крові.

Про дефіцит йоду в організмі свідчать такі ознаки:

- суха шкіра, слабкі нігті та волосся;

- астенія, апатія, частий сонний стан, смуток, агресія і роздратування;

- погіршення пам’яті та засвоєння потрібної інформації;

- збільшення ваги без видимих на те причин при звичайному харчуванні;

- поява в голосі хрипоти;

- набряки тканин;

- озноб;

- серцева аритмія і нехарактерні зміни артеріального тиску;

- закрепи;

- збільшення рівня холестерину в крові.

Один з народних методів визначення нестачі йоду виглядає так: необхідно нанести йодну сітку і простежити, коли вона зникне. Якщо смужок не стане протягом доби, значить йоду в організмі недостатньо.

Загрожує згубними наслідками і надмірна кількість йоду в організмі людини: щитовидна залоза виробляє занадто багато гормонів. Як результат – проявляються гіпертиреоз і тиреотоксикоз, порушується обмін речовин, починаються депресії, слабкість і мучать головні болі. Самостійно визначити, в якому стані щитовидка, неможливо. Необхідно звернутися за допомогою до фахівця – лікаря-ендокринолога. Тільки він зможе поставити точний діагноз, ґрунтуючись на проведених попередньо лабораторних дослідженнях.

Дозування. В середньому людині на добу необхідно отримувати близько 0,15 мг йоду. Однак оптимальна доза для різних людей, залежно від віку, ваги і стану, може відрізнятися, що обов’язково потрібно враховувати при застосуванні препарату. Летальна кількість – 3 г.

Медичні показання – не єдина причина для використання цієї субстанції в медицині. З її допомогою також діагностують деякі хвороби: вона входить до складу рентгеноконтрастних засобів.

Як бачите, кристалічний йод має неабияке значення для людського організму. Він мега важливий для функціонування щитовидної залози і стану кісткових тканин, забезпечує красу і здоров’я шкіри, волосся, нігтів, зубів. В оптимальних розмірах активізує будь-які метаболізми, допомагає спалювати надлишок жирів і розчиняти скоринку целюліту. Це і пояснює його активне застосування в медицині.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.