Пошук
Вапно гашене (гідроксид кальцію)

-

Вапно гашене (гідроксид кальцію)

Ціну уточнюйте у менеджера за телефонами:
(032) 244-37-00 (-90, -99),
(067) 675-25-81,
(050) 138-50-61,
(063) 280-40-98.

Вапно гашене (гідроксид кальцію, гідратне вапно, «пушонка») – хімічна сполука, основа у вигляді білого порошку, погано розчинного у воді. Вступає в реакцію з кислотами, внаслідок чого утворюються відповідні солі кальцію. Густина – 2,211 г/см³, t плавлення – 512 °C. Формула – Ca(OH)2.

Категорія: .

На складах ПП Система Оптимум завжди є в наявності вапно гашене. У нас можна купити гідроксид кальцію оптом за доступною ціною. Вапно гашене має сертифікат якості. Якість, умови придбання і ціна вапна гашеного Вас приємно здивують. Наявність власних складів та автопарку забезпечує оперативність у виконанні замовлень, доставку вапна гашеного по всій території України. Ціна вапна гашеного також залежить від об’ємів закупівлі. При купівлі вапна гашеного оптом наші менеджери нададуть Вам персональні знижки.

Вапно гашене, також відоме як кальцій гідроксид – це м’який, білий кристалічний, дуже слабо розчинний у воді порошок (близько 0,2 г на 100 кубічних сантиметрів води), неорганічна сполука з хімічною формулою Са(ОН)2. Вапно гашене отримують в процесі так званого гасіння, дією води на вапно (оксид кальцію). При нагріванні понад 580 °С він зневоднюється, утворюючи оксид кальцію (негашене вапно). Кальцію гідроксид є сильною основою і широко використовується як недорогий луг, часто у вигляді суспензії у воді (вапняне молоко). Насичений водний розчин гідроксиду кальцію називають вапняною водою.

Отримання гідратного вапна відбувається з комового або меленого. Гасіння здійснюється водою. Грудки перетворюються в тонкодисперсні частинки тоді, коли кількість води досягає 60-80 %. У процесі гасіння виділяється багато тепла – 65 кДж на1 моль або 1160 кДж на 1 кг оксиду кальцію. Температура самої речовини може сягати таких показників, за яких не лише вода закипає, а й деревина може спалахнути.

Використання вапна гашеного

Вапно гашене використовується, головним чином, у будівельних розчинах, штукатурці і цементних розчинах. Вапняна штукатурка – це тип штукатурки, що складається з гашеного вапна (гідроксиду кальцію), піску і води. Це один з найдавніших будівельних матеріалів, що застосовується з давніх часів і до сьогодення. Досить часто у побуті вапно гашене використовують для побілки.

Одним з важливих видів застосування гашеного вапна є його використання як флокулянта, для очистки стічних вод. У хімічній промисловості його широко застосовують для синтезу різноманітних хімічних сполук.

Кальцію гідроксид використовується в шкіряній промисловості, щоб видалити волосся зі шкір. У медицині він лікує кислотні опіки. Оскільки гідроксид кальцію легко вступає в реакцію з діоксидом вуглецю, CO2, з утворенням карбонату кальцію, суміш газів може бути перевірена на присутність СОшляхом струшування з вапняною водою в прозорому контейнері. Якщо вуглекислий газ присутній, то розчин помутніє внаслідок утворення осаду карбонату кальцію.

Основи класифікації. Вапно буває:

  • повітряним (сприяє твердненню будрозчинів і бетону, збереженню їх міцності в повітрі);
  • гідравлічним (сприяє твердненню будрозчинів і бетону, а також збереженню їх міцності не тільки на повітрі, але й у воді).

Такий поділ, як бачимо, обумовлений умовами тверднення.

Повітряне негашене вапно, в свою чергу, ділиться на таке, що гаситься оперативно (до 8 хв.), з середньою швидкістю (до 25 хв.) та повільно (понад 25 хв.); а також на кальцієве, магнезіальне і доломітове. В основі останнього поділу – вміст окису кальцію. Також повітряне вапно може бути негашеним і гашеним (гідратним).

Гідравлічне має свої підвиди: слабо- і сильно гідравлічний.

Якщо брати за основу поділу фракційний склад, то виділяється комове, зокрема, подрібнене, і порошкоподібне (з добавками або без) вапно.

Застосування. Гашене вапно найчастіше застосовується в побуті, для господарських і аграрних потреб, а також в інших галузях, серед яких:

  • тваринництво і садівництво;
  • будівельні роботи, зокрема, створення кладково-штукатурних розчинів, бетонів невисоких марок для застосування в сухих умовах (тут особливо цінні його в’яжучі властивості);
  • системи обробки води (для пом’якшення);
  • шкіряне виробництво (для дублення шкір);
  • стоматологія (дезінфекція зубних каналів);
  • харчопром (добавка до їжі E526).

Гашене вапно застосовують для приготування розчинів для побілки, хлорки і добрив, як дезінфектант і адсорбент, для отримання органічних кислот і їх нейтралізації. Ним обробляють стіни і стелі різних приміщень, дерев’яні крокви і паркани (для запобігання гниттю, утворенню цвілі).

Зверніть увагу! Процес гасіння не допускає перегрівання, в результаті якого в «пушонці» утворюються великі частинки. Якісно гашене вапно – це вапно без крупних агрегатів. Отже, його виробництво вимагає точних дотримань вимог, технологій і робочих температур.

Гашене вапно купити

Якщо Вам потрібно купити оптом вапно гашене, зверніться до компанії Система Оптимум. Питання щодо ціни на вапно гашене, а також умов оплати та доставки по Україні Ви можете оперативно вирішити з фахівцями компанії телефоном або через e-mail.

Додаткова інформація, зокрема показники  якості, лабораторний висновок, міститься у СЕРТИФІКАТІ ЯКОСТІ.

 

 

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

известь гашеная

Залишіть відгук до товару “Вапно гашене (гідроксид кальцію)”