Пошук
Карбонат натрію (натрій вуглекислий, сода кальцинована)

9.30 грн

Акція!
сода кальцинированная
coda_kalcinovana
kalcinovana

Карбонат натрію (натрій вуглекислий, сода кальцинована)

Акційна ціна: 8.70 грн/кг

9.30 грн (ціна за 1 кг)

Сода кальцинована технічна (натрій вуглекислий, карбонат натрію) – порошок або гранули білого кольору. Сода кальцинована – це сіль натрію і карбонатної кислоти, вона є широко вживаним хімічним продуктом.

Очистити
Знайшли дешевше?
Ми знизимо ціну
спеціально для вас*
*достатньо вказати, яка
компанія пропонує кращі умови
Артикул: Невідомо. Категорія: .

На складах ПП Система Оптимум завжди є в наявності сода кальцинована. У нас можна купити соду кальциновану оптом за доступною ціною. Сода кальцинована має сертифікат якості. Якість, умови придбання і соди кальцинованої ціна Вас приємно здивують. Наявність власних складів та автопарку забезпечує оперативність у виконанні замовлень, доставку соди кальцинованої по всій території України. Ціна соди кальцинованої також залежить від об’ємів закупівлі. При купівлі соди кальцинованої оптом наші менеджери нададуть Вам персональні знижки.сода кальцинована гурт

Хімічна формула кальцинованої соди – Na2CO3. Гігроскопічний реактив, при зберіганні на відкритому повітрі злежується.

Сода кальцинована  – продукт, що напевне найчастіше використовується у побуті та в різних галузях промисловості.

Досвідчені господині знають кальциновану соду як прекрасний мийний засіб. Сода миттєво видаляє жирні забруднення з поверхонь скляного, порцелянового, емальованого посуду. Багато хто використовує кальциновану соду при ручному пранні білизни для пом’якшення твердості води. Сода кальцинована входить до складу пральних порошків і засобів від накипу, призначених для пральних і посудомийних машин.

Сода кальцинована (карбонат натрію, натрій вуглекислий) це сіль натрію і карбонатної кислоти, вона є широко вживаним хімічним продуктом. Сода кальцинована є твердою речовиною, яка, зазвичай, випускається у вигляді білого порошку. Використовується у виробництві скла, хімікатів, паперу, мийних засобів, текстилю та продуктів харчування; також її застосовують для пом’якшення води.

Сода кальцинована може включати в себе домішки води (< 1,5 %), хлориду натрію (< 0,5 %), сульфатів (< 0,1 %), кальцію (< 0,1 %), магнію (< 0,1 %) і заліза (< 0,004 %). Чистота і склад домішок залежать від сировини, виробничого процесу і передбачуваного використання продукту.

Отримання соди кальцинованої

Карбонат натрію може бути отриманий з родовищ соди Na2(CO3) • 10H2O, часто зустрічається разом з такими мінералами як термонатрит Na2(CO3) • H2O, або трони Na2CO3 • NaHCO3 • 2H2O.

Аміачний метод виробництва соди кальцинованої в даний час витіснив використовуваний раніше метод виготовлення натрію вуглекислого зі солі та крейди. Використання добрерозчинного бікарбонату амонію менш енергозатратне і більш економічно вигідне. Бікарбонат амонію найчастіше отримують прямо в реакційній суміші з аміаку і діоксиду вуглецю. Отриманий таким способом бікарбонат натрію нагрівають до температури 100 °С, щоб одержати карбонат натрію (кальциновану соду).

Фізико – хімічні властивості соди кальцинованої

  • розчинність цієї речовини в газованій воді спочатку зростає (при температурі 40 °C – 33 % за масою), потім трохи зменшується до 30% за масою. Розчинність у 100 г чистої води становить 7,1 г при 0 °С і 45,5 г при 100 °С;
  • молярна маса 105,99 г/моль. Густина 2,53 г/см³. Температура плавлення 852 °C, розкладається при нагріванні. Під впливом вологого повітря, безводна сода утворює бікарбонат натрію NaHCO3
  • натрій вуглекислий слаборозчинний у спирті і нерозчинний в ацетоні;
  • карбонат натрію реагує з багатьма кислотами з отриманням вуглекислого газу;
  • цей реактив екологічно безпечний. Сода кальцинована може викликати подразнення шкіри, при роботі з нею необхідно бути в рукавичках.

Властивості соди кальцинованої (натрію вуглекислого)

Водні розчини соди кальцинованої мають лужну реакцію. Виробляють соду кальциновану марки А (гранульована) і марки Б (порошкоподібна).

Сода кальцинована марок А і Б використовується у виробництві скла всіх видів, у тому числі: кришталю, оптичного та медичного скла, склоблоків, піноскла, силікату натрію розчинного, плитки керамічної у чорній і кольоровій металургії: для виробництва свинцю, цинку, вольфраму, стронцію, хрому, для десульфуризації і дефосфації чавуну; бере участь в очищенні газів, що викидаються в атмосферу застосовується в процесі нейтралізації середовищ.Для виробництва електровакуумного скла використовується карбонат натрію марки А вищого гатунку зі строго нормованим гранулометричним складом.Натрій вуглекислий марки Б застосовується в хімічній промисловості для виробництва синтетичних мийних засобів і жирних кислот, при очищенні роп, у виробництві фосфорних, хромових, барієвих, натрієвих солей як карбонатовмісна сировина, у виробництві; використовується в целюлозно-паперовій, анілінофарбовій і лакофарбовій та нафтовій промисловостях.Упаковка: натрій вуглекислий упаковують у поліпропіленові мішки масою від 25 кг, м’які спеціалізовані контейнери разового використання (біг беги) масою від 600-700 кг.

У критих складських приміщеннях, бункерах, оберігаючи продукт від потрапляння вологи.

Карбонат натрію, упакований у м’які спеціалізовані контейнери, перевозять залізницею у піввагонах. Соду кальциновану, упаковану в мішки, перевозять у критих вагонах, автомобільним транспортом.

Застосування соди кальцинованої
(натрію вуглекислого)

Карбонат натрію використовують у різних галузях промисловості. Близько половини всієї соди кальцинованої, яку купують різні підприємства, застосовується у скляній промисловості. Вуглекислий натрій входить до сумішей, з яких виготовляють кришталь, медичне та оптичне скло, склоблоки,силікат натрію розчинний та інші вироби.

Друге місце із застосування кальцинованої соди займає хімічна промисловість. Крім того, що завдяки своїм якостям натрій вуглекислий входить до складу мила і мийних засобів, ця хімічна сполука є сировиною для отримання гідрофосфату натрію та інших хімічних речовин. Карбонат натрію застосовують при виробництві пластмас і синтетичних смол.

Без кальцинованої соди не обходиться целюлозно-паперова та лакофарбова галузі. Цю хімічну речовину використовують для дублення шкіри. За допомогою додавання кальцинованої соди усувають твердість води, яка використовується в технічних цілях (наприклад, в парових котлах і промислових стоках). Карбонатом натрію знежирюють обладнання на підприємствах харчової промисловості.

Сода кальцинована незамінна в чорній і кольоровій металургії. Ця речовина використовується для вилучення сульфідних цинкових, нікелевих, мідних, свинцевих та інших сплавів; вона застосовується для знежирення металів при випалюванні і плавленні. Кальцинована сода використовується в процесах очищення чавуну від сірки та фосфору. Без цієї хімічної сполуки не відбувається обробка уранових руд, а також виробництво свинцю, цинку, хрому, вольфраму, стронцію.

При такому широкому використанні в хімічних і технічних цілях, кальцинованій соді знайшли застосування і в харчовій галузі! Карбонат натрію відомий як харчова добавка Е500, яка перешкоджає злежуванню деяких сипких продуктів, утворенню в них грудок, а також використовується як регулятор кислотності.

Сода має безліч застосувань і є вкрай потрібною для більшості галузей промисловості.

З часів стародавнього Єгипту, цей продукт використовується у виробництві скла. Також ця сполука незамінна при підготовці кераміки для емалювання.

Кальцинована сода застосовується безпосередньо в якості добавки в мийних засобах або як проміжний продукт при їхньому виробництві.

Вона широко використовується в якості лугу в паперово-целюлозний промисловості.

У металургії карбонат натрію необхідний при виплавці кольорових металів, він унормовує кількість сірки і фосфору в процесах виплавки сталі.

Сода широко застосовується в хімічному синтезі.

Карбонат натрію використовується в харчовій промисловості – це добавка E500 (I), яка регулює рівень рН, запобігає утворенню грудок і служить харчовим розпушувачем.

Ця речовина бере участь у виробництві питної води, пом’якшує тверду воду. Застосовується для очищення води і у флотаційних процесах. Для нейтралізації кислотних відходів у стічних водах також використовують цю сіль.

Сода кальцинована знаходить застосування в хімічних лабораторіях для наукових досліджень, щоб стабілізувати кислотно-лужне середовище для проведення нескладних реакцій.

Використання соди кальцинованої

Карбонат натрію є популярним не тільки в промисловості, але і в побуті. Він може бути використаний безпосередньо для замочування одягу, для миття посуду, для миття підлог і для знежирення.

Де купити соду кальциновану, ціна соди кальцинованої
Натрій вуглекислий купити

Якщо Ви бажаєте соду кальциновану купити оптом, зателефонуйте до компанії Система Оптимум і наші менеджери нададуть Вам персональні знижки. Питання щодо ціни соди кальцинованої, а також умов оплати та доставки по Україні Ви можете оперативно вирішити з фахівцями компанії телефоном або через e-mail so@systopt.com.ua

Додаткова інформація, зокрема показники  якості, лабораторний висновок, міститься у СЕРТИФІКАТІ ЯКОСТІ.

СЕРТИФІКАТ ЯКОСТІ СОДИ КАЛЬЦИНОВАНОЇ

Сода кальцинована (натрій вуглекислий технічний) Na2CO3

Кваліфікація_тех_ВиробникПольща
Термін зберігання1 рік

Показники якості

Найменування показниківНормативВстановлено

аналізами

1Зовнішній виглядБілі кристали без вкрапленьВідповідає
2Масова частка основної речовини, %> 99,599,8
3Масова частка хлоридів у перерахунку на NaCl, %< 0,40,13
4Масова частка заліза в перерахунку на Fe2O3, %< 0,0060,0014
5Масова частка речовин, нерозчинних у воді, %< 0,02 0,02
6Масова частка сульфатів у перерахунку на Na2SO4, %< 0,02 0,02
7Втрати в масі при випарюванні

(при 250-300°С), %

< 0,50,5
8Густина, кг/дм30,50-0,650,6

Висновок: якість продукції відповідає НТД

Вага

мішок 25 кг, фасування 1000 кг

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

сода кальцинированная

Залишіть відгук до товару “Карбонат натрію (натрій вуглекислий, сода кальцинована)”