Пошук
Сульфат міді (мідний купорос, мідь сірчанокисла) 5-водний

75.60 грн

Медь сернокислая
ribki1
vn1

Сульфат міді (мідний купорос, мідь сірчанокисла) 5-водний

75.60 грн (ціна за 1 кг)

Мідь сірчанокисла (сульфат міді, мідний купорос) – нелетка мідна сіль сірчаної кислоти (одна з найважливіших солей міді), неорганічний гігроскопічний реактив у вигляді кристалів або кристалічного порошку. Запах відсутній, колір – синій, смак – гірко-металевий. У воді та гліцерині розчиняється добре, в той же час, практично не розчиняється в спиртах. Утворений водний розчин має слабкокислу реакцію. Контактуючи з повітрям, поступово вивітрюється за рахунок втрати кристалізаційної води. Часто використовується в якості первинної сировини для створення інших сполук. Формула – CuSO4.

Очистити
Знайшли дешевше?
Ми знизимо ціну
спеціально для вас*
*достатньо вказати, яка
компанія пропонує кращі умови
Артикул: Невідомо. Категорії: , , .

На складах ПП Система Оптимум завжди є в наявності мідь сірчанокисла. У нас можна купити сульфат міді оптом за доступною ціною. Мідь сірчанокисла має сертифікат якості. Якість, умови придбання і ціна міді сірчанокислої Вас приємно здивують. Наявність власних складів та автопарку забезпечує оперативність у виконанні замовлень, доставку мідного купоросу по всій території України. Ціна міді сірчанокислої також залежить від об’ємів закупівлі. При купівлі міді сірчанокислої оптом наші менеджери нададуть Вам персональні знижки.

Властивості міді сірчанокислої

Сульфат міді може бути як природного, так і промислового походження. У природних умовах зустрічається в складі мінералів халькантіта, халькокіаніта, бонатіта, бутіта і в деяких інших. У промислових умовах утворюється при розчиненні міді та її відходів у розведеній сульфатній кислоті при продуванні повітря. У лабораторних – при дії концентрованої сірчаної кислоти на мідь під впливом підвищеної температури, або в результаті реакції нейтралізації гідроксиду купруму сульфатною кислотою.

мідь сірчанокисла гурт

Міді сульфат може бути як забрудненим, так і чистим. Якщо необхідно очистити цю речовину від домішок, можна застосувати до неї перекристалізацію.

Міді (II) сульфат – це сполука з хімічною формулою CuSO4. Ця сіль існує у вигляді ряду сполук, які відрізняються за ступенем їхньої гідратації. Безводна форма є блідо-зеленим або сіро-білим порошком, в той час як пентагідрат (CuSO4 · 5H2O), що найчастіше зустрічається, яскраво-синій.  Синього кольору мідному купоросу надає гідратна вода, при нагріванні цей кристалогідрат втрачає воду і знебарвлюється. Міді (II) сульфат екзотермічно розчиняється у воді. Іншими назвами для сульфату міді є мідь сірчанокисла, сульфат купруму і мідний купорос.

Застосування мідного купоросу

 • як гербіцид, фунгіцид і пестицидПентагідрат сульфату міді є фунгіцидом. У суміші з вапном він використовується для запобігання появи грибка на винограді, дині та інших ягодах. Його використовують як гербіцид, для боротьби з рослинами і коренями рослин поблизу водогінних труб. Мідь сірчанокисла використовується в басейнах як альгіцид. Розведений розчин сульфату міді використовується для лікування акваріумних риб від паразитарних інфекцій, а також для вилучення равликів з акваріумів. Мідний купорос інгібує ріст бактерій, таких як кишкова паличка. Може використовуватися для консервації деревини;
 • Як аналітичний реагент.Деякі хімічні тести використовують сульфат міді. За допомогою сірчанокислої міді визначають відновні властивості цукрів, які перетворюють розчинний синій  сульфат міді (II) в нерозчинний червоний  оксид міді (I). Сульфат купруму також використовується як реагент у біуретовій реакції для визначення білків. Мідним купоросом перевіряють кров на анемію;
 • як барвник.Сульфат міді також може бути використаний як протрава в рослинному фарбуванні. Він часто підкреслює зелені відтінки рослинних барвників;
 • у закладах освіти.Мідний купорос часто включають у дитячі набори хімії, він використовується для вирощування кристалів, а також у школах для проведення різноманітних лабораторних робіт;
 • агропромисловість, сільське господарство (для боротьби з шкідниками і хворобами рослин, як фунгіцидне і мідно-сірчане добриво);
 • шкіряне виробництво;
 • виробництво синтетичних волокон і барвників органічного і мінерального походження, а також миш’яковмісних хімікатів;
 • медицина (для дезінфекції, особливо цінними є її антисептичні та в’яжучі властивості);
 • будівництво (з метою нейтралізації наслідків протікання, вилучення іржі, «висолів» з цегли, бетону і поверхонь, покритих штукатуркою);
 • деревообробка (як антисептик і фунгіцид для уникнення гниття деревини);
 • харчопром (як добавка до харчових продуктів, яка фіксує забарвлення і є консервантом).

Сульфат міді використовують також для флотаційного збагачення руди, при гальванічному і хімічному мідненні, мідненні електролітичних ванн, для створення мінеральних фарб, у виготовленні ацетатного волокна, двосторонніх друкованих плат, металізації пластмас, для антикорозійного покриття алюмінієвих частин магнітних дисків. Завдяки бездоганному поглинанню вологи, в безводному вигляді активно застосовується для абсолютування етанолу, осушення газів та індикації вологості.

Сірчанокисла мідь належить до 4-го класу небезпеки, тобто малотоксична, з помірною токсичністю. Цілком безпечна для теплокровних тварин, але високотоксична для риб. Для людини не становить небезпеки в дозволених дозах, але якщо їх перевищити (проковтнути 45-125 г сульфату міді), може настати летальний кінець. Також серед можливих пошкоджень організму: отруєння, термічні опіки слизових оболонок і шлунково-кишкового тракту.

Що робити, якщо ця речовина потрапила на шкіру або в очі? Сильно перейматися не варто, просто промийте ділянку тіла, яка контактувала з нею, водою у великій кількості.

Працювати з мідним купоросом у вигляді порошку необхідно в респіраторі, максимально уникаючи розпилення.

Якщо Вам потрібно купити оптом мідь сірчанокислу, зверніться до компанії Система Оптимум. Питання щодо ціни на мідний купорос, а також умов оплати та доставки по Україні Ви можете оперативно вирішити з фахівцями компанії телефоном або через e-mail.

Додаткова інформація, зокрема показники  якості, лабораторний висновок, міститься у СЕРТИФІКАТІ ЯКОСТІ.

 

Вага

мішок 25 кг, фасування 500 кг

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Медь сернокислая

Залишіть відгук до товару “Сульфат міді (мідний купорос, мідь сірчанокисла) 5-водний”