Оксид марганцю (IV) (діоксид марганцю, піролюзит)

66.00 грн (ціна за 1 кг)

Марганцю (ІV) оксид (діоксид марганцю, піролюзит) – неорганічна тверда сполука марганцю і кисню, що складається з чорних/сіро-сталевих тетрагональних дрібних кристалів. Колір цієї речовини – бурий/темно-брунатний. У воді не розчиняється. Із усіх сполук марганцю найстійкіша. Формула – MnO2.

SKU: .

На складах ПП Система Оптимум завжди є в наявності діоксид марганцю. У нас можна купити оксид марганцю (IV) оптом за доступною ціною. Оксид марганцю (IV) має сертифікат якості. Якість, умови придбання і ціна оксиду марганцю (IV) Вас приємно здивують. Наявність власних складів та автопарку забезпечує оперативність у виконанні замовлень, доставку піролюзиту по всій території України. Ціна діоксиду марганцю також залежить від об'ємів закупівлі. При купівлі оксиду марганцю (IV) оптом наші менеджери нададуть Вам персональні знижки.

При нагріванні з кислотами діоксид марганцю проявляє сильні окислювальні властивості. Взаємодія з хлористим воднем приводить до утворення хлориду, з азотною/сірчаною кислотами – до виділення кисню. На загал, для хімічних реакцій за участю цієї сполуки характерна амфотерність. При взаємодії з основними оксидами і лугами оксид марганцю (ІV) виступає амфотерною речовиною, в результаті реакції утворюються солі манганіти. Також цей реагент слугує основним каталізатором при розкладанні. У природних умовах марганцю (IV) оксид зустрічається у великій кількості в земній корі у вигляді мінералу піролюзиту – надважливої марганцевої руди. У лабораторіях отримання цієї речовини можливе термічним розкладанням марганцевокислого калію, при взаємодії пероксиду водню з калієм марганцевокислим.

Фізичні властивості оксиду марганцю (IV)

За своїм зовнішнім виглядом діоксид марганцю є дрібними кристалами з молярною масою 86,9368 г/моль та густиною 5,026 г/см³. Термічні властивості сполуки характеризуються температурою розкладу 535 °C. Ентальпія утворення становить - 521,5 кДж/моль.

Хімічні властивості діоксиду марганцю

піролюзит купити гуртом Оксид марганцю (IV) не розчиняється у воді. Під час нагрівання з різними кислотами проявляє сильні окислювальні властивості. При взаємодії з соляною кислотою, оксид марганцю (IV) перетворюється на хлорид. В часі проведення лабораторних реакцій з азотною або сірчаною кислотою діоксид марганцю швидко розкладається з яскраво вираженим виділенням кисню. Взаємодіючи з різними окислювачами, MnO2 швидко окислюється до Mn6+ і Mn7+.

Варто зазначити, що в хімічних реакціях діоксид марганцю проявляє амфотерні властивості. Під час взаємодії з лугами або з основними оксидами, цей реактив виконує функцію амфотерного оксиду, внаслідок чого утворюються солі манганіти. Крім того, оксид марганцю (IV) є головним каталізатором для швидкого розкладу пероксиду водню.

Отримання оксиду марганцю (IV)

У лабораторних умовах дану речовину можна отримати методом термічного розкладання марганцевокислого калію. Процес термічного розкладу можна зафіксувати наступною хімічною формулою: 2KMnO4-->K2MnO4+MnO2+O2 Крім того, отримати піролюзит можливо завдяки реакції пероксиду водню з перманганатом калію. Компанія Система Оптимум пропонує сертифікований діоксид марганцю (піролюзит) від кращих виробників. Завдяки нашому каталогу з детальними описовими характеристиками, Ви швидко зможете обрати необхідну хімічну сполуку за доступною ціною.

Значення піролюзиту в промисловості

Якщо розглядати сфери, в яких ця сполука застосовується, то на перший план, мабуть, виходить хімічна галузь. У різних хіміко-технологічних процесах діоксид марганцю може вести себе як окисник або відновник, виступати каталізатором. Все залежить від створених умов. Наприклад, його використовують для отримання хлору, перманганату калію і солей марганцю, при розкладанні бертолетової солі або перекису водню, для створення елементів Лекланше тощо. Піролюзит – основне джерело марганцевої руди, що застосовується в різних галузях. Серед інших напрямків, де для тих чи інших цілей задіюють мелений натуральний і синтетичний діоксид марганцю:

  • металургія (виробництво феромарганцю діоксид марганцюі гальваніки, сталевих сплавів та білого, дзеркального чавуну);
  • виготовлення гальваноелементів і батарей;
  • скловиробництво (знебарвлення зеленого скла);
  • лакофарбова галузь (створення мастил та оліфи);
  • шкіряна сфера (вичинка хромових шкір).

Крім того, діоксид марганцю бере участь у безпеці людського життя. Він є обов'язковим елементом протигазів, що захищають від шкідливого впливу оксиду вуглецю. Як бачимо, перелік значний (хоча ще далеко не повний) і піролюзит, без сумнівів, відіграє неабияку роль у сучасному світі. Важливо! Якщо передбачається виконання робіт за участю діоксиду марганцю, пам'ятайте про безпеку. Остерігайтеся потрапляння цієї субстанції на шкіру і слизові, це може викликати подразнення. Вдихання і проковтування також можуть завдати шкоди.

Якщо Вам потрібно купити оптом діоксид марганцю, зверніться до компанії Система Оптимум. Питання щодо ціни на оксид марганцю (IV), а також умов оплати та доставки по Україні Ви можете оперативно вирішити з фахівцями компанії телефоном або через e-mail. Додаткова інформація, зокрема показники  якості, лабораторний висновок, міститься у СЕРТИФІКАТІ ЯКОСТІ.  

Поки немає жодного відгуку.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Оксид марганцю (IV) (діоксид марганцю, піролюзит) за вигідною ціною, також замовити Оксид марганцю (IV) (діоксид марганцю, піролюзит) з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.