Стерилізатори сухоповітряні: опис та призначення

Стерилізатори сухоповітряні: опис та призначення

Стерилізатори сухоповітряні (сухожарові шафи, сухожари, автоклави) – це спеціальні пристрої, призначення яких полягає в стерилізації, сушінні та дезінфекції медичного та лабораторного обладнання, інструментів і матеріалів. Найчастіше застосовуються у різноманітних установах медичного напрямку: лікарнях, державних і приватних клініках, профілактичних центрах, стоматполіклініках, аптеках, санаторіях... Без них не обходиться індустрія краси, зокрема косметологічні салони, манікюрно-педикюрні кабінети та ін. Ними комплектують епідеміологічні та науково-дослідні центри. Не виняток – використання в промислових сферах, зокрема хімічній, а також в установах побутового характеру.

Головна відмінність від класичних сушильних шаф полягає в наступному: в стерилізаторах присутній заданий програмно режим температура-час витримки (може бути один або декілька), якого потребує планова дезінфекція/стерилізація.

Сучасні сухожари – це вироби, які виготовляються із застосуванням високоякісних матеріалів та комплектуючих. У них повсюдно впроваджують передові технології. Продумується кожен конструктивний елемент, зокрема і система органів управління. Дизайн розробляється і з урахуванням естетичних вимог, і для забезпечення найвищого комфорту роботи з пристроєм. Завдяки всьому цьому сухожарові шафи, що випускаються у наш час, характеризуються максимальною точністю і результативністю роботи.

Особливою популярністю сьогодні користуються сухоповітряні стерилізатори ГП серії, в яких передбачена система охолодження. Характеризуються надійністю, значною продуктивністю, простотою експлуатації та обслуговування. Вони розроблені спеціально для обробки:

- хірургічного приладдя;

- різних лабораторних ємностей, виконаних зі скла;

- всіляких латексних, гумових та текстильних (приклад – медичні халати) виробів;

- термостійких шприців та інших медичних пристосувань з позначкою 200 °C.

ГП стерилізатори випускаються в різних розмірах. Наприклад, ГП-20 – це компактна модель з камерою завантаження на 20 л, ГП-40 – відповідно, на 40 л, а ГП-80 – це вже велике стаціонарне обладнання з робочою камерою 80 л.

Особливості стерилізаторів ГП

Примітно, що цю техніку оснащують інтуїтивно зрозумілими панелями управління. Низка моделей комплектується чітким цифровим дисплеєм з відображенням часу стерилізації, температури, програми і режиму. У випадку, якщо розробник такого дисплею не передбачив, присутні світло- і звукоіндикатори.

Нерідко в автоклавах є енергозалежна пам’ять, яка зберігає 3 останні режими/програми. Оператор може в будь-який момент натиснути кнопку, викликавши або змінивши без зайвих зусиль і витрат часу, таким чином, напрямок роботи пристрою.

Система охолодження в ГП стерилізаторах може бути природною або примусовою. Важливий нюанс: подача холодного повітря не відбувається безпосередньо в робочу камеру, відповідно, воно не потрапляє на матеріали, які стерилізуються. Завдяки цьому відпала потреба комплектувати шафи бактерицидними фільтрами.

Кожен стерилізатор розглянутої серії має свої переваги. Узагальнено вони виглядають так:

- компактність конструкції й лаконічність дизайну;

- комфортне і нескладне управління, що забирає необхідність персоналу отримувати додаткові знання;

- якісні та надійні матеріали, що застосовуються при виготовленні всіх конструктивних елементів (не тільки робочої камери, але й вузлів, які контактують з підвищеними температурами і оброблюваним інструментом). Це, головним чином, високолегована або нержавіюча сталь, плюс інші термостійкі матеріали;

- авторегулювання і підтримка температурного режиму, заданого оператором;

- автоматична індикація + відлік часу процесу;

- рівномірне прогрівання повітряних мас у завантажувальній камері;

- мале споживання енергії;

- сучасна система безпеки. Якщо завантажувальна камера перегрівається, автоклав автоматично відключається від електричної мережі. Це запобігає поломкам енергозалежних вузлів і подовжує термін експлуатації техніки, загалом.

Як перевагу, залежну від моделі, варто також відзначити можливість доукомплектування різного роду опціями: виходом на ЕОМ, вбудованим принтером, магнітним блокуванням дверей, обмежувачем температури тощо.

Всі згадані плюси стерилізаторів ГП пояснюють їх відповідність, а іноді навіть кращість, порівняно з європейськими аналогами. Відтак, і популярністю вони користуються неабиякою.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.