Рефрактометри: основні характеристики

Рефрактометри: основні характеристики

На виробництві та в хіміко-аналітичних лабораторіях часто виникає необхідність визначити концентрацію рідкої або твердої суміші. Для цієї мети застосовуються різні методи, способи і, відповідно, спеціальне обладнання. Один із найпоширеніших методів – вимірювання рефракції (аналіз заломлення світлових променів). А виконується він за допомогою оптичних приладів, які називаються рефрактометрами.

Що таке рефрактометр?

Рефрактометри – прилади, що визначають коефіцієнт заломлення світла в аналізованому середовищі. В основі вимірів лежить фізичне явище, яке полягає в різних показниках заломлення променів світла в різних середовищах.

У наукових колах відомо, що навіть найменші зміни вмісту речовин у розчинах викликають зміни в заломленні світлового променя. Завдяки чому, концентрацію сумішей можна аналізувати з високою точністю.

Принцип дії. Оскільки рефрактометр – це оптичний прилад, то і принцип його дії базується на оптичних процесах. Досліджувана речовина наноситься на головну призму (матеріал із високим показником заломлення). Промінь світла проходить через речовину і призму, заломлюючись під певним кутом. Після чого, за допомогою системи оптичних лінз світло переходить на шкалу рефрактометра, розділяючи її на світлу і темну частини (нижче чи вище на цій шкалі воно виявиться, залежить від кута заломлення). Межа між світлом і тінню дозволяє однозначно визначати необхідний коефіцієнт.

Для чого застосовуються рефрактометри?

Застосування рефрактометрів – якнайширше. Вони необхідні в різних сферах життєдіяльності та галузях промисловості:

  • Харчова промисловість (кондитерські фабрики, пекарні, молочні комбінати). Для контролю якості напоїв, зокрема й алкогольних (пиво, вино тощо), соків, сиропів, розсолів, продуктів переробки фруктів і овочів, напівфабрикатів, консервів, молока, меду та ін., а також для визначення вмісту жиру, білка, вологості;
  • Медицина і фармацевтика. Для визначення білка в сироватці крові, густини сечі, концентрації ліків...;
  • Нафтопереробна промисловість, СТО, доки (трактори, вантажівки, легкові авто, судна). Для аналізу сорту моторних палив, охолоджуючих, очищувальних і мийних рідин.

З кожним днем підвищується частота використання рефрактометрів у домашніх умовах. Унікальні функції цих приладів дозволяють обчислювати концентрацію цукру в напоях і сиропах власного приготування, аналізувати склад домашніх консервів та інших продуктів.

Які типи рефрактометрів бувають?

Сьогодні існує 3 основних типи пристроїв для вимірювання рефракції: ручні, портативні (лабораторні) і промислові (стаціонарні).

Ручні рефрактометри компактні, без електронних схем і елементів живлення. Набули широкого застосування приватними особами, завдяки зручності експлуатації, точним показниками і низькій вартості. Стаціонарні використовуються в лабораторіях, а промислові – безпосередньо на фабриках і заводах.

Рефрактометр УРЛ-1 призначений для безпосереднього виміру показника заломлення рідких і твердих речовин, їх середньої дисперсії і для визначення концентрації розчинів. Область застосування - хіміко-аналітичні лабораторії виробничих підприємств і науково-дослідних інститутів різних областей. Робота рефрактометра заснована на використанні оптичного принципу граничного заломлення або повного внутрішнього відображення. Лабораторний рефрактометр ІРФ-454 Б2М призначений для вимірювання показника заломлення nDі середньої дисперсії неагресивних рідин і твердих тіл. Має додаткову шкалу "Brix". Рефрактометр може застосовуватися:

- у харчовій промисловості;

- у медичних установах;

- у фармацевтичній промисловості;

- при обслуговуванні автомобілів, тракторів;

- при обслуговуванні авіаційної техніки.

Рефрактометри ручні РР-1, РР-2, РР-3 призначені для експресного вимірювання масової частки сахарози в розчинах сахарози в воді. Дані рефрактометри можуть використовуватися також для визначення масової частки сухих речовин у цукровмістних та інших розчинах за умови проведення додаткового градуювання шкали.

Де купити рефрактометр недорого?

Купити рефрактометри оптом і в роздріб за доступною ціною можна на сайті компанії Система Оптимум. Каталог рефрактометрів нашого підприємства складається з багатьох позицій різних типів і специфіки застосування. В наявності професійні моделі для всіх галузей промисловості, а також для використання в домашніх умовах.

Ціна рефрактометрів вас приємно здивує, адже для кожного приладу вона перебуває в прийнятних межах і повністю відповідає його якості.

Щоб зробити правильний вибір моделі, можна ознайомитися з описами товару на сайті або зв'язатися з контактними особами для уточнення необхідної інформації. Звертайтеся!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.